Denní program | Letní filmová škola
Můj diář

Denní program

Rychlé filtry
v
v
v
Pátek 27.07.2018
Záhadný pan Hyde
16:00
Stan ČT
Záhadný pan Hyde
Odborný program / Stan České televize
Režie: Georgis Skalenakis / Československo 1964 / 73 min. / česky
Čas opilých koní
17:00
Kino Hvězda
Čas opilých koní
Hosté / Bahman Ghobadi
Režie: Bahman Ghobadi / Írán 2000 / 80 + 45 min. / DVD / farsí, kurdsky / el. české titulky, německé titulky
Host: Bahman Ghobadi
Friedrich Wilhelm Murnau: Soukromé fotografie
17:00
Galerie Slováckého muzea
Friedrich Wilhelm Murnau: Soukromé fotografie
Doprovodný program / Vernisáže výstav
30 min.
Host: Zdeněk Blaha
Huacho
17:00
Kino Mír
Huacho
Hosté / Alejandro Fernández Almendras
Režie: Alejandro Fernández Almendras / Chile, Francie, Německo 2009 / 90 + 45 min. / HD file / španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Alejandro Fernández Almendras
The Broadway Melody
17:00
Slovácké divadlo
The Broadway Melody
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Harry Beaumont / USA 1929 / 110 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Hrabě Drakula
17:20
Stan ČT
Hrabě Drakula
Odborný program / Stan České televize
Režie: Anna Procházková / Československo 1970 / 76 min. / česky
Mrtvý mezi živými
17:30
Reduta 1
Mrtvý mezi živými
Česko/Slovensko / Kdo jsou Češi?
Režie: Bořivoj Zeman / Československo 1946 / 87 + 10 min. / 35mm / česky
Úvod: Jaroslav Sedláček
Hora
17:30
Klub kultury 1
Hora
AČFK uvádí / Distribuce
Režie: Jennifer Peedomová / Austrálie 2017 / 74 + 10 min. / DCP / anglicky / české titulky
Úvod: Jiří Žák
Nina
18:00
Sportovní hala
Nina
Současnost / Východní přísliby
Režie: Olga Chajdas / Polsko 2018 / 129 + 10 min. / 15 let / DCP / polsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Petr Vlček
Hostinec u létavého draka
18:40
Stan ČT
Hostinec u létavého draka
Odborný program / Stan České televize
Režie: Eva Sadková / Československo 1971 / 84 min. / česky
Simona Babčáková a kol.: NO A!
19:00
Divadelní/literární stan
Simona Babčáková a kol.: NO A!
Doprovodný program / Divadla
90 min. / 15 let
Večer deskových her s Mindok
19:30
Dětský/herní stan
Večer deskových her s Mindok
Doprovodný program / Herní zóna
120 min.
Počátky Triera 1: dětství a univerzitní léta
20:00
Reduta 1
Počátky Triera 1: dětství a univerzitní léta
Současnost / Ikona: Lars von Trier
Režie: Lars von Trier / Dánsko / 83 + 10 min. / DVD / dánsky / el. české titulky
Úvod: Peter Schepelern
3 dny v Quiberonu
20:30
Slovácké divadlo
3 dny v Quiberonu
Současnost / Be2Can Starter
Režie: Emily Atefová / Německo, Rakousko, Francie 2018 / 117 + 10 min. / DCP / anglicky, francouzsky, německy / české titulky
Úvod: Vít Schmarc, Aleš Stuchlý
Sedmá pečeť
20:30
Kino Hvězda
Sedmá pečeť
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1957 / 97 + 10 min. / DCP / švédsky / české titulky
Úvod: Maaret Koskinenová
Atentát
21:00
Sportovní hala
Atentát
Česko/Slovensko / Kdo jsou Češi?
Režie: Jiří Sequens / Československo 1964 / 103 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Pavel Kosatík
Až přijde válka
21:00
Klub kultury 1
Až přijde válka
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Jan Gebert / Česká republika, Chorvatsko 2018 / 75 + 10 min. / DCP / slovensky / anglické titulky
Úvod: Zdeněk Blaha
Longital
21:00
Klub Mír
Longital
Doprovodný program / Koncerty
90 min.
Vzpoura hraček
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Vzpoura hraček
Letní kino / Giganti českého filmu
Režie: Hermína Týrlová, František Sádek / Československo 1946 / 15 + 83 min. / 16mm / česky
Extase
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Extase
Letní kino / Giganti českého filmu
Režie: Gustav Machatý / Československo 1932 / 83 + 15 min. / 16mm / česky
Tátova volha
22:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Tátova volha
Letní kino / Novinky s innogy
Režie: Jiří Vejdělek / Česká republika 2018 / 90 min. / DCP / česky / anglické titulky
DJ Yukimura + Abu
22:30
Klub Mír
DJ Yukimura + Abu
Doprovodný program / Party
120 min.
Nikdo nic neví o perských kočkách
22:30
Reduta 1
Nikdo nic neví o perských kočkách
Hosté / Bahman Ghobadi
Režie: Bahman Ghobadi / Írán 2009 / 106 + 45 min. / 35mm / farsí / anglické titulky, el. české titulky
Host: Bahman Ghobadi
Whiskey zloděj
23:30
Kino Hvězda
Whiskey zloděj
Současnost / Východní přísliby
Režie: Nimród Antal / Maďarsko 2017 / 126 + 10 min. / 15 let / DCP / maďarsky, rumunsky / el. české titulky
Úvod: Géza Csákvári
Hardcore
23:30
Slovácké divadlo
Hardcore
Současnost / Greek Weird Wave
Režie: Dennis Iliadis / Řecko 2004 / 95 + 10 min. / 18 let / DVD / řecky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Lesní duch
23:59
Sportovní hala
Lesní duch
Současnost / Půlnoční delikatesy: Stranger Films
Režie: Vincent McEveety, John Hough / Velká Británie, USA 1980 / 84 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jiří Flígl
Stopy hrůzy
23:59
innogy letní kino Masarykovo nám.
Stopy hrůzy
P.S.
Režie: Václav Švankmajer (Světlonoš), Robert Hloz (Lháři), Pavel Soukup (Lesapán) / Česká republika / 75 min. / DCP / česky
Sobota 28.07.2018
Milada
8:30
Slovácké divadlo
Milada
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: David Mrnka / Česká republika 2017 / 130 + 10 min. / DCP / anglicky / české titulky
Úvod: Aleš Říman
Dvanáct rozhněvaných mužů
8:30
Kino Hvězda
Dvanáct rozhněvaných mužů
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: George Voskovec
Režie: Sidney Lumet / USA 1957 / 96 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Podzimní sonáta
9:00
Reduta 1
Podzimní sonáta
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko, NSR 1978 / 99 + 10 min. / Blu-ray / švédsky / české titulky
Úvod: Vít Schmarc
Srdce lásky
9:00
Klub kultury 1
Srdce lásky
Současnost / Východní přísliby
Režie: Lukasz Ronduda / Polsko 2017 / 78 + 10 min. / 15 let / DCP / polsky / el. české titulky
Úvod: Petr Vlček
Bouřlivé počasí
9:30
Sportovní hala
Bouřlivé počasí
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Andrew L. Stone / USA 1943 / 78 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Free Cinema uvádí: workshop Natáčecí den + krátké filmy Free Cinema Films
10:00
Dětský/herní stan
Free Cinema uvádí: workshop Natáčecí den + krátké filmy Free Cinema Films
Doprovodný program / Dětský program
180 min.
Brave New VR Worlds 1
10:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 1
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
TV jak ji neznáte aneb od filmu k televizi a zase zpátky
11:00
Klub kultury 2
TV jak ji neznáte aneb od filmu k televizi a zase zpátky
Odborný program / Odborný program
90 min. / česky
Host: Jana Jedličková
U ohně
11:00
Slovácké divadlo
U ohně
Hosté / Alejandro Fernández Almendras
Režie: Alejandro Fernández Almendras / Chile, Německo 2011 / 95 + 45 min. / DCP / španělsky / el. české titulky
Host: Alejandro Fernández Almendras
Rif a Raf, piloti (Hudba: Robert Israel)
11:00
Kino Hvězda
Rif a Raf, piloti (Hudba: Robert Israel)
P.S.
Režie: Frank R. Strayer / USA 1927 / 22 + 10 min. / Blu-ray / bez dialogů / anglické mezititulky, el. české titulky
Úvod: Rob Byrne
Míšenec (Hudba: Robert Israel)
11:00
Kino Hvězda
Míšenec (Hudba: Robert Israel)
P.S.
Režie: Allan Dwan / USA 1916 / 72 + 10 min. / HD file / bez dialogů / anglické mezititulky, el. české titulky
Úvod: Rob Byrne
Muž na laně
11:30
Reduta 1
Muž na laně
Historie / Filmová čítanka: Roztržená opona
Režie: Elia Kazan / USA 1953 / 105 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Hosté večeře Páně
11:30
Klub kultury 1
Hosté večeře Páně
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1963 / 81 + 10 min. / Blu-ray / švédsky / české titulky
Úvod: Maaret Koskinenová
Archa světel a stínů
11:30
Kino Mír
Archa světel a stínů
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Jan Svatoš / Česká republika 2018 / 90 + 45 min. / HD file / česky
Host: Jan Svatoš
Sokolovo
12:00
Sportovní hala
Sokolovo
Česko/Slovensko / Kdo jsou Češi?
