Denní program | Letní filmová škola
Můj diář

Denní program

Rychlé filtry
v
v
v
Pátek 26.07.2019
Nechcete jet do Bembrly?
16:00
Stan ČT
Nechcete jet do Bembrly?
Program České televize
Režie: Antonín Moskalyk / Československo 1969 / 25 min. / česky
Trapasy (3 díly)
16:30
Stan ČT
Trapasy (3 díly)
Program České televize
Režie: Petr Schulhoff / Československo 1969 / 105 min. / česky
Kdyby...
17:00
Slovácké divadlo
Kdyby...
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: Miroslav Ondříček
Režie: Lindsay Anderson / Velká Británie 1968 / 112 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Uličníci
17:00
Kino Hvězda
Uličníci
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: François Truffaut / Francie 1957 / 18 min. / DCP / francouzsky / el. české titulky
Nikdo mne nemá rád
17:00
Kino Hvězda
Nikdo mne nemá rád
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: François Truffaut / Francie 1959 / 99 + 10 min. / 35mm / francouzsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Tiché doteky
17:30
Klub kultury 1
Tiché doteky
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Michal Hogenauer / Česká republika, Nizozemsko, Lotyšsko 2019 / 95 + 45 min. / DCP / anglicky / české titulky
Host: Michal Hogenauer, Eliška Křenková
Mirai, dívka z budoucnosti
17:30
Reduta 1
Mirai, dívka z budoucnosti
AČFK uvádí / Distribuce
Režie: Mamoru Hosoda / Japonsko 2018 / 98 + 10 min. / HD file / japonsky / české titulky
Úvod: Jan Jílek
Špatné verše
18:00
Sportovní hala
Špatné verše
Současnost / Východní přísliby
Režie: Gábor Reisz / Maďarsko 2018 / 96 + 10 min. / DCP / maďarsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Géza Csakvári
Večer deskových her s Mindok
19:00
Dětský/herní stan
Večer deskových her s Mindok
Doprovodný program / Herní zóna
240 min.
400 let útrum: Metaphor-City
19:00
Divadelní/literární stan
400 let útrum: Metaphor-City
Doprovodný program / Divadla
45 min.
S čerty nejsou žerty
20:00
Areál Zámeckého parku, Buchlovice
S čerty nejsou žerty
Hosté / Hynek Bočan
Režie: Hynek Bočan / Československo 1984 / 180 min. / HD file / česky
Host: Hynek Bočan, Ondřej Vetchý
Pasťák
20:30
Slovácké divadlo
Pasťák
Letní kino / Zapomenuté klenoty 90. let, Hosté / Hynek Bočan
Režie: Hynek Bočan / Československo 1990 / 91 + 45 min. / DCP / česky
Host: Hynek Bočan
Bukurešť-Vídeň, 8-15
20:30
Kino Hvězda
Bukurešť-Vídeň, 8-15
Hosté / Cătălin Mitulescu
Režie: Cătălin Mitulescu / Rumunsko 2000 / 13 min. / HD file / rumunsky / české titulky
Jak jsem strávil konec světa
20:30
Kino Hvězda
Jak jsem strávil konec světa
Hosté / Cătălin Mitulescu
Režie: Cătălin Mitulescu / Rumunsko 2006 / 106 + 45 min. / HD file / rumunsky / české titulky
Host: Cătălin Mitulescu
Bennyho video
21:00
Klub kultury 1
Bennyho video
Současnost / Ikona: Michael Haneke
Režie: Michael Haneke / Rakousko, Švýcarsko 1992 / 105 + 45 min. / 18 let / DCP / německy / anglické titulky, el. české titulky
Host: Christian Berger
První generace
21:00
Reduta 1
První generace
Česko/Slovensko / FAMU History 1
Československo / 74 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Jan Jendřejek
Sheena667
21:30
Sportovní hala
Sheena667
Současnost / Východní přísliby
Režie: Grigorij Dobrygin / Rusko 2019 / 97 + 10 min. / 18 let / DCP / rusky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Planet Dark: Zvířátka 2
21:30
Respekt stan
Planet Dark: Zvířátka 2
Program Respektu
90 min. / česky
Jídlo
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Jídlo
Letní kino / Zapomenuté klenoty 90. let
Režie: Jan Švankmajer / Československo 1992 / 18 min. / Blu-ray / česky
Česká soda
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Česká soda
Letní kino / Zapomenuté klenoty 90. let
Režie: Fero Fenič / Česká republika 1998 / 90 min. / HD file / česky
Ženy v běhu
22:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Ženy v běhu
Letní kino / Novinky s innogy
Režie: Martin Horský / Česká republika 2019 / 93 min. / DCP / česky / anglické titulky
GRAND OPENING w/ Segment, Raleigh & Plast
22:00
Divadelní/literární stan
GRAND OPENING w/ Segment, Raleigh & Plast
Doprovodný program / Party
300 min.
DJs Mike.H + Not_me (SEED / Praha)
23:23
Klub Mír
DJs Mike.H + Not_me (SEED / Praha)
Doprovodný program / Party
240 min.
Vražedná lež
23:30
Slovácké divadlo
Vražedná lež
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1936 / 92 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Mala Noche
23:30
Reduta 1
Mala Noche
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Gus Van Sant / USA 1985 / 78 + 10 min. / 15 let / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Stehy
23:30
Kino Hvězda
Stehy
Současnost / Východní přísliby
Režie: Miroslav Terzič / Bosna a Hercegovina, Srbsko, Slovinsko, Chorvatsko 2019 / 105 + 10 min. / DCP / srbsky / české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Trhlina
23:59
innogy letní kino Masarykovo nám.
Trhlina
Letní kino / Novinky s innogy
Režie: Peter Bebjak / Slovensko 2019 / 111 min. / DCP / slovensky / české titulky
Šest žen pro vraha
23:59
Sportovní hala
Šest žen pro vraha
Současnost / Půlnoční delikatesy: Giallo
Režie: Mario Bava / Francie, Itálie, SRN 1964 / 89 + 10 min. / 15 let / DCP / italsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Aleš Říman
Sobota 27.07.2019
Mé soukromé Idaho
8:30
Slovácké divadlo
Mé soukromé Idaho
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Gus Van Sant / USA 1991 / 104 + 10 min. / 15 let / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Eva Chlumská
Další den života
8:30
Kino Hvězda
Další den života
Současnost / Východní přísliby
Režie: Raul de la Fuente, Damian Nenow / Polsko, Španělsko, Německo, Belgie, Maďarsko 2018 / 82 + 10 min. / DCP / anglicky, polsky, portugalsky, španělsky / el. české titulky
Úvod: Petr Vlček
Dovlatov
9:00
Klub kultury 1
Dovlatov
Hosté / Alexej German ml.
Režie: Alexej German ml. / Rusko, Polsko, Srbsko 2018 / 126 + 10 min. / 15 let / DCP / rusky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Detektivní příběh
9:00
Reduta 1
Detektivní příběh
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1951 / 103 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Jaroslav Kučera Zblízka
9:30
Sportovní hala
Jaroslav Kučera Zblízka
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Jakub Felcman, Tomáš Michálek / Česká republika 2019 / 65 + 10 min. / DCP / česky / anglické titulky
Úvod: Jaroslav Sedláček
CinEd uvádí: Seminář filmové výchovy
9:30
Klub kultury 2
CinEd uvádí: Seminář filmové výchovy
Odborný program
180 min. / anglicky, česky / tlumočení do angličtiny, tlumočení do češtiny
Host: Cătălin Mitulescu
Výroba bubnů a společné africké bubnování
10:00
Dětský/herní stan
Výroba bubnů a společné africké bubnování
Doprovodný program / Dětský program
60 min.
Dílna výroby svíček ze včelího vosku
11:00
Dětský/herní stan
Dílna výroby svíček ze včelího vosku
Doprovodný program / Dětský program
60 min.
Nikdo nic neví
11:00
Kino Hvězda
Nikdo nic neví
Česko/Slovensko / Kdo jsou Češi? 2: Smějící se bestie
Režie: Josef Mach / Československo 1947 / 70 + 10 min. / 35mm / česky
Úvod: Jan Šulc
Trendy v současné reklamě: Jak vznikají videa, která hýbou společností
11:00
Respekt stan
Trendy v současné reklamě: Jak vznikají videa, která hýbou společností
Program Respektu
90 min.
Host: Miky Karas, Klára Králíčková, Vlado Kurek, Veronika Vimmerová
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
11:00
Věznice Uherské Hradiště
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
Současnost / Virtuální realita
60 min. / anglicky
Ovčácký mat
11:00
Slovácké divadlo
Ovčácký mat
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Jacques Rivette / Francie 1956 / 28 min. / DCP / francouzsky / el. české titulky
Krásný Serge
11:00
Slovácké divadlo
Krásný Serge
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Claude Chabrol / Francie 1958 / 98 + 20 min. / 15 let / HD file / francouzsky / el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Na střeše
11:30
Klub kultury 1
Na střeše
Česko/Slovensko / Novinky, Letní kino / Novinky s innogy
Režie: Jiří Mádl / Česká republika, Slovensko 2019 / 97 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Jiří Mádl
Čest a sláva
11:30
Reduta 1
Čest a sláva
Hosté / Hynek Bočan
Režie: Hynek Bočan / Československo 1968 / 86 + 45 min. / 35mm / česky
Host: Hynek Bočan
RSVP
11:30
Kino Mír
RSVP
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Laurie Lynd / Kanada 1992 / 23 min. / HD file / anglicky / el. české titulky
Pátrání po Langstonovi
11:30
Kino Mír
Pátrání po Langstonovi
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Isaac Julien / Velká Británie 1989 / 45 + 10 min. / 15 let / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Továrník Dodsworth
12:00
Sportovní hala
Továrník Dodsworth
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1936 / 101 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Cesta ke svobodě – rok 1989 v Archivu ČT
12:00
Stan ČT
Cesta ke svobodě – rok 1989 v Archivu ČT
Program České televize
90 min. / česky
Host: Jakub Adamus, Jakub Hošek
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
13:00
Věznice Uherské Hradiště
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
Současnost / Virtuální realita
60 min. / anglicky
Kulturní revoluce a ukrajinská filmová avantgarda 1920–1930
13:30
Klub kultury 2
Kulturní revoluce a ukrajinská filmová avantgarda 1920–1930
Odborný program
2019 / 60 min. / anglicky / tlumočení do češtiny
Host: Stanislav Menzelevskyj
Divadelní představení: O Josefíně včelce a její křehké dušence
14:00
Dětský/herní stan
Divadelní představení: O Josefíně včelce a její křehké dušence
Doprovodný program / Dětský program
60 min.
Filmové triky v obýváku
14:00
Respekt stan
Filmové triky v obýváku
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Michaela Lovecká, Michal Orsava
Československá televize a sametová revoluce
14:00
Stan ČT
Československá televize a sametová revoluce
Program České televize
90 min. / česky
Host: Daniel Růžička
71 fragmentů chronologie náhody
14:30
Slovácké divadlo
71 fragmentů chronologie náhody
Současnost / Ikona: Michael Haneke
Režie: Michael Haneke / Rakousko, Německo 1994 / 99 + 45 min. / DCP / německy / anglické titulky, el. české titulky
Host: Christian Berger
Město miliónů (hudba: Misty Picture)
14:30
Kino Hvězda
Město miliónů (hudba: Misty Picture)
Historie / Němý film s živou hudbou: Symfonie velkoměsta
Režie: Adolf Trotz / Německo 1925 / 80 + 10 min. / DVD / bez dialogů / anglické titulky, el. české titulky, německé mezititulky
Úvod: David Čeněk, Viktor Palák
Francouzská nová vlna v československém a polském plakátu
15:00
Foyer kina Hvězda
Francouzská nová vlna v československém a polském plakátu
Doprovodný program / Vernisáže výstav
30 min.
Když chci, tak písknu
15:00
Klub kultury 1
Když chci, tak písknu
Hosté / Cătălin Mitulescu
Režie: Florin Șerban / Rumunsko, Švédsko 2010 / 94 + 45 min. / 15 let / HD file / rumunsky / el. české titulky
Host: Catalin Mitulescu
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
15:00
Věznice Uherské Hradiště
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
Současnost / Virtuální realita
60 min. / anglicky
Boomwhackers - barevné hraní v rytmu
15:15
Dětský/herní stan
Boomwhackers - barevné hraní v rytmu
Doprovodný program / Dětský program
120 min.
Zatykač (hudba: Vagonovožati)
15:30
Reduta 1
Zatykač (hudba: Vagonovožati)
P.S.
Režie: Georgij Tasin / SSSR 1926 / 81 + 10 min. / HD file / bez dialogů / el. české titulky, ruské mezititulky
Úvod: Stanislav Menzelevskyj
První akční hrdina
15:30
Sportovní hala
První akční hrdina
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Jan Haluza / Česká republika 2019 / 30 + 45 min. / 15 let / DCP / česky / anglické titulky
Host: Jan Haluza, Jiří Mádl
Přesvědčení
15:30
Kino Mír
Přesvědčení
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1956 / 140 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Počátky FAMU
15:30
Klub kultury 2
Počátky FAMU
Odborný program
2019 / 90 min. / česky
Host: Petr Bednařík
Jak začínali a jak se to dělalo
16:00
Stan ČT
Jak začínali a jak se to dělalo
Program České televize
90 min. / česky
Host: Milan Kruml
Už TGM říkal: „Nevěřte všemu, co vidíte na internetu!“
16:30
Respekt stan
Už TGM říkal: „Nevěřte všemu, co vidíte na internetu!“
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Stanislav Blaha, Kateřina Křivánková
Bílý autobus
17:00
Kino Hvězda
Bílý autobus
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: Miroslav Ondříček
Režie: Lindsay Anderson / Velká Británie 1967 / 41 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
17:00
Věznice Uherské Hradiště
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
Současnost / Virtuální realita
60 min. / anglicky
Lůzři
17:30
Slovácké divadlo
Lůzři
Současnost / Terra festivalis: Bulharsko
Režie: Ivajlo Christov / Bulharsko 2015 / 97 + 10 min. / DCP / bulharsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Doufám, že příště umřeš ;)
17:30
Klub kultury 1
Doufám, že příště umřeš ;)
Současnost / Východní přísliby
Režie: Mihály Schwechtje / Maďarsko 2018 / 102 + 10 min. / 15 let / DCP / maďarsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Géza Csakvári
Petr Hruška
17:30
Divadelní/literární stan
Petr Hruška
Doprovodný program / Literární program
90 min.
Večerníčky pro pěkný večer: To nejlepší ze starých Večerníčků
17:30
Dětský/herní stan
Večerníčky pro pěkný večer: To nejlepší ze starých Večerníčků
Doprovodný program / Dětský program
45 min. / česky
Lekce filmu podle Christiana Bergera
17:30
Klub kultury 2
Lekce filmu podle Christiana Bergera
Odborný program
2019 / 120 min. / německy / tlumočení do češtiny
Host: Christian Berger
50. léta: Dětský film a komedie
17:30
Reduta 1
50. léta: Dětský film a komedie
Česko/Slovensko / FAMU History 1
Československo / 116 + 10 min. / česky
Úvod: Jan Jendřejek
Ostrým nožem
18:00
Sportovní hala
Ostrým nožem
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Teodor Kuhn / Slovensko, Česká republika 2019 / 89 + 10 min. / 15 let / DCP / slovensky
Úvod: Jaroslav Sedláček
Slavnostní zahájení
19:00
Kino Hvězda
Slavnostní zahájení
30 min.
Jaromír Typlt
19:15
Divadelní/literární stan
Jaromír Typlt
Doprovodný program / Literární program
90 min.
Bumerang
19:30
Kino Hvězda
Bumerang
Hosté / Hynek Bočan
Režie: Hynek Bočan / Česká republika 1996 / 94 + 45 min. / 15 let / HD file / česky
Host: Hynek Bočan
Videostop
20:00
Stan ČT
Videostop
Program České televize
90 min. / česky
Chytrý kvíz
20:00
Dětský/herní stan
Chytrý kvíz
Doprovodný program / Herní zóna
180 min.
Na Větrné hůrce
20:30
Slovácké divadlo
Na Větrné hůrce
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1939 / 103 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Wojaczek
21:00
Reduta 1
Wojaczek
Hosté / Lech Majewski
Režie: Lech Majewski / Polsko 1999 / 90 + 45 min. / 35mm / polsky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Lech Majewski, Adam Sikora
Monkey Business
21:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Monkey Business
Doprovodný program / Koncerty
90 min.
Hra
21:00
Klub kultury 1
Hra
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Alejandro Fernández Almendras / Česká republika, Francie, Chile, Jižní Korea 2019 / 93 + 45 min. / 15 let / DCP / česky
Host: Jiří Mádl, Elizaveta Maximová, Veronika Finková
Cimbálová muzika s primášem Markem Pavlicou
21:00
Slovácká búda
Cimbálová muzika s primášem Markem Pavlicou
Doprovodný program / Koncerty
90 min.