Režie: Otakar Vávra / SSSR, Československo 1974 / 133 + 45 min. / DCP / česky
Host: Pavel Kosatík
Brave New VR Worlds 2
12:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 2
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Lekce filmu podle Mathieua Pradata
13:30
Klub kultury 2
Lekce filmu podle Mathieua Pradata
Odborný program / Odborný program
90 min. / anglicky / tlumočení do češtiny
Host: Mathieu Pradat
Únos
13:45
Reduta 1
Únos
Historie / Filmová čítanka: Roztržená opona
Režie: Ján Kadár, Elmar Klos / ČSR 1952 / 113 + 55 min. / 35mm / česky
Úvod: Aleš Říman
Host: Jaroslav Pinkas, Jiří Pondělíček
CZ&SK Talents: Blok A
14:00
Kino Mír
CZ&SK Talents: Blok A
Česko/Slovensko / Studentské filmy
Česká republika, Slovensko / 72 + 45 min. / 15 let / HD file / česky
Host: Michal Blaško, Martina Buchelová
Adaptace
14:00
Stan ČT
Adaptace
Odborný program / Stan České televize
90 min. / česky
Host: Milan Kruml
Divadlo Kampa Praha: Děvčátko Momo
14:00
Dětský/herní stan
Divadlo Kampa Praha: Děvčátko Momo
Doprovodný program / Dětský program
75 min.
Za oponou virálních videí s miliony zhlédnutí!
14:30
Respekt stan
Za oponou virálních videí s miliony zhlédnutí!
Odborný program / Respekt Stan
60 min.
Upír Nosferatu (Hudba: Tábor radosti)
14:30
Kino Hvězda
Upír Nosferatu (Hudba: Tábor radosti)
Historie / Němý film s živou hudbou: F. W. Murnau
Režie: Friedrich Wilhelm Murnau / Německo 1922 / 82 + 10 min. / Blu-ray / bez dialogů / el. české titulky, německé mezititulky
Úvod: Zdeněk Blaha
Zlatokopové z roku 1933
14:30
Slovácké divadlo
Zlatokopové z roku 1933
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Mervyn LeRoy / USA 1933 / 96 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Studená válka
15:00
Klub kultury 1
Studená válka
Současnost / Východní přísliby
Režie: Paweł Pawlikowski / Polsko, Francie, Velká Británie 2018 / 84 + 10 min. / DCP / francouzsky, chorvatsky, italsky, německy, polsky, rusky / české titulky
Úvod: Petr Vlček
Žertu na stopě
15:00
Altán ve Smetanových sadech
Žertu na stopě
Doprovodný program / Vernisáže výstav
30 min.
Host: Jan Kuděla, Josef Somr
Základy parkouru
15:30
Dětský/herní stan
Základy parkouru
Doprovodný program / Dětský program
60 min.
Jak se Trier stal Trierem
15:30
Klub kultury 2
Jak se Trier stal Trierem
Odborný program / Odborný program
90 min. / anglicky / tlumočení do češtiny
Host: Peter Schepelern
Kristove roky
15:30
Sportovní hala
Kristove roky
Hosté / Meir Lubor Dohnal
Režie: Juraj Jakubisko / Československo 1967 / 97 + 45 min. / DCP / slovensky / anglické titulky
Host: Meir Lubor Dohnal
Propaganda v Československé televizi
16:00
Stan ČT
Propaganda v Československé televizi
Odborný program / Stan České televize
90 min. / česky
Host: Daniel Růžička
Ingmar Bergman: Sarabanda
16:00
Divadelní/literární stan
Ingmar Bergman: Sarabanda
Doprovodný program / Literární program
Režie: Štěpán Pácl / 75 min.
Brave New VR Worlds 3
16:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 3
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Filmová pohádka – Korunní princ
17:00
Dětský/herní stan
Filmová pohádka – Korunní princ
Doprovodný program / Dětský program
Režie: Karel Janák / Česká republika 2015 / 92 min. / česky
Turek & Turek uvádí: Viděli jste někdy něco takovýho?
17:00
Respekt stan
Turek & Turek uvádí: Viděli jste někdy něco takovýho?
Odborný program / Respekt Stan
90 min.
Žert
17:00
Slovácké divadlo
Žert
P.S.
Režie: Jaromil Jireš / Československo 1968 / 80 + 45 min. / DCP / česky
Host: Josef Somr
CZ&SK Talents: Blok B
17:00
Kino Mír
CZ&SK Talents: Blok B
Česko/Slovensko / Studentské filmy
Česká republika, Slovensko / 75 + 45 min. / HD file / česky
Host: Robin Lipo, Adam Rybanský
Strella
17:30
Reduta 1
Strella
Současnost / Greek Weird Wave
Režie: Panos Koutras / Řecko 2009 / 111 + 10 min. / 35mm / řecky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Galina Kopaněva: Spatřit a napsat
17:30
Divadelní/literární stan
Galina Kopaněva: Spatřit a napsat
Doprovodný program / Literární program
30 min.
Stephan Zaubitzer: Cinemas
17:30
Kino Hvězda
Stephan Zaubitzer: Cinemas
Doprovodný program / Vernisáže výstav
30 min.
Host: Radana Korená
Plody mraků
17:30
Klub kultury 1
Plody mraků
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Kateřina Karhánková / Česká republika 2017 / 10 + 64 min. / HD file / bez dialogů
Švéd v žigulíku
17:30
Klub kultury 1
Švéd v žigulíku
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Petr Horký / Česká republika 2017 / 64 + 55 min. / HD file / česky
Host: Petr Horký
Hairspray
18:00
Sportovní hala
Hairspray
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Adam Shankman / USA, Velká Británie 2007 / 116 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jiří Flígl
Brave New VR Worlds 4
18:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 4
Současnost / Virtuální realita
120 min.
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Trezorová dramatika 1968–1969
18:00
Stan ČT
Trezorová dramatika 1968–1969
Odborný program / Stan České televize
90 min. / česky
Host: Milan Kruml
Jarda Konáš
18:15
Divadelní/literární stan
Jarda Konáš
Doprovodný program / Literární program
45 min.
Slavnostní zahájení
19:00
Kino Hvězda
Slavnostní zahájení
30 min.
Jáchym Topol: Citlivý člověk
19:15
Respekt stan
Jáchym Topol: Citlivý člověk
Doprovodný program / Literární program
60 min.
Želvy mohou létat
19:30
Kino Hvězda
Želvy mohou létat
Hosté / Bahman Ghobadi
Režie: Bahman Ghobadi / Írán, Francie, Itálie 2004 / 98 + 45 min. / 35mm / anglicky, arabsky, kurdsky / české titulky, el. anglické titulky
Host: Bahman Ghobadi
David Koller
20:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
David Koller
Doprovodný program / Koncerty
120 min.
Chytrý kvíz
20:00
Dětský/herní stan
Chytrý kvíz
Doprovodný program / Herní zóna
120 min.
Ztracená revue
20:00
Stan ČT
Ztracená revue
Odborný program / Stan České televize
Režie: Zdeněk Podskalský / Československo 1961 / 30 + 30 min. / česky
Půjčovna talentů
20:00
Stan ČT
Půjčovna talentů
Odborný program / Stan České televize
Režie: Zdeněk Podskalský / Československo 1964 / 30 + 30 min. / česky
Božská Ema
20:30
Reduta 1
Božská Ema
Česko/Slovensko / Kdo jsou Češi?
Režie: Jiří Krejčík / Československo 1979 / 107 + 45 min. / 35mm / česky / anglické titulky
Host: Pavel Kosatík
Láska mezi regály
20:30
Slovácké divadlo
Láska mezi regály
Současnost / Be2Can Starter
Režie: Thomas Stuber / Německo 2018 / 126 + 10 min. / DCP / německy / české titulky
Úvod: Vít Schmarc, Aleš Stuchlý
Šepoty a výkřiky
21:00
Klub kultury 1
Šepoty a výkřiky
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1972 / 91 + 10 min. / Blu-ray / švédsky / české titulky
Úvod: Maaret Kostkinenová
Blachut
21:00
Divadelní/literární stan
Blachut
Doprovodný program / Koncerty
60 min.
Genesis
21:30
Sportovní hala
Genesis
Současnost / Východní přísliby
Režie: Árpád Bogdán / Maďarsko 2018 / 120 + 10 min. / 15 let / DCP / maďarsky / el. české titulky
Úvod: Géza Csákvári
Pytlákova schovanka
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Pytlákova schovanka
Letní kino / Giganti českého filmu
Režie: Martin Frič / Československo 1949 / 109 min. / 16mm / česky
Banana split a jeho moralisté
22:00
Divadelní/literární stan
Banana split a jeho moralisté
Doprovodný program / Koncerty
60 min. / česky
DJ Maceo (Grundfunk / Radio Wave)
22:00
Klub Mír
DJ Maceo (Grundfunk / Radio Wave)
Doprovodný program / Party
120 min.
Studentský maraton 2018
22:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Studentský maraton 2018
Česko/Slovensko / Studentské filmy
2018 / 240 min. / česky
Horor Planet Dark I
23:00
Respekt stan
Horor Planet Dark I
Odborný program / Respekt Stan
30 min.