Postel
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Postel
Letní kino / Zapomenuté klenoty 90. let
Režie: Oskar Reif / Česká republika, SRN 1998 / 90 min. / DVD / česky / anglické titulky
Planet Dark: Zvířátka 2
21:30
Respekt stan
Planet Dark: Zvířátka 2
Program Respektu
90 min. / česky
17 minut zpoždění
21:30
Sportovní hala
17 minut zpoždění
Hosté / Cătălin Mitulescu
Režie: Cătălin Mitulescu / Rumunsko 2002 / 10 min. / DVD / rumunsky / anglické titulky, el. české titulky
Loverboy
21:30
Sportovní hala
Loverboy
Hosté / Cătălin Mitulescu
Režie: Cătălin Mitulescu / Rumunsko, Švédsko, Srbsko 2011 / 99 + 45 min. / 15 let / DCP / rumunsky / el. české titulky
Host: Catalin Mitulescu
LFŠ invites Herna
22:00
Divadelní/literární stan
LFŠ invites Herna
Doprovodný program / Party
300 min.
Maratón studentských filmů 2019
23:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Maratón studentských filmů 2019
Česko/Slovensko / Studentské filmy
Česká republika / 240 min. / česky, slovensky
DJs Ghándí + Redcliff (Acidelika, Spiritual Sound System / Praha)
23:23
Klub Mír
DJs Ghándí + Redcliff (Acidelika, Spiritual Sound System / Praha)
Doprovodný program / Party
240 min.
Lola
23:30
Slovácké divadlo
Lola
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Jacques Demy / Francie, Itálie 1961 / 90 + 20 min. / 15 let / DCP / francouzsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Skrz naskrz
23:30
Reduta 1
Skrz naskrz
Historie / Neznámý vojín: Grzegorz Królikiewicz
Režie: Grzegorz Królikiewicz / Polsko 1973 / 70 + 10 min. / 18 let / 35mm / polsky / el. české titulky
Úvod: Jaromír Blažejovský
Závrať
23:30
Kino Hvězda
Závrať
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Tom Kalin / USA 1991 / 94 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Eva Chlumská
Noční poslech s Vltavou: Virtuální realita pro vaše uši I.
23:30
Respekt stan
Noční poslech s Vltavou: Virtuální realita pro vaše uši I.
Program Respektu
45 min. / česky
Byl jsem mladistvým intelektuálem
23:30
Letní kino Smetanovy sady
Byl jsem mladistvým intelektuálem
Letní kino / Zapomenuté klenoty 90. let
Režie: Marek Dobeš, Štěpán Kopřiva / Česká republika 1999 / 17 min. / HD file / česky
Mňága - Happy End
23:30
Letní kino Smetanovy sady
Mňága - Happy End
Letní kino / Zapomenuté klenoty 90. let
Režie: Petr Zelenka / Česká republika 1996 / 62 min. / HD file / česky
Noc, kdy Evelyn vstala z hrobu
23:59
Sportovní hala
Noc, kdy Evelyn vstala z hrobu
Současnost / Půlnoční delikatesy: Giallo
Režie: Emilio Miraglia / Itálie 1971 / 103 + 10 min. / 15 let / Blu-ray / italsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Aleš Říman
Neděle 28.07.2019
Central Bus Station
8:30
Kino Hvězda
Central Bus Station
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Tomáš Elšík / Česká republika 2018 / 74 + 10 min. / DCP / anglicky, hebrejsky, jidiš / české titulky
Úvod: Iva Přivřelová
Annina válka
8:30
Slovácké divadlo
Annina válka
Současnost / Východní přísliby
Režie: Alexej Fedorčenko / Rusko, Litva 2018 / 75 + 10 min. / DCP / anglicky, rusky / el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Pacient nula
9:00
Reduta 1
Pacient nula
Současnost / New Queer Cinema
Režie: John Greyson / Kanada 1993 / 97 + 10 min. / 15 let / HD file / anglicky / el. české titulky
Úvod: Eva Chlumská
Prázdniny v Římě
9:00
Klub kultury 1
Prázdniny v Římě
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1953 / 118 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Punk je hned!
9:30
Sportovní hala
Punk je hned!
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Juraj Šlauka / Česká republika, Slovensko 2019 / 75 + 10 min. / 18 let / DCP / česky / anglické titulky
Úvod: Aleš Říman
Free Cinema uvádí: Workshop Natáčecí dny
10:00
Dětský/herní stan
Free Cinema uvádí: Workshop Natáčecí dny
Doprovodný program / Dětský program
180 min.
Sběratel Ruben Brandt
11:00
Kino Hvězda
Sběratel Ruben Brandt
Současnost / Východní přísliby
Režie: Milorad Krstić / Maďarsko 2018 / 94 + 10 min. / DCP / maďarsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Géza Csakvári
Šťastný to muž
11:00
Slovácké divadlo
Šťastný to muž
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: Miroslav Ondříček
Režie: Lindsay Anderson / USA, Velká Británie 1973 / 184 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
11:00
Věznice Uherské Hradiště
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
Současnost / Virtuální realita
60 min. / anglicky
Girls in film
11:00
Respekt stan
Girls in film
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Klára Belicová, Lucia Kajánková, Dagmar Sedláčková, Julie Žáčková
Vykoupení L.B. Jonese
11:30
Kino Mír
Vykoupení L.B. Jonese
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1970 / 102 + 10 min. / 15 let / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Císařův slavík
11:30
Reduta 1
Císařův slavík
P.S.
Režie: Jiří Trnka, Miloš Makovec / Československo 1948 / 70 + 10 min. / HD file / česky / anglické titulky
Úvod: Tereza Czesany Dvořáková
Charlotte a Veronika aneb Všichni kluci se jmenují Patrik
11:30
Klub kultury 1
Charlotte a Veronika aneb Všichni kluci se jmenují Patrik
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Jean-Luc Godard / Francie 1959 / 21 min. / HD file / francouzsky / anglické titulky, el. české titulky
U konce s dechem
11:30
Klub kultury 1
U konce s dechem
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Jean-Luc Godard / Francie 1960 / 90 + 20 min. / DCP / francouzsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Kibera: Příběh slumu
12:00
Sportovní hala
Kibera: Příběh slumu
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Martin Páv / Česká republika 2018 / 83 + 45 min. / DCP / anglicky / české titulky
Host: Petr Racek
Fake News
12:00
Stan ČT
Fake News
Program České televize
90 min. / česky
Host: Martin Řezníček
Planet Dark: Hrůza v Čechách
13:00
Respekt stan
Planet Dark: Hrůza v Čechách
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Petr Janeček, Martin Jiroušek, Petr Koubek
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
13:00
Věznice Uherské Hradiště
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
Současnost / Virtuální realita
60 min. / anglicky
Lekce filmu podle Cătălina Mitulesca
13:30
Klub kultury 2
Lekce filmu podle Cătălina Mitulesca
Odborný program
2019 / 90 min. / anglicky / tlumočení do češtiny
Host: Catalin Mitulescu
Harpastum
14:00
Kino Mír
Harpastum
Hosté / Alexej German ml.
Režie: Alexej German ml. / Rusko 2005 / 116 + 10 min. / 18 let / HD file / rusky / el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Základy parkouru
14:00
Dětský/herní stan
Základy parkouru
Doprovodný program / Dětský program
60 min.
Od scénáře k režii
14:00
Stan ČT
Od scénáře k režii
Program České televize
90 min. / česky
Host: Jiří Mádl
Lištičky
14:30
Slovácké divadlo
Lištičky
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1941 / 116 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Dynamika velkoměsta (hudba: Esazlesa)
14:30
Kino Hvězda
Dynamika velkoměsta (hudba: Esazlesa)
Historie / Němý film s živou hudbou: Symfonie velkoměsta
Německo, Švédsko / 50 + 10 min. / DCP / bez dialogů / el. české titulky
Úvod: David Čeněk, Viktor Palák
Smích se lepí na paty
15:00
Reduta 1
Smích se lepí na paty
Hosté / Hynek Bočan
Režie: Hynek Bočan / Československo 1986 / 92 + 45 min. / HD file / česky
Host: Hynek Bočan
Nonstop lahůdky
15:00
Klub kultury 1
Nonstop lahůdky
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Jan Hřebejk / Česká republika 2019 / 79 + 45 min. / DCP / česky
Host: Eliška Křenková
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
15:00
Věznice Uherské Hradiště
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
Současnost / Virtuální realita
60 min. / anglicky
Lapené V síti
15:00
Respekt stan
Lapené V síti
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Barbora Chalupová, Jan H. Vitvar
Hirošima, má láska
15:30
Sportovní hala
Hirošima, má láska
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Alain Resnais / Francie, Japonsko 1959 / 90 + 20 min. / 15 let / DCP / francouzsky, japonsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Výtvarný workshop: Duchové lesa (prostorová tvorba)
15:30
Dětský/herní stan
Výtvarný workshop: Duchové lesa (prostorová tvorba)
Doprovodný program / Dětský program
90 min.
Vyprávění v televizi na pokračování
15:30
Klub kultury 2
Vyprávění v televizi na pokračování
Odborný program
2019 / 90 min. / česky
Host: Radomír Kokeš
CreWcollective: Moving Orchestra
16:00
Smetanovy sady
CreWcollective: Moving Orchestra
Doprovodný program / Divadla
60 min.
Po stopách televizní grotesky u nás
16:00
Stan ČT
Po stopách televizní grotesky u nás
Program České televize
90 min. / česky
Host: Milan Kruml
Glory
17:00
Slovácké divadlo
Glory
Současnost / Terra festivalis: Bulharsko
Režie: Kristina Grozevová, Petar Vălčanov / Bulharsko, Řecko 2016 / 101 + 10 min. / DCP / bulharsky / české titulky
Úvod: Ondřej Pavlík
Angelus
17:00
Kino Hvězda
Angelus
Hosté / Lech Majewski
Režie: Lech Majewski / Polsko 2001 / 103 + 45 min. / 35mm / polsky / české titulky
Host: Lech Majewski, Adam Sikora
Green / Fotografické paměti (Obrazy z let 1894–2010)
17:00
Slovácké muzeum Uherské Hradiště
Green / Fotografické paměti (Obrazy z let 1894–2010)
Doprovodný program / Vernisáže výstav
30 min.
Host: Marika Green, Walter Green
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
17:00
Věznice Uherské Hradiště
Brave New VR Worlds: Nekonečná samotka
Současnost / Virtuální realita
60 min. / anglicky
Studentské filmy: blok A
17:00
Kino Mír
Studentské filmy: blok A
Česko/Slovensko / Studentské filmy
Česká republika, Slovensko / 92 + 45 min. / HD file / česky
Host: Gabriela Plačková, Alžběta Göbelová
Filmová pohádka: Kouzelník Žito
17:15
Dětský/herní stan
Filmová pohádka: Kouzelník Žito
Doprovodný program / Dětský program
Režie: Zdeněk Zelenka / Česká republika 2018 / 104 min. / česky
Krátké hrané filmy, nominované na Oscara 2019
17:30
Klub kultury 1
Krátké hrané filmy, nominované na Oscara 2019
P.S.
105 + 10 min. / DCP / různé / anglické titulky, české titulky
Úvod: Petr Horák
50. léta: Válečná traumata
17:30
Reduta 1
50. léta: Válečná traumata
Česko/Slovensko / FAMU History 1
Československo / 62 + 10 min. / česky
Úvod: Jan Jendřejek
Osudy dobrého vojáka Švejka
18:00
Sportovní hala
Osudy dobrého vojáka Švejka
Česko/Slovensko / Kdo jsou Češi? 2: Smějící se bestie
Režie: Jiří Trnka / Československo 1955 / 76 + 10 min. / DCP / česky / anglické titulky
Úvod: Jan Šulc
Český film v České televizi
18:00
Stan ČT
Český film v České televizi
Program České televize
90 min. / česky
Host: Jaroslav Sedláček
Večer deskových her s Mindok
19:00
Dětský/herní stan
Večer deskových her s Mindok
Doprovodný program / Herní zóna
240 min.
Divadlo Continuo: Mea culpa
19:00
Divadelní/literární stan
Divadlo Continuo: Mea culpa
Doprovodný program / Divadla
60 min.
Lekce filmu podle Hynka Bočana
19:30
Respekt stan
Lekce filmu podle Hynka Bočana
Odborný program
2019 / 90 min. / česky
Host: Hynek Bočan
Uspořená libra
20:00
Stan ČT
Uspořená libra
Program České televize
Režie: Ján Roháč, Vladimír Svitáček / Československo 1963 / 35 min. / česky
Karmazínová záclona
20:30
Kino Hvězda
Karmazínová záclona
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Alexandre Astruc / Francie 1952 / 44 min. / 35mm / francouzsky / el. české titulky
Donchuáni
20:30
Kino Hvězda
Donchuáni
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Jean-Pierre Mocky / Francie 1959 / 77 + 20 min. / 15 let / HD file / francouzsky / el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Provoz
20:30
Slovácké divadlo
Provoz
Hosté / Cătălin Mitulescu
Režie: Cătălin Mitulescu / Rumunsko 2004 / 15 min. / HD file / rumunsky / el. české titulky
U trati
20:30
Slovácké divadlo
U trati
Hosté / Cătălin Mitulescu
Režie: Cătălin Mitulescu / Rumunsko, Švédsko 2016 / 88 + 45 min. / DCP / italsky, rumunsky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Catalin Mitulescu
Drahý zesnulý
20:40
Stan ČT
Drahý zesnulý
Program České televize
Režie: František Filip / Československo 1964 / 42 min. / česky
Tančící jestřáb
21:00
Reduta 1
Tančící jestřáb
Historie / Neznámý vojín: Grzegorz Królikiewicz
Režie: Grzegorz Królikiewicz / Polsko 1977 / 98 + 10 min. / 18 let / 35mm / polsky / el. české titulky
Úvod: Jaromír Blažejovský
Utajený
21:00
Klub kultury 1
Utajený
Současnost / Ikona: Michael Haneke
Režie: Michael Haneke / Rakousko, Francie, Německo, Itálie 2005 / 119 + 45 min. / 15 let / DCP / francouzsky / el. české titulky
Host: Christian Berger
LFŠ invites AVA kolektiv
21:00
Divadelní/literární stan
LFŠ invites AVA kolektiv
Doprovodný program / Party
360 min.
Černé zrcadlo (série 4, epizoda 1)
21:30
Sportovní hala
Černé zrcadlo (série 4, epizoda 1)
Současnost / Hot TV
Režie: Toby Haynes / Velká Británie 2017 / 76 + 10 min. / 15 let / HD file / anglicky / el. české titulky
Úvod: Klára Feikusová, Jana Jedličková, Jakub Korda
Lea
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Lea
Letní kino / Zapomenuté klenoty 90. let
Režie: Ivan Fíla / Česká republika, Německo 1996 / 100 min. / DVD / česky, německy / české titulky
Planet Dark: Zvířátka 2
21:30
Respekt stan
Planet Dark: Zvířátka 2
Program Respektu
90 min. / česky
Čertí brko
22:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Čertí brko
Letní kino / Novinky s innogy
Režie: Marek Najbrt / Česká republika, Slovensko 2018 / 99 min. / DCP / česky / anglické titulky
Večer Radia 1: DJs Eva Porating + Losko (Praha)
23:23
Klub Mír
Večer Radia 1: DJs Eva Porating + Losko (Praha)
Doprovodný program / Party
240 min.
Návrat idiota
23:30
Letní kino Smetanovy sady
Návrat idiota
Letní kino / Zapomenuté klenoty 90. let
Režie: Saša Gedeon / Česká republika 1999 / 99 min. / HD file / česky
Paris Is Burning
23:30
Reduta 1
Paris Is Burning
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Jennie Livingstonová / USA 1990 / 76 + 10 min. / 15 let / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Eva Chlumská
Papírový voják
23:30
Kino Hvězda
Papírový voják
Hosté / Alexej German ml.
Režie: Alexej German ml. / Rusko, Nizozemsko 2008 / 118 + 10 min. / 15 let / 35mm / rusky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Noční poslech s Vltavou: Virtuální realita pro vaše uši II.
23:30
Respekt stan
Noční poslech s Vltavou: Virtuální realita pro vaše uši II.
Program Respektu
45 min. / česky
Náklad
23:30
Slovácké divadlo
Náklad
Současnost / Východní přísliby
Režie: Ognjen Glavonić / Írán, Francie, Srbsko, Chorvatsko, Katar 2018 / 98 + 10 min. / DCP / srbsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Ondřej Pavlík
Úsměvy smutných mužů
23:59
innogy letní kino Masarykovo nám.
Úsměvy smutných mužů
Letní kino / Novinky s innogy
Režie: Dan Svátek / Česká republika 2018 / 92 min. / DCP / česky
Krátká noc skleněných panenek
23:59
Sportovní hala
Krátká noc skleněných panenek
Současnost / Půlnoční delikatesy: Giallo
Režie: Aldo Lado / Itálie, Jugoslávie, SRN 1971 / 92 + 10 min. / 15 let / Blu-ray / italsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Aleš Říman
Pondělí 29.07.2019
Kdyby...
8:30
Slovácké divadlo
Kdyby...
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: Miroslav Ondříček
Režie: Lindsay Anderson / Velká Británie 1968 / 112 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Špatné verše
8:30
Kino Hvězda
Špatné verše
Současnost / Východní přísliby
Režie: Gábor Reisz / Maďarsko 2018 / 96 + 10 min. / DCP / maďarsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Géza Csakvári
Pod elektrickými mračny
8:30
Reduta 1
Pod elektrickými mračny
Hosté / Alexej German ml.
Režie: Alexej German ml. / Rusko, Polsko, Ukrajina 2015 / 138 + 10 min. / 15 let / HD file / rusky / el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Pasťák
9:00
Klub kultury 1
Pasťák
Letní kino / Zapomenuté klenoty 90. let, Hosté / Hynek Bočan
Režie: Hynek Bočan / Československo 1990 / 91 + 10 min. / DCP / česky
Úvod: Aleš Říman
Free Cinema uvádí: Workshop Natáčecí dny
10:00
Dětský/herní stan
Free Cinema uvádí: Workshop Natáčecí dny
Doprovodný program / Dětský program
180 min.