Cimbálová muzika Hora
23:00
Divadelní/literární stan
Cimbálová muzika Hora
Doprovodný program / Koncerty
180 min. / česky
Počátky Triera 2: školní léta
23:30
Reduta 1
Počátky Triera 2: školní léta
Současnost / Ikona: Lars von Trier
Režie: Lars von Trier / Dánsko / 82 + 10 min. / DVD / dánsky / el. české titulky
Úvod: Peter Schepelern
Lítost
23:30
Kino Hvězda
Lítost
Současnost / Greek Weird Wave
Režie: Babis Makridis / Řecko 2018 / 97 + 10 min. / DCP / řecky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Zdeněk Blaha
Hmyz
23:30
Slovácké divadlo
Hmyz
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Jan Švankmajer / Česká republika, Slovensko 2018 / 98 + 10 min. / DCP / česky / anglické titulky
Úvod: Jiří Žák
Poltergeist
23:59
Sportovní hala
Poltergeist
Současnost / Půlnoční delikatesy: Stranger Films
Režie: Tobe Hooper / USA 1982 / 114 + 10 min. / 15 let / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jiří Flígl
Neděle 29.07.2018
Miss Violence
8:30
Kino Hvězda
Miss Violence
Současnost / Greek Weird Wave
Režie: Alexandros Avranas / Řecko 2013 / 99 + 10 min. / 15 let / DCP / řecky / el. české titulky
Úvod: Pavel Sladký
Sedm nevěst pro sedm bratrů
8:30
Slovácké divadlo
Sedm nevěst pro sedm bratrů
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Stanley Donen / USA 1954 / 102 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Whiskey zloděj
8:30
Klub kultury 1
Whiskey zloděj
Současnost / Východní přísliby
Režie: Nimród Antal / Maďarsko 2017 / 126 + 10 min. / 15 let / DCP / maďarsky, rumunsky / el. české titulky
Úvod: Géza Csákvári
Nic jako dřív
9:00
Reduta 1
Nic jako dřív
AČFK uvádí / Distribuce
Režie: Lukáš Kokeš, Klára Tasovská / Česká republika 2017 / 92 + 10 min. / 15 let / HD file / česky
Úvod: Jiří Žák
Planeta Česko
9:30
Sportovní hala
Planeta Česko
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Marián Polák / Česká republika 2017 / 81 + 10 min. / DCP / česky / anglické titulky
Úvod: Radana Korená
Free Cinema uvádí: workshop Natáčecí den + krátké filmy Free Cinema Films
10:00
Dětský/herní stan
Free Cinema uvádí: workshop Natáčecí den + krátké filmy Free Cinema Films
Doprovodný program / Dětský program
180 min.
Brave New VR Worlds 1
10:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 1
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Lekce filmu podle Bahmana Ghobadiho
11:00
Klub kultury 2
Lekce filmu podle Bahmana Ghobadiho
Odborný program / Odborný program
90 min. / anglicky
Host: Bahman Ghobadi
Svět valčíků
11:00
Kino Hvězda
Svět valčíků
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: George Stevens / USA 1936 / 103 + 10 min. / 35mm / anglicky / české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Polární záře
11:00
Slovácké divadlo
Polární záře
Současnost / Východní přísliby
Režie: Márta Mészáros / Maďarsko 2017 / 104 + 10 min. / 15 let / DCP / maďarsky / el. české titulky
Úvod: Géza Csákvári
Křídla (Hudba: Robert Israel)
11:30
Reduta 1
Křídla (Hudba: Robert Israel)
P.S.
Režie: William A. Wellman / USA 1927 / 144 + 10 min. / Blu-ray / bez dialogů / anglické mezititulky, el. české titulky
Úvod: Rob Byrne
Tvář
11:30
Klub kultury 1
Tvář
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1959 / 100 + 10 min. / Blu-ray / švédsky / české titulky
Úvod: Maaret Koskinenová
Špión, který přišel z chladu
11:30
Kino Mír
Špión, který přišel z chladu
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: George Voskovec
Režie: Martin Ritt / Velká Británie 1965 / 112 + 10 min. / 15 let / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Reklamy a klipy Larse von Triera
12:00
Sportovní hala
Reklamy a klipy Larse von Triera
Současnost / Ikona: Lars von Trier
Režie: Lars von Trier / 74 + 10 min. / DVD / anglicky, dánsky / el. české titulky
Úvod: Peter Schepelern
Brave New VR Worlds 2
12:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 2
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Co je pravda a co není v historickém filmu
13:30
Klub kultury 2
Co je pravda a co není v historickém filmu
Odborný program / Odborný program
75 min. / česky
Host: Pavel Kosatík
Český film v České televizi
14:00
Stan ČT
Český film v České televizi
Odborný program / Stan České televize
90 min. / česky
Host: Jaroslav Sedláček
Rozhovor se skupinou Dálava
14:00
Respekt stan
Rozhovor se skupinou Dálava
Odborný program / Respekt Stan
60 min.
Divadlo Kampa Praha: Malý princ
14:00
Dětský/herní stan
Divadlo Kampa Praha: Malý princ
Doprovodný program / Dětský program
60 min.
Úsměvy letní noci
14:00
Kino Mír
Úsměvy letní noci
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1955 / 108 + 10 min. / Blu-ray / švédsky / české titulky
Úvod: Vít Schmarc
Východ slunce (Hudba: FORMA)
14:30
Kino Hvězda
Východ slunce (Hudba: FORMA)
Historie / Němý film s živou hudbou: F. W. Murnau
Režie: Friedrich Wilhelm Murnau / USA 1927 / 79 + 10 min. / Blu-ray / bez dialogů / české mezititulky
Úvod: Zdeněk Blaha
Sezóna nosorožců
14:30
Slovácké divadlo
Sezóna nosorožců
Hosté / Bahman Ghobadi
Režie: Bahman Ghobadi / Turecko, Irák 2012 / 88 min. / DCP / anglicky, farsí, turecky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Člověk proti zkáze
15:00
Reduta 1
Člověk proti zkáze
Česko/Slovensko / Kdo jsou Češi?
Režie: Štěpán Skalský / Československo 1989 / 89 + 45 min. / 35mm / česky
Host: Pavel Kosatík
Profil
15:00
Klub kultury 1
Profil
Současnost / Východní přísliby
Režie: Timur Bekmambetov / USA, Velká Británie, Kypr 2018 / 105 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky, arabsky / el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Alfred Hitchcock uvádí (Kolaps, Tajemství pana Blancharda, Dokonalý zločin)
15:30
Sportovní hala
Alfred Hitchcock uvádí (Kolaps, Tajemství pana Blancharda, Dokonalý zločin)
Současnost / Hot TV
Režie: Alfred Hitchcock / USA 1955 / 78 + 10 min. / 15 let / HD file / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jana Jedličková
Inspirace Larse von Triera
15:30
Klub kultury 2
Inspirace Larse von Triera
Odborný program / Odborný program
90 min. / anglicky / tlumočení do češtiny
Host: Peter Schepelern
Free Cinema uvádí: Dílna kreslené animace
15:30
Dětský/herní stan
Free Cinema uvádí: Dílna kreslené animace
Doprovodný program / Dětský program
120 min.
Respekt: Fotografie
15:30
Respekt stan
Respekt: Fotografie
Doprovodný program / Vernisáže výstav
30 min.
Brave New VR Worlds 3
16:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 3
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Masterclass: Harold Apter
16:00
Stan ČT
Masterclass: Harold Apter
Odborný program / Stan České televize
90 min. / anglicky / tlumočení do češtiny
Host: Harold Apter
Kamenolom boží
17:00
Kino Mír
Kamenolom boží
P.S.
Režie: Břetislav Rychlík / Česká republika 2005 / 88 + 45 min. / DVD / česky / anglické titulky
Host: Břetislav Rychlík
Bergman 100
17:00
Slovácké muzeum
Bergman 100
Doprovodný program / Vernisáže výstav
30 min.
Host: Pavel Rajčan
Kolekce oscarových krátkých filmů
17:00
Kino Hvězda
Kolekce oscarových krátkých filmů
P.S.
96 + 10 min. / DCP / různé / české titulky
Úvod: Petr Horák
Chicago
17:00
Slovácké divadlo
Chicago
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Rob Marshall / USA 2002 / 113 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Po zkoušce
17:30
Reduta 1
Po zkoušce
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1984 / 70 + 10 min. / Blu-ray / švédsky / české titulky
Úvod: Maaret Koskinenová
Na krátko
17:30
Klub kultury 1
Na krátko
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Jakub Šmíd / Česká republika 2018 / 104 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Jakub Šmíd, Petra Soukupová
Brave New VR Worlds: Futurologický kongres na dohled?
17:30
Klub kultury 2
Brave New VR Worlds: Futurologický kongres na dohled?
Odborný program / Odborný program
90 min. / anglicky, česky / tlumočení do češtiny
Host: Alice Krajčířová, Ondřej Moravec, Jakub Pinkava, Mathieu Pradat
Večerníčky pro pěkný večer – Staré nej…
17:45
Dětský/herní stan
Večerníčky pro pěkný večer – Staré nej…
Doprovodný program / Dětský program
45 min.