Diskuzní panel: Inovativní formy filmových dílen
10:00
Klub kultury 2
Diskuzní panel: Inovativní formy filmových dílen
Industry program
120 min.
Host: Dan Mayfield (School of Noise, UK), Ondřej Belica (CZ), Jan Kulka (CZ), Jakub Jiřiště (NaFilM: Národní filmové muzeum, CZ)
Brave New VR Worlds: Interaktivní VR
10:00
Reduta 2: VR Exhibice
Brave New VR Worlds: Interaktivní VR
Současnost / Virtuální realita
540 min. / anglicky
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
10:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Melounová žena
11:00
Kino Hvězda
Melounová žena
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Cheryl Dunyeová / USA 1996 / 90 + 10 min. / 15 let / HD file / anglicky / el. české titulky
Úvod: Eva Chlumská
Outsider
11:00
Slovácké divadlo
Outsider
Současnost / Východní přísliby
Režie: Adam Sikora / Polsko 2018 / 93 + 45 min. / DCP / polsky / el. české titulky
Host: Adam Sikora, Wlodzimierz Niderhaus
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
11:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Nikdo mne nemá rád
11:30
Kino Mír
Nikdo mne nemá rád
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: François Truffaut / Francie 1959 / 99 + 20 min. / 35mm / francouzsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Happy End
11:30
Klub kultury 1
Happy End
Současnost / Ikona: Michael Haneke
Režie: Michael Haneke / Rakousko, Francie, Německo 2017 / 108 + 45 min. / 15 let / DCP / francouzsky / české titulky
Host: Christian Berger
1956/1961: Jireš - Sirový - Bočan
11:30
Reduta 1
1956/1961: Jireš - Sirový - Bočan
Česko/Slovensko / FAMU History 1
Československo / 102 min. / česky
Úvod: Jan Jendřejek
Jaroslav Kučera Zblízka
12:00
Sportovní hala
Jaroslav Kučera Zblízka
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Jakub Felcman, Tomáš Michálek / Česká republika 2019 / 65 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Jakub Felcman, Tomáš Michálek
Česká na sockách: Jak se stavěl Most! a další
12:00
Stan ČT
Česká na sockách: Jak se stavěl Most! a další
Program České televize
90 min. / česky
Host: Lucie Macháčková
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
12:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
„Bídnými ulicemi musí kráčet muž“: Raymond Chandler, Philip Marlowe a vývoj amerického filmu noir
13:00
Respekt stan
„Bídnými ulicemi musí kráčet muž“: Raymond Chandler, Philip Marlowe a vývoj amerického filmu noir
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Milan Hain
Filmová dílna: Vyzkoušej si, jak se dělají ruchy do filmu!
13:00
Reduta 3
Filmová dílna: Vyzkoušej si, jak se dělají ruchy do filmu!
Industry program
45 min. / anglicky / tlumočení do češtiny
Host: Dan Mayfield (School of Noise, UK)
Grzegorz Królikiewicz: Filmový prostor mimo záběr
13:30
Klub kultury 2
Grzegorz Królikiewicz: Filmový prostor mimo záběr
Odborný program
2019 / 90 min. / polsky / tlumočení do češtiny
Host: Bogna Janiecová, Jaromír Blažejovský
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
13:30
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Filmová dílna: Vyzkoušej si, jak se dělají ruchy do filmu!
13:45
Reduta 3
Filmová dílna: Vyzkoušej si, jak se dělají ruchy do filmu!
Industry program
45 min. / anglicky / tlumočení do češtiny
Host: Dan Mayfield (School of Noise, UK)
Silkwoodová
14:00
Kino Mír
Silkwoodová
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: Miroslav Ondříček
Režie: Mike Nichols / USA 1983 / 131 + 10 min. / 15 let / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Kouzelnické představení: Magie pro děti
14:00
Dětský/herní stan
Kouzelnické představení: Magie pro děti
Doprovodný program / Dětský program
60 min.
Mezinárodní koprodukce
14:00
Stan ČT
Mezinárodní koprodukce
Program České televize
90 min. / česky
Host: Ondřej Beránek, Veronika Janatková, Dušan Mulíček, Martin Polák, Roman Vávra
Paní Miniverová
14:30
Slovácké divadlo
Paní Miniverová
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1942 / 134 + 10 min. / DVD / anglicky / české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Muž s kinoaparátem (hudba: Tomáš Vondra)
14:30
Kino Hvězda
Muž s kinoaparátem (hudba: Tomáš Vondra)
Historie / Němý film s živou hudbou: Symfonie velkoměsta
Režie: Dziga Vertov / SSSR 1929 / 64 + 10 min. / HD file / bez dialogů / ruské mezititulky
Úvod: David Čeněk, Viktor Palák
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
14:30
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Začít znovu
15:00
Klub kultury 1
Začít znovu
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Eva Tomanová / Česká republika 2019 / 75 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Eva Tomanová
Vražda tety
15:00
Reduta 1
Vražda tety
Historie / Neznámý vojín: Grzegorz Królikiewicz
Režie: Grzegorz Królikiewicz / Polsko 1985 / 101 + 10 min. / 18 let / 35mm / polsky / el. české titulky
Úvod: Jaromír Blažejovský
Média ve víru času
15:00
Respekt stan
Média ve víru času
Odborný program
2019 / 90 min. / česky
Host: Radka Matesová Marková, Petr Mlch, Václav Moravec, Jaroslav Spurný
Free Cinema uvádí: Dílna ploškové animace
15:15
Dětský/herní stan
Free Cinema uvádí: Dílna ploškové animace
Doprovodný program / Dětský program
120 min. / česky
Bílá paní
15:30
Sportovní hala
Bílá paní
Česko/Slovensko / Kdo jsou Češi? 2: Smějící se bestie
Režie: Zdeněk Podskalský / Československo 1965 / 91 + 10 min. / DCP / česky
Úvod: Aleš Říman
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
15:30
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Filmová dílna: Přemýšlej obrazem!
16:00
Reduta 3
Filmová dílna: Přemýšlej obrazem!
Industry program
120 min.
Host: Ondřej Belica (CZ)
ArtCafé (ČRo Vltava)
16:00
Stan ČT
ArtCafé (ČRo Vltava)
Program České televize
90 min. / česky
Host: Václav Havelka, Petra Kultová
Na Větrné hůrce
17:00
Kino Hvězda
Na Větrné hůrce
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1939 / 103 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
17:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Studentské filmy: blok B
17:00
Kino Mír
Studentské filmy: blok B
Česko/Slovensko / Studentské filmy
Česká republika / 80 + 45 min. / HD file / česky
Host: Tomáš Janáček, Martina Netiková
Harakiri Czurakami
17:30
Divadelní/literární stan
Harakiri Czurakami
Doprovodný program / Literární program
90 min.
Klér
17:30
Klub kultury 1
Klér
Současnost / Východní přísliby
Režie: Wojciech Smarzowski / Polsko 2018 / 133 + 45 min. / 18 let / DCP / polsky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Wojciech Smarzowski, Wojciech Rzehak
Bez boha
17:30
Slovácké divadlo
Bez boha
Současnost / Terra festivalis: Bulharsko
Režie: Ralica Petrovová / Bulharsko, Dánsko, Francie 2016 / 100 + 10 min. / 18 let / DCP / bulharsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Ondřej Pavlík
Paříž nám patří
17:30
Reduta 1
Paříž nám patří
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Jacques Rivette / Francie 1961 / 136 + 20 min. / 15 let / 35mm / francouzsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Práce v rozvojových zemích - očekávání a realita
17:30
Respekt stan
Práce v rozvojových zemích - očekávání a realita
Program Respektu
120 min. / česky
Host: Jiří Škvor (moderátor), Eva Kašpárková, Michaela Hanzlová, Milada Ševčíková, Jaroslava Krmela Vacková
Večerníčky pro pěkný večer: To nejlepší z nových Večerníčků
17:30
Dětský/herní stan
Večerníčky pro pěkný večer: To nejlepší z nových Večerníčků
Doprovodný program / Dětský program
60 min. / česky
Marek Kuboš: krátké filmy
18:00
Sportovní hala
Marek Kuboš: krátké filmy
Hosté / Marek Kuboš
Režie: Marek Kuboš / Slovensko 2019 / 75 + 45 min. / HD file / slovensky
Host: Marek Kuboš
Mezi žurnalistikou a scenáristikou
18:00
Stan ČT
Mezi žurnalistikou a scenáristikou
Program České televize
90 min. / česky
Host: Mirka Zlatníková
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
18:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Kouzelná skříňka: Živá filmová performance
19:00
Galerie slováckých vín
Kouzelná skříňka: Živá filmová performance
Industry program
50 min.
Host: Jan Kulka (CZ)
Čeština 2.0
19:15
Divadelní/literární stan
Čeština 2.0
Doprovodný program / Literární program
90 min.
Chytrý kvíz
20:00
Dětský/herní stan
Chytrý kvíz
Doprovodný program / Herní zóna
180 min.
Čirok
20:00
Stan ČT
Čirok
Program České televize
Režie: Miroslav Sobota / Československo 1968 / 21 min. / česky
Mlýn a kříž
20:30
Kino Hvězda
Mlýn a kříž
Hosté / Lech Majewski
Režie: Lech Majewski / Polsko, Švédsko 2011 / 92 + 45 min. / DCP / anglicky, španělsky, vlámsky / el. české titulky
Host: Lech Majewski, Adam Sikora
Nejlepší léta našeho života
20:30
Slovácké divadlo
Nejlepší léta našeho života
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1946 / 172 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Začátek konce
20:30
Stan ČT
Začátek konce
Program České televize
Režie: Zdeněk Podskalský / Československo 1961 / 30 min. / česky
Jed
21:00
Reduta 1
Jed
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Todd Haynes / USA 1990 / 85 + 10 min. / 15 let / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Eva Chlumská
12: PIET + Please The Trees
21:00
Klub Mír
12: PIET + Please The Trees
Doprovodný program / Koncerty
90 min.
Odsouzený z Pinktownu
21:00
Stan ČT
Odsouzený z Pinktownu
Program České televize
Režie: Martin Frič / Československo 1968 / 27 min. / česky
Cimbálová muzika Litera
21:00
Slovácká búda
Cimbálová muzika Litera
Doprovodný program / Koncerty
90 min.
Vracenky
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Vracenky
Letní kino / Zapomenuté klenoty 90. let
Režie: Jan Schmidt / Československo 1990 / 90 min. / HD file / česky
Planet Dark: Zvířátka 2
21:30
Respekt stan
Planet Dark: Zvířátka 2
Program Respektu
90 min. / česky
Opéra mouffe
21:30
Sportovní hala
Opéra mouffe
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Agnès Vardaová / Francie 1958 / 16 min. / DCP / francouzsky / anglické titulky, el. české titulky
Cléo od pěti do sedmi
21:30
Sportovní hala
Cléo od pěti do sedmi
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Agnès Vardaová / Francie 1962 / 90 + 20 min. / DCP / francouzsky / el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Trabantem tam a zase zpátky
22:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Trabantem tam a zase zpátky
Letní kino / Novinky s innogy
Režie: Dan Přibáň / Česká republika 2019 / 114 min. / DCP / česky
Jatka č. 5
22:00
Klub kultury 1
Jatka č. 5
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: Miroslav Ondříček
Režie: George Roy Hill / USA 1972 / 103 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
RetroParty
23:00
Respekt stan
RetroParty
Program Respektu
90 min.
Radio Wave Dub Session: Jakub Johánek a DJ Teamatique (Praha) vs. Intuitive Lab + Moire (Zlín)
23:23
Klub Mír
Radio Wave Dub Session: Jakub Johánek a DJ Teamatique (Praha) vs. Intuitive Lab + Moire (Zlín)
Doprovodný program / Party
240 min.
Svět patří nám
23:30
Reduta 1
Svět patří nám
Česko/Slovensko / Kdo jsou Češi? 2: Smějící se bestie
Režie: Martin Frič / Československo 1937 / 93 + 10 min. / 35mm / česky
Úvod: Jan Šulc
Sběratel
23:30
Kino Hvězda
Sběratel
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1965 / 119 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Sheena667
23:59
Slovácké divadlo
Sheena667
Současnost / Východní přísliby
Režie: Grigorij Dobrygin / Rusko 2019 / 97 + 10 min. / 18 let / DCP / rusky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Muka neviňátek
23:59
Sportovní hala
Muka neviňátek
Současnost / Půlnoční delikatesy: Giallo
Režie: Lucio Fulci / Itálie 1972 / 102 + 10 min. / 15 let / DCP / italsky / el. české titulky
Úvod: Aleš Říman
Úterý 30.07.2019
Vražedná lež
8:30
Kino Hvězda
Vražedná lež
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1936 / 92 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Krásný Serge
8:30
Slovácké divadlo
Krásný Serge
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Claude Chabrol / Francie 1958 / 98 + 20 min. / 15 let / HD file / francouzsky / el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Mala Noche
9:00
Reduta 1
Mala Noche
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Gus Van Sant / USA 1985 / 78 + 10 min. / 15 let / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Forman vs. Forman
9:00
Klub kultury 1
Forman vs. Forman
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Helena Třeštíková, Jakub Hejna / Česká republika, Francie 2019 / 78 + 10 min. / DCP / anglicky, česky, francouzsky / anglické titulky, české titulky
Úvod: Jaroslav Sedláček
Sběratel Ruben Brandt
9:30
Sportovní hala
Sběratel Ruben Brandt
Současnost / Východní přísliby
Režie: Milorad Krstić / Maďarsko 2018 / 94 + 10 min. / DCP / maďarsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Iva Přivřelová
Free Cinema uvádí: Workshop Natáčecí dny
10:00
Dětský/herní stan
Free Cinema uvádí: Workshop Natáčecí dny
Doprovodný program / Dětský program
180 min.
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
10:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Diskuzní panel: Být v obraze
10:00
Klub kultury 2
Diskuzní panel: Být v obraze
Industry program
120 min.
Host: Jessie Curell Founder, Ester Valchářová Pěkná, Miroslav Hanuš
Brave New VR Worlds: Interaktivní VR
10:00
Reduta 2: VR Exhibice
Brave New VR Worlds: Interaktivní VR
Současnost / Virtuální realita
540 min. / anglicky
Sladké hry minulého léta
11:00
Kino Hvězda
Sladké hry minulého léta
Hosté / Milan Lasica
Režie: Juraj Herz / Československo 1969 / 66 + 45 min. / Blu-ray / slovensky
Host: Milan Lasica
Filmová noc na hrade
11:00
Respekt stan
Filmová noc na hrade
Program Respektu
90 min. / slovensky
Host: Peter Vlkovič, Simona Vlkovič Schurdáková
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
11:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Veronika a její lajdák
11:00
Slovácké divadlo
Veronika a její lajdák
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Éric Rohmer / Francie 1958 / 18 min. / DCP / francouzsky / el. české titulky
Znamení lva
11:00
Slovácké divadlo
Znamení lva
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Éric Rohmer / Francie 1959 / 103 + 20 min. / DCP / francouzsky / el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Smrtící triky
11:30
Kino Mír
Smrtící triky
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: Miroslav Ondříček
Režie: Robert Mandel / USA 1985 / 109 + 10 min. / 15 let / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Srdce světa
11:30
Klub kultury 1
Srdce světa
Současnost / Východní přísliby
Režie: Natalija Meščaninovová / Litva, Rusko 2018 / 125 + 10 min. / 15 let / DCP / rusky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Monstrum
11:30
Reduta 1
Monstrum
Hosté / Martin Snopek
Režie: Martin Snopek / Slovensko 2018 / 7 min. / HD file / slovensky
Poslední autoportrét
11:30
Reduta 1
Poslední autoportrét
Hosté / Marek Kuboš
Režie: Marek Kuboš / Slovensko 2018 / 72 + 45 min. / HD file / slovensky
Host: Marek Kuboš, Martin Snopek
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
12:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
What’s The Buzz
12:00
Stan ČT
What’s The Buzz
Odborný program
90 min. / česky
Host: Klára Feikusová, Jana Jedličková, Jakub Korda
Mirai, dívka z budoucnosti (dabovaná verze)
12:00
Sportovní hala
Mirai, dívka z budoucnosti (dabovaná verze)
AČFK uvádí / Distribuce
Režie: Mamoru Hosoda / Japonsko 2018 / 98 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Jan Jílek
Vznik studentských filmů na FAMU a VŠMU Bratislava
13:00
Respekt stan
Vznik studentských filmů na FAMU a VŠMU Bratislava
Odborný program
90 min. / česky, slovensky
Host: Saša Gedeon, Alexandra Hroncová, Adam Martinec, Jakub Spevák, Martin Šulík
Filmová dílna: Vytvoř si vlastní fake news!
13:30
Reduta 3
Filmová dílna: Vytvoř si vlastní fake news!
Industry program
120 min.
Host: Jessie Curell (Hands On Media Education, CA)
Lekce filmu podle Lecha Majewského
13:30
Klub kultury 2
Lekce filmu podle Lecha Majewského
Odborný program
2019 / 90 min. / polsky / tlumočení do češtiny
Host: Lech Majewski
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
13:30
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Studentské vysílání ’89
14:00
Stan ČT
Studentské vysílání ’89
Program České televize
90 min. / česky
Host: Radomír Šofr
Výtvarný workshop: Stromoví skřítkové
14:00
Dětský/herní stan
Výtvarný workshop: Stromoví skřítkové
Doprovodný program / Dětský program
90 min.