Brave New VR Worlds 4
18:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 4
Současnost / Virtuální realita
120 min.
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Práce s archivem České televize a webový projekt TV Program 1968
18:00
Stan ČT
Práce s archivem České televize a webový projekt TV Program 1968
Odborný program / Stan České televize
90 min. / česky
Host: Jakub Adamus, Edgar Hollander
Zabít člověka
18:00
Sportovní hala
Zabít člověka
Hosté / Alejandro Fernández Almendras
Režie: Alejandro Fernández Almendras / Chile, Francie 2014 / 82 + 45 min. / 15 let / DCP / španělsky / el. české titulky
Host: Alejandro Fernández Almendras
Laterna magika dnes
19:00
Respekt stan
Laterna magika dnes
Odborný program / Respekt Stan
60 min.
GAFFA o.z.: Pomalu plynúce dni
19:00
Divadelní/literární stan
GAFFA o.z.: Pomalu plynúce dni
Doprovodný program / Divadla
50 min. / česky
Večer deskových her s Mindok
19:30
Dětský/herní stan
Večer deskových her s Mindok
Doprovodný program / Herní zóna
120 min.
West Side Story
20:00
Kino Hvězda
West Side Story
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Jerome Robbins, Robert Wise / USA 1961 / 152 + 10 min. / DCP / anglicky / české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Fuga
20:00
Stan ČT
Fuga
Odborný program / Stan České televize
Režie: Jaromil Jireš / Československo 1966 / 23 + 32 min. / česky
Kriminalistický případ: Pomluva
20:00
Stan ČT
Kriminalistický případ: Pomluva
Odborný program / Stan České televize
Režie: Ladislav Kohout / Československo 1968 / 32 + 23 min. / česky
Modlitba
20:30
Slovácké divadlo
Modlitba
Současnost / Be2Can Starter
Režie: Cédric Kahn / Francie 2018 / 107 + 10 min. / 15 let / DCP / francouzsky / české titulky
Úvod: Vít Schmarc, Aleš Stuchlý
Donbas
21:00
Klub kultury 1
Donbas
Současnost / Východní přísliby
Režie: Sergej Loznica / Ukrajina, Německo, Francie, Nizozemsko, Rumunsko 2018 / 110 + 10 min. / 15 let / DCP / rusky, ukrajinsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Mladá léta Erika Nietzscheho
21:00
Reduta 1
Mladá léta Erika Nietzscheho
Současnost / Ikona: Lars von Trier
Režie: Jacob Thuesen / Dánsko, Švédsko, Rakousko, Itálie 2007 / 100 + 10 min. / DVD / dánsky / české titulky
Úvod: Peter Schepelern
Dálava (US, Canada)
21:00
Klub Mír
Dálava (US, Canada)
Doprovodný program / Koncerty
90 min.
Inzerát
21:00
Stan ČT
Inzerát
Odborný program / Stan České televize
Režie: Jindřich Fairaizl / Československo 1968 / 62 min. / česky
Zde jsou lvi
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Zde jsou lvi
Letní kino / Giganti českého filmu
Režie: Václav Krška / Československo 1958 / 89 min. / 16mm / česky
Bravados
21:30
Sportovní hala
Bravados
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: George Voskovec
Režie: Henry King / USA 1958 / 98 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Prezident Blaník
22:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Prezident Blaník
Letní kino / Novinky s innogy
Režie: Marek Najbrt / Česká republika 2018 / 85 min. / DCP / česky
Korespondence V+W
22:15
Stan ČT
Korespondence V+W
Odborný program / Stan České televize
Režie: Jan Mikulášek / Česká republika 2012 / 115 min. / česky
Tea Jay Ivo
22:30
Klub Mír
Tea Jay Ivo
Doprovodný program / Party
120 min.
Horor Planet Dark II
23:00
Respekt stan
Horor Planet Dark II
Odborný program / Respekt Stan
30 min.
Tísnivé okamžiky
23:00
Reduta 1
Tísnivé okamžiky
Hosté / Mike Leigh
Režie: Mike Leigh / Velká Británie 1971 / 106 + 45 min. / 35mm / anglicky / el. české titulky
Host: Mike Leigh
Jeden den
23:30
Slovácké divadlo
Jeden den
Současnost / Východní přísliby
Režie: Zsófia Szilágyi / Maďarsko 2018 / 99 + 10 min. / DCP / maďarsky / el. české titulky
Úvod: Géza Csákvári
Špičák
23:30
Kino Hvězda
Špičák
Současnost / Greek Weird Wave
Režie: Yorgos Lanthimos / Řecko 2009 / 96 + 10 min. / 18 let / 35mm / řecky / el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Stůj při mně
23:59
Sportovní hala
Stůj při mně
Současnost / Půlnoční delikatesy: Stranger Films
Režie: Rob Reiner / USA 1986 / 89 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jiří Flígl
Rock'n Roll
23:59
innogy letní kino Masarykovo nám.
Rock'n Roll
AČFK uvádí / Distribuce
Režie: Guillaume Canet / Francie 2017 / 123 min. / DCP / francouzsky / el. české titulky
Pondělí 30.07.2018
Moje šťastná rodina
8:30
Kino Hvězda
Moje šťastná rodina
Současnost / Východní přísliby
Režie: Nana Ekvtimishvili, Simon Gross / Gruzie, Německo, Francie 2017 / 119 + 10 min. / HD file / gruzínsky / el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Studená válka
8:30
Slovácké divadlo
Studená válka
Současnost / Východní přísliby
Režie: Paweł Pawlikowski / Polsko, Francie, Velká Británie 2018 / 84 + 10 min. / DCP / francouzsky, chorvatsky, italsky, německy, polsky, rusky / české titulky
Úvod: Petr Vlček
Kvarteto
9:00
Klub kultury 1
Kvarteto
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Miroslav Krobot / Česká republika 2017 / 93 + 10 min. / DCP / česky / anglické titulky
Úvod: Jiří Žák
27. den
9:00
Reduta 1
27. den
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: George Voskovec
Režie: William Asher / USA 1957 / 75 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
U ohně
9:30
Sportovní hala
U ohně
Hosté / Alejandro Fernández Almendras
Režie: Alejandro Fernández Almendras / Chile, Německo 2011 / 95 + 45 min. / DCP / španělsky / el. české titulky
Host: Alejandro Fernández Almendras
Brave New VR Worlds 1
10:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 1
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Free Cinema uvádí: workshop Natáčecí den + krátké filmy Free Cinema Films
10:00
Dětský/herní stan
Free Cinema uvádí: workshop Natáčecí den + krátké filmy Free Cinema Films
Doprovodný program / Dětský program
180 min.
Útěk
11:00
Klub kultury 1
Útěk
Současnost / Východní přísliby
Režie: Agnieszka Smoczynska / Polsko, Česká republika, Švédsko 2018 / 100 + 10 min. / 15 let / DCP / polsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Petr Vlček
Velký Jim McLain
11:00
Slovácké divadlo
Velký Jim McLain
Historie / Filmová čítanka: Roztržená opona
Režie: Edward Ludwig / USA 1952 / 90 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Alpy
11:00
Kino Hvězda
Alpy
Současnost / Greek Weird Wave
Režie: Yorgos Lanthimos / Řecko 2011 / 89 + 10 min. / 15 let / 35mm / řecky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Bohu žel
11:30
Kino Mír
Bohu žel
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Saša Dlouhý / Česká republika 2018 / 84 + 45 min. / HD file / různé / české titulky
Host: Saša Dlouhý
Mlčení
11:30
Reduta 1
Mlčení
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1963 / 96 + 10 min. / 15 let / Blu-ray / švédsky / české titulky
Úvod: Maaret Koskinenová
„Až příliš lidská záležitost“: mužské, ženské, queer?
11:45
Klub kultury 2
„Až příliš lidská záležitost“: mužské, ženské, queer?
Odborný program / Odborný program
90 min. / anglicky / tlumočení do češtiny
Host: Maaret Koskinenová
Most!
12:00
Stan ČT
Most!
Odborný program / Stan České televize
90 min. / česky
Host: Barbora Hyšková, Michal Reitler, Matěj Stehlík
Brave New VR Worlds 2
12:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 2
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Vůbec nic se nestalo
12:00
Sportovní hala
Vůbec nic se nestalo
Hosté / Alejandro Fernández Almendras
Režie: Alejandro Fernández Almendras / Chile 2015 / 94 + 45 min. / HD file / španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Alejandro Fernández Almendras
Král Šumavy
13:00
Slovácké divadlo
Král Šumavy
Historie / Filmová čítanka: Roztržená opona
Režie: Karel Kachyňa / ČSR 1959 / 93 + 55 min. / DCP / česky
Úvod: Aleš Říman
Host: Jiří Pondělíček, Luboš Ptáček
Vstupem Vnik
13:00
Věznice Uherské Hradiště
Vstupem Vnik
Doprovodný program / Vernisáže výstav
30 min.