Utekajme, už ide!
14:30
Sportovní hala
Utekajme, už ide!
Hosté / Milan Lasica
Režie: Dušan Rapoš / Československo 1986 / 88 + 45 min. / DCP / slovensky
Host: Milan Lasica
Jak jsem strávil konec světa
14:30
Kino Mír
Jak jsem strávil konec světa
Hosté / Cătălin Mitulescu
Režie: Cătălin Mitulescu / Rumunsko 2006 / 106 + 10 min. / HD file / rumunsky / české titulky
Úvod: Iva Přivřelová
Tři cesty k jezeru
14:30
Slovácké divadlo
Tři cesty k jezeru
Současnost / Ikona: Michael Haneke
Režie: Michael Haneke / Rakousko, SRN 1976 / 97 + 10 min. / 15 let / DVD / německy / el. české titulky, německé titulky
Úvod: Alfred Jokesch
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
14:30
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Francouzské symfonie (hudba: Lasák/Měchura)
14:30
Kino Hvězda
Francouzské symfonie (hudba: Lasák/Měchura)
Historie / Němý film s živou hudbou: Symfonie velkoměsta
Francie, Japonsko / 88 + 10 min. / DCP / bez dialogů / el. české titulky, francouzské mezititulky
Úvod: David Čeněk, Viktor Palák
Toman
15:00
Klub kultury 1
Toman
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Ondřej Trojan / Česká republika, Slovensko 2018 / 145 + 10 min. / DCP / česky
Úvod: Aleš Říman
Případ Pekosiňského
15:00
Reduta 1
Případ Pekosiňského
Historie / Neznámý vojín: Grzegorz Królikiewicz
Režie: Grzegorz Królikiewicz / Polsko 1993 / 85 + 10 min. / 35mm / polsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jaromír Blažejovský
Etika nakrúcania dokumentárneho filmu
15:00
Respekt stan
Etika nakrúcania dokumentárneho filmu
Program Respektu
90 min. / slovensky
Host: Barbora Berezňáková, Tomáš Hudák, Marek Kuboš, Miro Remo
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
15:30
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Free Cinema uvádí: Dílna flipbooku
15:30
Dětský/herní stan
Free Cinema uvádí: Dílna flipbooku
Doprovodný program / Dětský program
120 min.
Nová vlna v množném čísle ženského rodu
15:30
Klub kultury 2
Nová vlna v množném čísle ženského rodu
Odborný program
2019 / 90 min. / francouzsky / tlumočení do češtiny
Host: Michel Marie
Filmová dílna/projekce: Kovyho mediální ring: Dokážete poznat fake news?
16:00
Reduta 3
Filmová dílna/projekce: Kovyho mediální ring: Dokážete poznat fake news?
Industry program
60 min.
Host: Ester Valchářová Pěkná (Jeden svět na školách, CZ)
Hudba ve filmu
16:00
Stan ČT
Hudba ve filmu
Program České televize
90 min. / česky
Host: Jan Maxián
Všemocný
17:00
Slovácké divadlo
Všemocný
Současnost / Terra festivalis: Bulharsko
Režie: Ilijan Dževelekov / Bulharsko 2017 / 117 + 10 min. / 15 let / DCP / bulharsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Ondřej Pavlík
Poslední vlak
17:00
Kino Hvězda
Poslední vlak
Hosté / Alexej German ml.
Režie: Alexej German ml. / Rusko 2003 / 82 + 45 min. / 15 let / HD file / rusky / el. české titulky
Host: Alexej German ml.
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
17:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Lekce filmu podle Milana Lasici
17:00
Respekt stan
Lekce filmu podle Milana Lasici
Odborný program
2019 / 90 min. / slovensky
Host: Milan Lasica
Studentské filmy: blok C
17:00
Kino Mír
Studentské filmy: blok C
Česko/Slovensko / Studentské filmy
Česká republika, Slovensko / 107 + 45 min. / HD file / česky, slovensky
Host: Adam Martinec, Adam Koloman Rybanský, Jan Hecht
Detektivní příběh
17:30
Reduta 1
Detektivní příběh
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1951 / 103 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
New Queer Cinema aneb Teplá nová vlna: Od historie po současnost
17:30
Klub kultury 2
New Queer Cinema aneb Teplá nová vlna: Od historie po současnost
Odborný program
2019 / 90 min. / česky
Host: Eva Chlumská
Úniková hra Fakescape
17:30
Reduta 3
Úniková hra Fakescape
Industry program
90 min.
Host: Miroslav Hanus (Fakescape, CZ)
Filmová pohádka: Nejlepší přítel
17:45
Dětský/herní stan
Filmová pohádka: Nejlepší přítel
Doprovodný program / Dětský program
Režie: Karel Janák / Česká republika 2017 / 97 min. / česky
Punk je hned!
18:00
Klub kultury 1
Punk je hned!
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Juraj Šlauka / Česká republika, Slovensko 2019 / 75 + 45 min. / 18 let / DCP / česky / anglické titulky
Host: Juraj Šlauka
Lumíci, část 1 - Arkády
18:00
Sportovní hala
Lumíci, část 1 - Arkády
Současnost / Ikona: Michael Haneke
Režie: Michael Haneke / Rakousko 1979 / 113 + 10 min. / 15 let / DVD / německy / el. české titulky
Úvod: Alfred Jokesch
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
18:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Současné TV vyprávění
18:00
Stan ČT
Současné TV vyprávění
Odborný program
90 min. / česky
Host: Jana Jedličková, Jakub Korda
Večer deskových her s Mindok
19:00
Dětský/herní stan
Večer deskových her s Mindok
Doprovodný program / Herní zóna
240 min.
Veselosti nikdy dosti
19:00
Skanzen Rochus
Veselosti nikdy dosti
Doprovodný program / Divadla
90 min.
Bennewitzovo kvarteto
20:00
Kostel sv. Františka Xaverského
Bennewitzovo kvarteto
Doprovodný program / Koncerty
90 min.
Divadlo Kampa: Anna Karenina
20:00
Malá scéna Slováckého divadla
Divadlo Kampa: Anna Karenina
Doprovodný program / Divadla
135 min.
Čtvrtá strana trojúhelníku
20:00
Stan ČT
Čtvrtá strana trojúhelníku
Program České televize
Režie: Jana Semschová / Československo 1986 / 79 min. / česky
Vážení přátelé, ano
20:30
Kino Hvězda
Vážení přátelé, ano
Hosté / Milan Lasica
Režie: Dušan Klein / Československo 1989 / 109 + 45 min. / 35mm / česky
Host: Milan Lasica
Skleněné rty
20:30
Slovácké divadlo
Skleněné rty
Hosté / Lech Majewski
Režie: Lech Majewski / Polsko 2007 / 94 + 45 min. / DCP / bez dialogů
Host: Lech Majewski
Náklad
21:00
Klub kultury 1
Náklad
Současnost / Východní přísliby
Režie: Ognjen Glavonić / Írán, Francie, Srbsko, Chorvatsko, Katar 2018 / 98 + 10 min. / DCP / srbsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Ondřej Pavlík
Edvard II.
21:00
Reduta 1
Edvard II.
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Derek Jarman / Velká Británie 1991 / 90 + 10 min. / 15 let / HD file / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Odpočívej v pokoji (série 1, epizoda 1)
21:30
Sportovní hala
Odpočívej v pokoji (série 1, epizoda 1)
Současnost / Hot TV
Režie: Alan Ball / USA 2001 / 63 + 10 min. / 18 let / HD file / anglicky / el. české titulky
Úvod: Klára Feikusová, Jana Jedličková, Jakub Korda
Planet Dark: Zvířátka 2
21:30
Respekt stan
Planet Dark: Zvířátka 2
Program Respektu
90 min. / česky
Řeči, řeči, řeči...
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Řeči, řeči, řeči...
Letní kino / Zapomenuté klenoty 90. let
Režie: Michaela Pavlátová / Československo 1991 / 8 min. / HD file / česky
Jízda
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Jízda
Letní kino / Zapomenuté klenoty 90. let
Režie: Jan Svěrák / Česká republika 1994 / 90 min. / HD file / česky
Sakawa
22:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Sakawa
P.S.
Režie: Ben Asamoah / Belgie, Nizozemsko 2018 / 81 min. / DCP / anglicky, twi / české titulky
LFŠ invites Kosmospiel
22:00
Divadelní/literární stan
LFŠ invites Kosmospiel
Doprovodný program / Party
300 min.
Cimbálová muzika Kremlor (Slovácko)
22:22
Klub Mír
Cimbálová muzika Kremlor (Slovácko)
Doprovodný program / Koncerty
90 min.