CK Monarchia: Polsko a ČR v dobách Rakouska-Uherska
13:30
Klub kultury 2
CK Monarchia: Polsko a ČR v dobách Rakouska-Uherska
Odborný program / Odborný program
90 min. / anglicky, česky, polsky / tlumočení do češtiny
Host: Iwona Łyko, Petr Vlček
Nová krev českého filmu
13:30
Respekt stan
Nová krev českého filmu
Odborný program / Odborný program
90 min. / česky
Host: Ondřej Hudeček, Jakub Jíra, Jiří Konečný, Jakub Mahler, Olmo Omerzu, Tomáš Pavlíček, Adam Sedlák, Jan Smutný, Jakub Šmíd
Česká na sockách: Strategie marketingu pořadů ČT v digitálním světě
14:00
Stan ČT
Česká na sockách: Strategie marketingu pořadů ČT v digitálním světě
Odborný program / Stan České televize
90 min. / česky
Host: Denisa Kollárová, Lucie Macháčková
Divadlo Koráb Brno: Dlouhý, Široký a Bystrozraký
14:00
Dětský/herní stan
Divadlo Koráb Brno: Dlouhý, Široký a Bystrozraký
Doprovodný program / Dětský program
90 min.
Nahý
14:00
Klub kultury 1
Nahý
Hosté / Mike Leigh
Režie: Mike Leigh / Velká Británie 1993 / 131 + 45 min. / 18 let / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Host: Mike Leigh
Hosté večeře Páně
14:00
Kino Mír
Hosté večeře Páně
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1963 / 81 + 10 min. / Blu-ray / švédsky / české titulky
Úvod: Vít Schmarc
Strašidelný zámek (Hudba: VyjakoMy)
14:30
Kino Hvězda
Strašidelný zámek (Hudba: VyjakoMy)
Historie / Němý film s živou hudbou: F. W. Murnau
Režie: Friedrich Wilhelm Murnau / Německo 1921 / 82 + 10 min. / DCP / bez dialogů / el. české titulky, německé mezititulky
Úvod: Zdeněk Blaha
Můj otec George Voskovec
14:30
Reduta 1
Můj otec George Voskovec
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: George Voskovec
Režie: Libuše Rudínská / Česká republika 2011 / 75 + 45 min. / Blu-ray / anglicky, česky / české titulky
Host: Libuše Rudinská
Domestik
15:00
Sportovní hala
Domestik
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Adam Sedlák / Česká republika, Slovensko 2018 / 119 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Adam Sedlák, Jakub Jíra
Lekce filmu podle Alejandra Fernándeze Almendrase
15:30
Klub kultury 2
Lekce filmu podle Alejandra Fernándeze Almendrase
Odborný program / Odborný program
90 min. / anglicky / tlumočení do češtiny
Host: Alejandro Fernández Almendras
Malování na obličej
15:45
Dětský/herní stan
Malování na obličej
Doprovodný program / Dětský program
120 min.
Po-lin. Židé v republice mnoha národů
16:00
Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana
Po-lin. Židé v republice mnoha národů
Doprovodný program / Vernisáže výstav
30 min.
Host: Laura Trebel-Gniazdowska, Petr Vlček
Zuzana Kopečková: Strážce mýtů
16:00
Divadelní/literární stan
Zuzana Kopečková: Strážce mýtů
Doprovodný program / Literární program
45 min.
Brave New VR Worlds 3
16:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 3
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Cesta filmaře
16:00
Stan ČT
Cesta filmaře
Odborný program / Stan České televize
90 min. / česky
Host: Vít Karas
ÍRÁN:CI, program krátkých filmů
16:00
Respekt stan
ÍRÁN:CI, program krátkých filmů
Odborný program / Respekt Stan
65 min.
Tereza Brdečková: Hodinka s Tajemstvím hradu v Karpatech
17:00
Divadelní/literární stan
Tereza Brdečková: Hodinka s Tajemstvím hradu v Karpatech
Doprovodný program / Literární program
60 min.
Hardcore
17:00
Kino Mír
Hardcore
Současnost / Greek Weird Wave
Režie: Dennis Iliadis / Řecko 2004 / 95 + 10 min. / 18 let / DVD / řecky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Zdeněk Blaha
Scény z manželského života
17:00
Slovácké divadlo
Scény z manželského života
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1974 / 169 + 10 min. / 15 let / DCP / švédsky / české titulky
Úvod: Maaret Koskinenová
Tichá noc
17:00
Kino Hvězda
Tichá noc
Současnost / Východní přísliby
Režie: Piotr Domalewski / Polsko 2017 / 97 + 10 min. / 15 let / DCP / polsky / el. české titulky
Úvod: Maciej Gil
Městečko Twin Peaks (Ep. 1, Ep. 2)
17:30
Klub kultury 1
Městečko Twin Peaks (Ep. 1, Ep. 2)
Současnost / Hot TV
Režie: David Lynch, Duwayne Dunham / USA 1990 / 140 + 10 min. / 15 let / HD file / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jana Jedličková
Byl jsem obviněn
17:30
Reduta 1
Byl jsem obviněn
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: George Voskovec
Režie: William Corrigan / USA 1955 / 52 + 10 min. / HD file / anglicky / české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Filmová pohádka – Princezna a písař
17:30
Dětský/herní stan
Filmová pohádka – Princezna a písař
Doprovodný program / Dětský program
Režie: Karel Janák / Česká republika 2014 / 81 min. / česky
100 let českých dějin, 100 let jejich filmových obrazů
17:30
Klub kultury 2
100 let českých dějin, 100 let jejich filmových obrazů
Odborný program / Odborný program
90 min. / česky
Host: Pavel Kosatík
Dukla 61
18:00
Stan ČT
Dukla 61
Odborný program / Stan České televize
90 min. / česky
Host: David Ondříček, Michal Reitler, Jakub Režný
Brave New VR Worlds 4
18:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 4
Současnost / Virtuální realita
120 min.
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Odborný dohled nad výkladem snu
18:00
Sportovní hala
Odborný dohled nad výkladem snu
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Pavel Göbl / Česká republika 2018 / 79 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Pavel Göbl
Časopis Kapitál (SK) - filmová a feministická sekce
18:15
Divadelní/literární stan
Časopis Kapitál (SK) - filmová a feministická sekce
Doprovodný program / Literární program
45 min.
Mirka Ábelová (SK)
19:15
Divadelní/literární stan
Mirka Ábelová (SK)
Doprovodný program / Literární program
45 min.
Páté přes deváté
19:30
Kino Hvězda
Páté přes deváté
Hosté / Mike Leigh
Režie: Mike Leigh / Velká Británie 1999 / 160 + 45 min. / 35mm / anglicky / el. české titulky
Host: Mike Leigh
Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky
20:00
Divadelní/literární stan
Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky
Doprovodný program / Koncerty
180 min. / česky
Chytrý kvíz
20:00
Dětský/herní stan
Chytrý kvíz
Doprovodný program / Herní zóna
120 min.
Sedm žen Alfonse Karáska
20:00
Stan ČT
Sedm žen Alfonse Karáska
Odborný program / Stan České televize
Režie: Zdeněk Podskalský / Československo 1967 / 40 + 45 min. / česky
Alfons Karásek v lázních
20:00
Stan ČT
Alfons Karásek v lázních
Odborný program / Stan České televize
Režie: Zdeněk Podskalský / Československo 1971 / 45 + 40 min. / česky
Prvek zločinu
20:30
Reduta 1
Prvek zločinu
Současnost / Ikona: Lars von Trier
Režie: Lars von Trier / Dánsko 1984 / 104 + 10 min. / 15 let / HD file / anglicky, arabsky / el. české titulky
Úvod: Martin Svoboda
Tvář
20:30
Slovácké divadlo
Tvář
Současnost / Be2Can Starter, AČFK uvádí / Distribuce
Režie: Małgorzata Szumowska / Polsko 2018 / 91 + 10 min. / 15 let / DCP / polsky / české titulky
Úvod: Jan Jílek, Vít Schmarc, Aleš Stuchlý
Zvíře jménem Podzim
21:00
Klub Mír
Zvíře jménem Podzim
Doprovodný program / Koncerty
90 min. / česky
Chůze a běhy
21:00
Klub kultury 1
Chůze a běhy
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Vít Pancíř / Česká republika 2018 / 10 min. / HD file / bez dialogů
Chata na prodej
21:00
Klub kultury 1
Chata na prodej
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Tomáš Pavlíček / Česká republika 2018 / 77 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Tomáš Pavlíček
Hříšný tanec
21:30
Sportovní hala
Hříšný tanec
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Emile Ardolino / USA 1987 / 100 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Ruka
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Ruka
Letní kino / Giganti českého filmu
Režie: Jiří Trnka / Československo 1965 / 18 + 83 min. / DVD / bez dialogů
Práče
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Práče
Letní kino / Giganti českého filmu
Režie: Karel Kachyňa / Československo 1960 / 83 + 18 min. / Blu-ray / česky
Stavitel chrámu
22:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Stavitel chrámu
P.S.
Režie: Karel Degl, Antonín Novotný / Československo 1919 / 40 min. / DCP / české mezititulky
DJ Tropicalista y Gadjo.cz (Radio 1)
22:30
Klub Mír
DJ Tropicalista y Gadjo.cz (Radio 1)
Doprovodný program / Party
120 min.
Horor Planet Dark III
23:00
Respekt stan
Horor Planet Dark III
Odborný program / Respekt Stan
30 min.
Zahradnictví: Dezertér
23:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Zahradnictví: Dezertér
Letní kino / Novinky s innogy
Režie: Jan Hřebejk / Česká republika, Slovensko, Polsko 2017 / 115 min. / DCP / česky / anglické titulky
Srdce lásky
23:30
Slovácké divadlo
Srdce lásky
Současnost / Východní přísliby
Režie: Lukasz Ronduda / Polsko 2017 / 78 + 10 min. / 15 let / DCP / polsky / el. české titulky
Úvod: Maciej Gil
Attenberg
23:30
Kino Hvězda
Attenberg
Současnost / Greek Weird Wave
Režie: Athina Rachel Tsangari / Řecko 2010 / 97 + 10 min. / 15 let / 35mm / řecky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Zděnek Blaha
Archa světel a stínů
23:30
Reduta 1
Archa světel a stínů
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Jan Svatoš / Česká republika 2018 / 90 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Radana Korená
Dům plný strachu
23:59
Sportovní hala
Dům plný strachu
Současnost / Půlnoční delikatesy: Stranger Films
Režie: Michael Rubbo / Kanada 1986 / 90 + 10 min. / HD file / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jiří Flígl
Úterý 31.07.2018
Na krátko
8:30
Slovácké divadlo
Na krátko
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Jakub Šmíd / Česká republika 2018 / 104 + 10 min. / DCP / česky / anglické titulky
Úvod: Jaroslav Sedláček
Hodina vlků
9:00
Klub kultury 1
Hodina vlků
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1968 / 90 + 10 min. / DCP / švédsky / el. české titulky
Úvod: Vít Schmarc
Huacho
9:00
Reduta 1
Huacho
Hosté / Alejandro Fernández Almendras
Režie: Alejandro Fernández Almendras / Chile, Francie, Německo 2009 / 90 + 10 min. / HD file / španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jiří Žák
Hairspray
9:30
Sportovní hala
Hairspray
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Adam Shankman / USA, Velká Británie 2007 / 116 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jiří Flígl
Free Cinema uvádí: workshop Natáčecí den + krátké filmy Free Cinema Films
10:00
Dětský/herní stan
Free Cinema uvádí: workshop Natáčecí den + krátké filmy Free Cinema Films
Doprovodný program / Dětský program
180 min.
Brave New VR Worlds 1
10:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 1
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Jak si usnadnit natáčení ve Zlínském kraji aneb Neformální povídání se zlínskou filmovou kanceláří
11:00
Klub kultury 2
Jak si usnadnit natáčení ve Zlínském kraji aneb Neformální povídání se zlínskou filmovou kanceláří
Odborný program / Odborný program
30 min. / anglicky, česky
Host: Magdaléna Hladká
Dvanáct rozhněvaných mužů
11:00
Kino Hvězda
Dvanáct rozhněvaných mužů
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: George Voskovec
Režie: Sidney Lumet / USA 1957 / 96 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Universum Brdečka
11:00
Slovácké divadlo
Universum Brdečka
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Miroslav Janek / Česká republika 2017 / 84 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Tereza Brdečková
Šepoty a výkřiky
11:30
Kino Mír
Šepoty a výkřiky
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1972 / 91 + 10 min. / Blu-ray / švédsky / české titulky
Úvod: Vít Schmarc
Riga (poprvé)
11:30
Klub kultury 1
Riga (poprvé)
Současnost / Východní přísliby
Režie: Siegfried / Lotyšsko, Francie 2017 / 140 + 45 min. / DCP / lotyšsky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Siegfried
CinEd uvádí: Modrý tygr
11:30
Reduta 1
CinEd uvádí: Modrý tygr
Doprovodný program / Dětský program, P.S.
Režie: Petr Oukropec / Česká republika, Slovensko, Německo 2012 / 90 + 15 min. / HD file / česky
Host: Petr Oukropec
Není nad showbyznys
12:00
Sportovní hala
Není nad showbyznys
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Walter Lang / USA 1954 / 117 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
What's the Buzz
12:00
Stan ČT
What's the Buzz
Odborný program / Odborný program
90 min. / česky
Brave New VR Worlds 2
12:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 2
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Inventura slovenského filmu
13:00
Respekt stan
Inventura slovenského filmu
Odborný program / Odborný program
90 min. / slovensky
Host: Peter Kot, Marek Leščák, Zuzana Mistríková, Martin Šmatlák, Martin Šulík, Marian Urban
Modré tygrování – hrátky s filmem
13:15
Cafe 21
Modré tygrování – hrátky s filmem
Doprovodný program / Dětský program
45 min.
Location tour pro filmové profesionály: Poznejte nová místa v Uherském Hradišti
13:30
Masarykovo náměstí
Location tour pro filmové profesionály: Poznejte nová místa v Uherském Hradišti
Odborný program / Odborný program
150 min. / anglicky, česky
Workshop Tvarovací balónky
14:00
Dětský/herní stan
Workshop Tvarovací balónky
Doprovodný program / Dětský program
90 min.
Poznamenaní
14:00
Kino Mír
Poznamenaní
P.S.
Režie: Fred Zinnemann / Švýcarsko, USA 1948 / 103 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
CinEd a LFŠ uvádějí: Jak pracovat s Modrým tygrem ve školách a na školních projekcích
14:15
Klub kultury 2
CinEd a LFŠ uvádějí: Jak pracovat s Modrým tygrem ve školách a na školních projekcích
Odborný program / Odborný program
150 min. / anglicky, česky
Host: Tereza Czesany Dvořáková, Petr Oukropec
Ze života loutek
14:30
Slovácké divadlo
Ze života loutek
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / NSR 1980 / 104 + 10 min. / Blu-ray / švédsky / české titulky
Úvod: Maaret Koskinenová
Hořící důl (Hudba: Jiří Hes + Robert Rajs)
14:30
Kino Hvězda
Hořící důl (Hudba: Jiří Hes + Robert Rajs)
Historie / Němý film s živou hudbou: F. W. Murnau
Režie: Friedrich Wilhelm Murnau / Německo 1922 / 99 + 10 min. / 35mm / bez dialogů / el. české titulky, německé mezititulky
Úvod: Zdeněk Blaha
Tlumočník
15:00
Klub kultury 1
Tlumočník
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Martin Šulík / Česká republika, Slovensko, Rakousko 2018 / 113 + 45 min. / DCP / německy, slovensky / české titulky
Host: Martin Šulík, Marek Leščák
Očištění
15:00
Reduta 1
Očištění
Současnost / Ikona: Lars von Trier
Režie: Jesper Jargil / Dánsko 2002 / 68 + 10 min. / DVD / dánsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Martin Svoboda
Limonádový Joe aneb Koňská opera
15:30
Sportovní hala
Limonádový Joe aneb Koňská opera
AČFK uvádí / Projekt 100
Režie: Oldřich Lipský / Československo 1964 / 95 + 10 min. / DCP / česky
Úvod: Tereza Brdečková
Podoby a nástroje filmové a mediální propagandy v dobách studené války i v současnosti
15:30
Respekt stan
Podoby a nástroje filmové a mediální propagandy v dobách studené války i v současnosti
Odborný program / Odborný program
90 min. / česky
Host: Jaroslav Pinkas, Jiří Pondělíček, Luboš Ptáček, Aleš Říman, Jan Tvrdoň
Malování hennou
15:45
Dětský/herní stan
Malování hennou
Doprovodný program / Dětský program
120 min.
Brave New VR Worlds 3
16:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 3
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Metanol
16:00
Stan ČT
Metanol
Odborný program / Stan České televize
90 min. / česky
Host: Tereza Kopáčová, Michal Reitler
Tranzit
17:00
Slovácké divadlo
Tranzit
Současnost / Be2Can Starter
Režie: Christian Petzold / Německo 2018 / 102 + 10 min. / DCP / francouzsky, německy / české titulky
Úvod: Vít Schmarc, Aleš Stuchlý
All That Jazz
17:00
Kino Hvězda
All That Jazz
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Bob Fosse / USA 1979 / 123 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Lásky jedné plavovlásky
17:30
Klub kultury 1
Lásky jedné plavovlásky
Hosté / Mike Leigh
Režie: Miloš Forman / Československo 1965 / 80 + 10 min. / DCP / česky / anglické titulky
Úvod: Mike Leigh
Večerníčky pro pěkný večer: Nové nej…
17:30
Dětský/herní stan
Večerníčky pro pěkný večer: Nové nej…
Doprovodný program / Dětský program
60 min.
Americká léta Jiřího Voskovce
17:30
Klub kultury 2
Americká léta Jiřího Voskovce
Odborný program / Odborný program
90 min. / česky
Host: Libuše Rudinská
Bergman a divadlo
17:30
Reduta 1
Bergman a divadlo
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Marie Nyrerödová / Švédsko, Dánsko, Norsko, Finsko 2004 / 60 + 10 min. / HD file / švédsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Maaret Koskinenová
Bergman a film
17:30
Reduta 1
Bergman a film
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Marie Nyrerödová / Švédsko, Dánsko, Norsko 2004 / 58 + 10 min. / HD file / švédsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Maaret Koskinenová
Brave New VR Worlds 4
18:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 4
Současnost / Virtuální realita
120 min.