Blue Jeans
23:00
Kino Hvězda
Blue Jeans
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Jacques Rozier / Francie 1958 / 22 min. / HD file / francouzsky / el. české titulky
Sbohem, Filipíno
23:00
Kino Hvězda
Sbohem, Filipíno
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Jacques Rozier / Francie, Itálie 1962 / 106 + 20 min. / 15 let / DVD / francouzsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Sousedi
23:30
Slovácké divadlo
Sousedi
Historie / Neznámý vojín: Grzegorz Królikiewicz
Režie: Grzegorz Królikiewicz / Polsko 2014 / 91 + 10 min. / 18 let / HD file / polsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Bogna Janiecová
Ale vždyť jsem roztleskávačka
23:30
Reduta 1
Ale vždyť jsem roztleskávačka
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Jamie Babbitová / USA 1999 / 85 + 10 min. / 15 let / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Torzo
23:59
Sportovní hala
Torzo
Současnost / Půlnoční delikatesy: Giallo
Režie: Sergio Martino / Itálie 1972 / 90 + 10 min. / 15 let / DCP / italsky / el. české titulky
Úvod: Aleš Říman
Středa 31.07.2019
U konce s dechem
8:30
Slovácké divadlo
U konce s dechem
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Jean-Luc Godard / Francie 1960 / 90 + 20 min. / DCP / francouzsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Michel Marie
Kibera: Příběh slumu
8:30
Kino Hvězda
Kibera: Příběh slumu
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Martin Páv / Česká republika 2018 / 83 + 45 min. / DCP / anglicky / české titulky
Host: Petr Racek
Nikdo nic neví
9:00
Reduta 1
Nikdo nic neví
Česko/Slovensko / Kdo jsou Češi? 2: Smějící se bestie
Režie: Josef Mach / Československo 1947 / 70 + 10 min. / 35mm / česky
Úvod: Aleš Říman
Lištičky
9:30
Sportovní hala
Lištičky
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1941 / 116 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Vodník
10:00
Klub kultury 1
Vodník
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Viktor Tauš / Česká republika 2019 / 205 + 45 min. / 15 let / DCP / česky
Host: Alena Doláková, Michal Sýkora
Brave New VR Worlds: Interaktivní VR
10:00
Reduta 2: VR Exhibice
Brave New VR Worlds: Interaktivní VR
Současnost / Virtuální realita
540 min. / anglicky
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
10:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Jóga pro děti
10:00
Dětský/herní stan
Jóga pro děti
Doprovodný program / Dětský program
60 min.
Onirica - psí pole
11:00
Slovácké divadlo
Onirica - psí pole
Hosté / Lech Majewski
Režie: Lech Majewski / Polsko 2014 / 98 + 45 min. / DCP / polsky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Lech Majewski
Hoří, má panenko
11:00
Kino Hvězda
Hoří, má panenko
Česko/Slovensko / Kdo jsou Češi? 2: Smějící se bestie
Režie: Miloš Forman / Československo, Itálie 1967 / 72 + 10 min. / DCP / česky / anglické titulky
Úvod: Aleš Říman
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
11:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Martin Snopek: krátké filmy
11:30
Reduta 1
Martin Snopek: krátké filmy
Hosté / Martin Snopek
Režie: Martin Snopek / Slovensko / 39 + 45 min. / HD file / slovensky
Host: Martin Snopek
RSVP
11:30
Kino Mír
RSVP
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Laurie Lynd / Kanada 1992 / 23 min. / HD file / anglicky / el. české titulky
Pátrání po Langstonovi
11:30
Kino Mír
Pátrání po Langstonovi
Současnost / New Queer Cinema
Režie: Isaac Julien / Velká Británie 1989 / 45 + 10 min. / 15 let / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Harpastum
12:00
Sportovní hala
Harpastum
Hosté / Alexej German ml.
Režie: Alexej German ml. / Rusko 2005 / 116 + 45 min. / 18 let / HD file / rusky / el. české titulky
Host: Alexej German ml.
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
12:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Reflexe: Film! (ČRo Vltava)
13:00
Respekt stan
Reflexe: Film! (ČRo Vltava)
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Šárka Gmiterková, Pavel Sladký
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
13:30
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Sci-fi obsese
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Divadlo Koráb Brno: Princezna na hrášku
14:00
Dětský/herní stan
Divadlo Koráb Brno: Princezna na hrášku
Doprovodný program / Dětský program
90 min.
Berlín: Symfonie velkoměsta (hudba: Bennewitzovo kvarteto)
14:30
Kino Hvězda
Berlín: Symfonie velkoměsta (hudba: Bennewitzovo kvarteto)
Historie / Němý film s živou hudbou: Symfonie velkoměsta
Režie: Walther Ruttmann / Německo 1927 / 62 + 10 min. / DCP / bez dialogů / el. české titulky, německé mezititulky
Úvod: David Čeněk, Viktor Palák
Továrník Dodsworth
14:30
Kino Mír
Továrník Dodsworth
Historie / Retrospektiva: William Wyler
Režie: William Wyler / USA 1936 / 101 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Sedmý kontinent
14:30
Slovácké divadlo
Sedmý kontinent
Současnost / Ikona: Michael Haneke
Režie: Michael Haneke / Rakousko 1989 / 111 + 10 min. / 18 let / DCP / německy / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Alfred Jokesch
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
14:30
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Povolání: kameraman
15:00
Reduta 1
Povolání: kameraman
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: Miroslav Ondříček
Režie: Miloslav Šmídmajer / Česká republika 1996 / 49 + 45 min. / HD file / česky
Host: Miloslav Šmídmajer
Ostrým nožem
15:00
Klub kultury 1
Ostrým nožem
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Teodor Kuhn / Slovensko, Česká republika 2019 / 89 + 45 min. / 15 let / DCP / slovensky
Host: Teodor Kuhn, Pavla Janoušková Kubečková, Jakub Viktorin
Filmové miniatury
15:00
Respekt stan
Filmové miniatury
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Jan Gogola ml.
Giallo all’italiana čili spaghetti thriller
15:00
Klub kultury 2
Giallo all’italiana čili spaghetti thriller
Odborný program
2019 / 90 min. / česky
Host: Aleš Říman
Loverboy
15:30
Sportovní hala
Loverboy
Hosté / Cătălin Mitulescu
Režie: Cătălin Mitulescu / Rumunsko, Švédsko, Srbsko 2011 / 99 + 10 min. / 15 let / DCP / rumunsky / el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
15:30
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Urbex vs. gondoly
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Malování na obličej
15:30
Dětský/herní stan
Malování na obličej
Doprovodný program / Dětský program
120 min.
Na rozcestí
17:00
Slovácké divadlo
Na rozcestí
Současnost / Terra festivalis: Bulharsko
Režie: Stefan Komandarev / Bulharsko, Německo, Makedonie 2017 / 103 + 10 min. / DCP / bulharsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
17:00
Reduta 2: VR Kino
Brave New VR Worlds: Legenda jménem Baobab
Současnost / Virtuální realita
40 min. / anglicky
Kdo jsou Češi?
17:00
Respekt stan
Kdo jsou Češi?
Odborný program
2019 / 90 min. / česky
Host: Vojtěch Bažant, Petr Janeček, Martin Šorm
Only You
17:00
Kino Hvězda
Only You
AČFK uvádí / LFŠ uvádí
Režie: Harry Wootliffová / Velká Británie 2018 / 119 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jílek, Silvie Suchnová
Studentské filmy: blok D
17:00
Kino Mír
Studentské filmy: blok D
Česko/Slovensko / Studentské filmy
Česká republika, Slovensko / 73 + 10 min. / HD file / česky, slovensky
Úvod: Jan Jendřejek
Časopis Host uvádí - Jan Němec: Možnosti milostného románu
17:30
Divadelní/literární stan
Časopis Host uvádí - Jan Němec: Možnosti milostného románu
Doprovodný program / Literární program
90 min.
Staříci
17:30
Klub kultury 1
Staříci
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Martin Dušek, Ondřej Provazník / Česká republika, Slovensko 2019 / 85 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Martin Dušek, Ondřej Provazník, Jiří Konečný
These Three!
17:30
Klub kultury 2
These Three!
Odborný program
2019 / 90 min. / česky
Host: Iva Hejlíčková
Večerníčky pro pěkný večer: To nejlepší z nových Večerníčků
17:30
Dětský/herní stan
Večerníčky pro pěkný večer: To nejlepší z nových Večerníčků
Doprovodný program / Dětský program
60 min. / česky
Modrooký Ježíšek
17:30
Reduta 1
Modrooký Ježíšek
Historie / Filmová čítanka: Francouzská nová vlna
Režie: Jean Eustache / Francie 1966 / 47 min. / 35mm / francouzsky / el. české titulky