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Televize pro teenagery: nesmysl, že? Od Dylana po Lenu Dunham a zpět
18:00
Stan ČT
Televize pro teenagery: nesmysl, že? Od Dylana po Lenu Dunham a zpět
Odborný program / Stan České televize
90 min. / česky
Host: Jan Bártek, Karolina Zalabáková
Aluna
18:00
Respekt stan
Aluna
Odborný program / Respekt Stan
Režie: Alan Ereira / Kolumbie 2012 / 86 + 45 min. / HD file / anglicky, španělsky / české titulky
Host: Kateřina Karaimi Motyčková, Šárka Dominová
Mečiar
18:00
Sportovní hala
Mečiar
AČFK uvádí / Distribuce
Režie: Tereza Nvotová / Slovensko, Česká republika 2017 / 89 + 45 min. / DCP / slovensky
Host: Tereza Nvotová
Záhadná jízda králů
19:00
Park Rochus
Záhadná jízda králů
Doprovodný program / Divadla
150 min.
Divadlo Husa na provázku: Zkušebna
19:00
Divadelní/literární stan
Divadlo Husa na provázku: Zkušebna
Doprovodný program / Divadla
90 min. / česky
Večer deskových her s Mindok
19:30
Dětský/herní stan
Večer deskových her s Mindok
Doprovodný program / Herní zóna
120 min.
Siegfried – One Man Show
20:00
Klub Mír
Siegfried – One Man Show
Doprovodný program / Koncerty
45 min.
Slavnost osamělé palmy
20:00
Kino Hvězda
Slavnost osamělé palmy
Hosté / Meir Lubor Dohnal
Režie: Marko Škop / Slovensko 2005 / 39 min. / DVD / slovensky
Svatá Jana
20:00
Kino Hvězda
Svatá Jana
Hosté / Meir Lubor Dohnal
Režie: Elo Havetta / Československo 1963 / 7 min. / HD file / slovensky
Slavnost v botanické zahradě
20:00
Kino Hvězda
Slavnost v botanické zahradě
Hosté / Meir Lubor Dohnal
Režie: Elo Havetta / Československo 1969 / 87 + 45 min. / DCP / slovensky / anglické titulky
Host: Meir Lubor Dohnal
Autorevue
20:00
Stan ČT
Autorevue
Odborný program / Stan České televize
Režie: Pavel Hobl / Československo 1966 / 28 + 47 min. / česky
Revue pro následníka trůnu
20:00
Stan ČT
Revue pro následníka trůnu
Odborný program / Stan České televize
Režie: Jaromír Vašta / Československo 1969 / 47 + 28 min. / česky
Nico naživo
20:30
Reduta 1
Nico naživo
Odborný program / Odborný program
60 min. / česky
Host: Miloš Čuřík
Tajnosti a lži
20:30
Slovácké divadlo
Tajnosti a lži
Hosté / Mike Leigh
Režie: Mike Leigh / Francie, Velká Británie 1996 / 142 + 45 min. / 15 let / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Host: Mike Leigh
Všechno bude
21:00
Klub kultury 1
Všechno bude
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Olmo Omerzu / Česká republika, Slovinsko, Polsko, Slovensko 2018 / 85 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Olmo Omerzu, Jiří Konečný, Tomáš Mrvík, Jan František Uher
Katarzia (SK)
21:00
Klub Mír
Katarzia (SK)
Doprovodný program / Koncerty
90 min.
Čintamani & podvodník
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Čintamani & podvodník
Letní kino / Giganti českého filmu
Režie: Jiří Krejčík / Československo 1964 / 110 min. / DVD / česky
Lesní jahody
21:30
Sportovní hala
Lesní jahody
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1957 / 91 + 10 min. / DCP / švédsky / české titulky
Úvod: Maaret Koskinenová
Nico, 1988
21:45
Reduta 1
Nico, 1988
AČFK uvádí / Distribuce
Režie: Susanna Nicchiarelliová / Itálie, Belgie 2017 / 93 min. / 15 let / DCP / anglicky / české titulky
Zahradnictví: Nápadník
22:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Zahradnictví: Nápadník
Letní kino / Novinky s innogy
Režie: Jan Hřebejk / Česká republika, Slovensko, Polsko 2017 / 113 min. / DCP / česky / anglické titulky
DJ Jeffology
22:30
Klub Mír
DJ Jeffology
Doprovodný program / Party
120 min.
Horor Planet Dark IV
23:00
Respekt stan
Horor Planet Dark IV
Odborný program / Respekt Stan
30 min.
Zmařené mládí
23:30
Kino Hvězda
Zmařené mládí
Současnost / Greek Weird Wave
Režie: Argyris Papadimitropoulos, Jan Vogel / Řecko 2011 / 100 + 10 min. / 15 let / DCP / řecky / el. české titulky
Úvod: Zdeněk Blaha
Na jezeře (Ep. 1, Ep. 2)
23:59
Reduta 1
Na jezeře (Ep. 1, Ep. 2)
Současnost / Hot TV
Režie: Jane Campionová, Garth Davis / Velká Británie, Austrálie, Nový Zéland 2013 / 118 + 10 min. / 18 let / HD file / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jana Jedličková
Kolekce oscarových krátkých filmů
23:59
Slovácké divadlo
Kolekce oscarových krátkých filmů
P.S.
96 + 10 min. / DCP / různé / české titulky
Úvod: Petr Horák
Videodivers
23:59
Sportovní hala
Videodivers
Současnost / Půlnoční delikatesy: Stranger Films
Režie: Jan Vejnar, Šimon Dvořáček / Česká republika 2018 / 3 + 10 min. / HD file / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jiří Flígl
Záhrobní komando
23:59
Sportovní hala
Záhrobní komando
Současnost / Půlnoční delikatesy: Stranger Films
Režie: Fred Dekker / USA 1987 / 82 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jiří Flígl
Středa 01.08.2018
Chicago
8:30
Slovácké divadlo
Chicago
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Rob Marshall / USA 2002 / 113 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Jeden den
8:30
Kino Hvězda
Jeden den
Současnost / Východní přísliby
Režie: Zsófia Szilágyi / Maďarsko 2018 / 99 + 10 min. / DCP / maďarsky / el. české titulky
Úvod: Martin Svoboda
Strella
9:00
Reduta 1
Strella
Současnost / Greek Weird Wave
Režie: Panos Koutras / Řecko 2009 / 111 + 10 min. / 35mm / řecky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Až přijde válka
9:00
Klub kultury 1
Až přijde válka
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Jan Gebert / Česká republika, Chorvatsko 2018 / 75 min. / DCP / slovensky / anglické titulky
Úvod: Zdeněk Blaha
Bravados
9:30
Sportovní hala
Bravados
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: George Voskovec
Režie: Henry King / USA 1958 / 98 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Filmové dílny jinak!
10:00
Klub kultury 2
Filmové dílny jinak!
Odborný program / Industry
120 min. / anglicky, česky
Host: Sandra Camarová, Jan Kulka, Marco Olim, Tessa Stokeová, František Týmal, Linda Arbanová
Dílna pixilace
10:00
Dětský/herní stan
Dílna pixilace
Doprovodný program / Dětský program
120 min.
Brave New VR Worlds 1
10:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 1
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
S tváří dítěte
10:30
Kino Hvězda
S tváří dítěte
Hosté / Roland Klick
Režie: Roland Klick / NSR 1968 / 86 + 45 min. / 15 let / Blu-ray / německy / el. české titulky
Host: Roland Klick
Strom na dřeváky
11:00
Slovácké divadlo
Strom na dřeváky
Hosté / Mike Leigh
Režie: Ermanno Olmi / Itálie, Francie 1978 / 170 + 10 min. / Blu-ray / italsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Mike Leigh
Lekce filmu podle Meira Lubora Dohnala
11:00
Respekt stan
Lekce filmu podle Meira Lubora Dohnala
Odborný program / Odborný program
90 min. / česky
Host: Meir Lubor Dohnal
„Pane, vy jste vdova!“
11:30
Klub kultury 1
„Pane, vy jste vdova!“
Hosté / Iva Janžurová
Režie: Václav Vorlíček / Československo 1970 / 100 + 45 min. / DCP / česky
Host: Iva Janžurová
A pátý jezdec je Strach
11:30
Reduta 1
A pátý jezdec je Strach
Česko/Slovensko / Kdo jsou Češi?
Režie: Zbyněk Brynych / Československo 1964 / 97 + 10 min. / 35mm / česky / anglické titulky
Úvod: Jaroslav Sedláček
Tvář
11:30
Kino Mír
Tvář
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1959 / 100 + 10 min. / Blu-ray / švédsky / české titulky
Úvod: Jaromír Blažejovský
27. den
12:00
Sportovní hala
27. den
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: George Voskovec
Režie: William Asher / USA 1957 / 75 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Brave New VR Worlds 2
12:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 2
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Od brýlí z kartonu k tvorbě vlastní virtuální reality (dílna)
13:30
Reduta 3
Od brýlí z kartonu k tvorbě vlastní virtuální reality (dílna)
Odborný program / Industry, Doprovodný program / Dětský program
180 min. / česky
Host: Sandra Camaraová, Marco Olim
Divadlo Koráb Brno: O Budulínkovi
14:00
Dětský/herní stan
Divadlo Koráb Brno: O Budulínkovi
Doprovodný program / Dětský program
90 min.
Marek Bláha a jak na hudbu v hudebních filmech a reklamách
14:00
Respekt stan
Marek Bláha a jak na hudbu v hudebních filmech a reklamách
Odborný program / Respekt Stan
60 min.
Vystavení
14:00
Kino Mír
Vystavení
Současnost / Ikona: Lars von Trier
Režie: Jesper Jargil / Dánsko 2000 / 81 + 10 min. / DVD / dánsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Martin Svoboda
Tady a teď  (Ep. 1, Ep. 2)
14:30
Slovácké divadlo
Tady a teď (Ep. 1, Ep. 2)
Současnost / Hot TV
Režie: Alan Ball, Uta Briesewitzová / USA 2018 / 120 + 10 min. / 18 let / HD file / anglicky / české titulky
Úvod: Jana Jedličková
Poslední štace (Hudba: CASIO LOYAL)
14:30
Kino Hvězda
Poslední štace (Hudba: CASIO LOYAL)
Historie / Němý film s živou hudbou: F. W. Murnau
Režie: Friedrich Wilhelm Murnau / Německo 1924 / 90 + 10 min. / DCP / bez dialogů / el. české titulky, německé mezititulky
Úvod: Zdeněk Blaha
Čerstvě sklizeno!
14:30
Stan UTB
Čerstvě sklizeno!
Odborný program / Odborný program
110 min. / anglicky, česky
Hmyz
15:00
Klub kultury 1
Hmyz
Česko/Slovensko / Novinky
Režie: Jan Švankmajer / Česká republika, Slovensko 2018 / 98 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Jaromír Kallista
Můj syn John
15:00
Reduta 1
Můj syn John
Historie / Filmová čítanka: Roztržená opona
Režie: Leo McCarey / USA 1952 / 122 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Bouřlivé počasí
15:30
Sportovní hala
Bouřlivé počasí
Historie / Žánr: Muzikál
Režie: Andrew L. Stone / USA 1943 / 78 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Lekce filmu podle Ivy Janžurové
15:30
Respekt stan
Lekce filmu podle Ivy Janžurové
Odborný program / Odborný program
90 min. / česky
Host: Iva Janžurová
30 let s Ingmarem Bergmanem
15:30
Klub kultury 2
30 let s Ingmarem Bergmanem
Odborný program / Odborný program
90 min. / anglicky / tlumočení do češtiny
Host: Katinka Farago
Výtvarný workshop Stopy v džungli
15:45
Dětský/herní stan
Výtvarný workshop Stopy v džungli
Doprovodný program / Dětský program
60 min.
Brave New VR Worlds 3
16:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 3
Současnost / Virtuální realita
120 min. / anglicky
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Best of 20 let audiovize
16:45
Stan UTB
Best of 20 let audiovize
Odborný program / Odborný program
120 min. / anglicky, česky
Doba nevěrná
17:00
Kino Hvězda
Doba nevěrná
AČFK uvádí / LFŠ uvádí
Režie: Mark O'Rowe / Irsko 2017 / 103 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jílek, Silvie Suchnová
Strýček Váňa
17:00
Kino Mír
Strýček Váňa
Česko/Slovensko / Češi v zahraničí: George Voskovec
Režie: John Goetz, Franchot Tone / USA 1957 / 98 + 10 min. / DVD / anglicky / el. české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Filmová pohádka – Svatojánský věneček
17:00
Dětský/herní stan
Filmová pohádka – Svatojánský věneček
Doprovodný program / Dětský program
Režie: Jiří Strach / Česká republika 2015 / 97 min. / česky
Vyrob si vlastní hologram a laternu magiku (dílna)
17:00
Reduta 3
Vyrob si vlastní hologram a laternu magiku (dílna)
Odborný program / Industry, Doprovodný program / Dětský program
60 min. / česky
Host: Tessa Stokeová
Brave New VR Worlds: Od televizních brýlí k hologramům
17:30
Klub kultury 2
Brave New VR Worlds: Od televizních brýlí k hologramům
Odborný program / Odborný program
90 min. / česky
Host: Ondřej Moravec
Zpívání v dešti
17:30
Slovácké divadlo
Zpívání v dešti
Historie / Žánr: Muzikál, AČFK uvádí / Projekt 100
Režie: Stanley Donen, Gene Kelly / USA 1952 / 103 + 10 min. / DCP / anglicky / české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Jarní povětří
17:30
Reduta 1
Jarní povětří
Historie / Filmová čítanka: Roztržená opona
Režie: Ladislav Helge / ČSSR 1961 / 106 + 55 min. / 35mm / česky
Úvod: Aleš Říman
Host: Jiří Pondělíček, Luboš Ptáček
Nejlepší
17:30
Klub kultury 1
Nejlepší
Současnost / Východní přísliby
Režie: Łukasz Palkowski / Polsko 2017 / 110 + 10 min. / 15 let / DCP / polsky / el. české titulky
Úvod: Maciej Gil
Rumunsko a kde je Drákula?, program krátkých filmů
17:30
Respekt stan
Rumunsko a kde je Drákula?, program krátkých filmů
Odborný program / Respekt Stan
75 min.
Brave New VR Worlds 4
18:00
Reduta 2
Brave New VR Worlds 4
Současnost / Virtuální realita
120 min.
Úvod: Ondřej Moravec, Viktor Palák
Persona
18:00
Sportovní hala
Persona
Historie / Retrospektiva: Ingmar Bergman
Režie: Ingmar Bergman / Švédsko 1966 / 86 + 10 min. / DCP / švédsky / české titulky
Úvod: Jaromír Blažejovský
Kde se berou staré filmy a kde končí ty současné
19:00
Respekt stan
Kde se berou staré filmy a kde končí ty současné
Odborný program / Respekt Stan
120 min.
20 let AAV - slavnostní přípitek
19:00
Stan UTB
20 let AAV - slavnostní přípitek
Odborný program / Odborný program
15 min.
Batalives
19:30
Stan UTB
Batalives
Odborný program / Odborný program
Režie: Karolína Zalabáková, Petr Babinec / Česká republika 2017 / 75 + 45 min. / anglicky / české titulky
Host: Petr Babinec
Pramítačka: živá filmová performance
20:00
Galerie slováckých vín
Pramítačka: živá filmová performance
Odborný program / Industry
60 min. / česky
Host: Jan Kulka
Cimbálová muzika Vinár
20:00
Divadelní/literární stan
Cimbálová muzika Vinár
Doprovodný program / Koncerty
180 min.
Chytrý kvíz
20:00
Dětský/herní stan
Chytrý kvíz
Doprovodný program / Herní zóna
120 min.
Petrolejové lampy
20:30
Kino Hvězda
Petrolejové lampy
Hosté / Iva Janžurová
Režie: Juraj Herz / Československo 1971 / 103 min. / DCP / česky
Úvod: Iva Janžurová
Přimhuř oči
20:30
Slovácké divadlo
Přimhuř oči
Hosté / Andrzej Jakimowski
Režie: Andrzej Jakimowski / Polsko 2003 / 86 + 45 min. / DCP / polsky / el. české titulky
Host: Andrzej Jakimowski
Vera Drake - Žena dvou tváří
20:30
Reduta 1
Vera Drake - Žena dvou tváří
Hosté / Mike Leigh
Režie: Mike Leigh / Velká Británie, Francie 2004 / 125 + 45 min. / 15 let / 35mm / anglicky / české titulky
Host: Mike Leigh
Vlasy
21:00
Klub kultury 1
Vlasy
AČFK uvádí / Projekt 100
Režie: Miloš Forman / USA 1979 / 121 + 10 min. / DCP / anglicky / české titulky
Úvod: Michael Málek
Mucha
21:00
Klub Mír
Mucha
Doprovodný program / Koncerty
90 min.
Přeostřeno
21:00
Stan UTB
Přeostřeno
Odborný program / Odborný program
125 min.
Host: Jan Bártek, Jiří Horenský, Tomáš Hubáček, Anna Bebjárová, Libor Alexa, Veronika Všelichová, Jiří Vágner, Martin Jašek
Nic jako dřív
21:30
SOŠG
Nic jako dřív
AČFK uvádí / Distribuce
Režie: Lukáš Kokeš, Klára Tasovská / Česká republika 2017 / 92 + 45 min. / 15 let / HD file / česky
Host: Lukáš Kokeš
Mrtvý bod
21:30
Sportovní hala
Mrtvý bod
Hosté / Roland Klick
Režie: Roland Klick / NSR 1970 / 90 + 45 min. / 15 let / DCP / anglicky / el. české titulky
Host: Roland Klick
Kladivo na čarodějnice
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Kladivo na čarodějnice
Letní kino / Giganti českého filmu
Režie: Otakar Vávra / Československo 1969 / 103 min. / 15 let / 16mm / česky
Backstage
22:00
innogy letní kino Masarykovo nám.
Backstage
Letní kino / Novinky s innogy
Režie: Andrea Sedláčková / Česká republika, Slovensko 2018 / 90 min. / DCP / česky / anglické titulky
Lunchmeat presents 1LFF & Two Pixels Above live
22:30
Klub Mír
Lunchmeat presents 1LFF & Two Pixels Above live
Doprovodný program / Party
120 min.
Horor Planet Dark V
23:00
Respekt stan
Horor Planet Dark V
Odborný program / Respekt Stan
30 min.
Au_Dio_Vize Party
23:30
Stan UTB
Au_Dio_Vize Party
Doprovodný program / Party
120 min.