Můj diář

Denní program

Rychlé filtry
v
v
v
Pátek 29.07.2022
Přízrak svobody
12:00
Kino Hvězda
Přízrak svobody
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Francie, Itálie 1974 / 104 + 10 min. / 15 let / DCP / francouzsky, italsky, latinsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pablo De Vita
Ten sportovní život
13:00
Slovácké divadlo
Ten sportovní život
Filmová čítanka: Britská nová vlna
Režie: Lindsay Anderson / Velká Británie 1963 / 134 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Písně o lásce
13:30
Sportovní hala
Písně o lásce
Východní přísliby
Režie: Tomasz Habowski / Polsko 2021 / 90 + 10 min. / DCP / polsky / el. české titulky
Úvod: Petr Vlček
Muž jménem Ove
14:00
Klub kultury – Velký sál
Muž jménem Ove
AČFK adieu
Režie: Hannes Holm / Švédsko 2015 / 116 + 10 min. / DCP / švédsky / české titulky
Úvod: Jan Jílek
107 matek
14:30
Reduta – Velký sál
107 matek
České a slovenské novinky
Režie: Peter Kerekes / Česká republika, Slovensko, Ukrajina 2021 / 93 + 10 min. / HD file / rusky, ukrajinsky / české titulky
Úvod: Jana Bébarová
Vitalina Varelová
15:30
Kino Hvězda
Vitalina Varelová
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: Pedro Costa / Portugalsko 2019 / 122 + 10 min. / HD file / portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pavel Sladký
Námluvy
16:00
Stan ČT
Námluvy
Program České televize
Režie: Martin Frič / ČSSR 1961 / 23 min. / česky
Nová realita pro právo: Restorativní justice – Nový pohled na řešení následků trestných činů
16:00
Respekt stan
Nová realita pro právo: Restorativní justice – Nový pohled na řešení následků trestných činů
Odborný program
150 min. / česky
Host: Petra Masopust Šáchová, Anna Korandová, Barbora Kycltová
Medvěd
16:25
Stan ČT
Medvěd
Program České televize
Režie: Martin Frič / ČSSR 1961 / 35 min. / česky
Andaluský pes
16:30
Slovácké divadlo
Andaluský pes
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Francie 1929 / 16 + 10 min. / 15 let / DCP / bez dialogů / anglické titulky, el. české titulky, francouzské mezititulky
Úvod: Pablo De Vita
Zlatý věk
16:30
Slovácké divadlo
Zlatý věk
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Francie 1930 / 60 min. / 15 let / DCP / francouzsky / anglické titulky, el. české titulky
Šimon na poušti
16:30
Slovácké divadlo
Šimon na poušti
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Mexiko 1965 / 45 min. / DCP / latinsky, španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Hrdinové dělnické třídy
17:00
Sportovní hala
Hrdinové dělnické třídy
Východní přísliby
Režie: Miloš Pušić / Srbsko 2022 / 85 + 10 min. / 15 let / DCP / srbsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Slzy, které svět nevidí
17:00
Stan ČT
Slzy, které svět nevidí
Program České televize
Režie: Martin Frič / ČSSR 1962 / 20 min. / česky
O škodlivosti tabáku
17:20
Stan ČT
O škodlivosti tabáku
Program České televize
Režie: Martin Frič / ČSSR 1962 / 13 min. / česky
Zpráva o záchraně mrtvého
17:30
Klub kultury – Velký sál
Zpráva o záchraně mrtvého
České a slovenské novinky
Režie: Václav Kadrnka / Česká republika, Slovensko, Francie 2021 / 89 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Václav Kadrnka, Zuzana Mauréry
FRI-FI-PI
17:35
Stan ČT
FRI-FI-PI
Program České televize
Režie: Martin Frič / ČSSR 1964 / 77 min. / česky
Clifton: Zrození dvojice
17:45
Dětský/literární stan
Clifton: Zrození dvojice
Doprovodný program: Literární program
60 min. / česky
Jánošík
18:00
Reduta – Velký sál
Jánošík
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Československo 1935 / 78 + 10 min. / HD file / slovensky
Úvod: Jáchym Šidlák
Vejce
19:00
Kino Hvězda
Vejce
Host: Semih Kaplanoğlu
Režie: Semih Kaplanoğlu / Turecko, Řecko 2007 / 97 + 45 min. / 35mm / turecky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Semih Kaplanoglu
R.M.N.
19:30
Slovácké divadlo
R.M.N.
Východní přísliby
Režie: Cristian Mungiu / Belgie, Francie, Rumunsko, Švédsko 2022 / 125 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky, maďarsky, německy, rumunsky / české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Cimbálová muzika Josefa Marečka
20:00
Vinný stan
Cimbálová muzika Josefa Marečka
Doprovodný program: Folklór
180 min.
Ryba břichem vzhůru
20:30
Sportovní hala
Ryba břichem vzhůru
Host: Eliza Petkovová
Režie: Eliza Petkovová / SRN 2020 / 103 + 45 min. / DCP / německy / anglické titulky, el. české titulky
Host: Eliza Petkovová
WWW Neurobeat
20:30
Kolejní nádvoří
WWW Neurobeat
Doprovodný program: Koncerty
90 min. / česky
Divadlo NaHraně: Řekni mi něco hezkýho
21:00
Klub Mír
Divadlo NaHraně: Řekni mi něco hezkýho
Doprovodný program: Divadla
80 min. / česky
Zrcadla ve tmě
21:00
Klub kultury – Velký sál
Zrcadla ve tmě
České a slovenské novinky
Režie: Šimon Holý / Česká republika 2021 / 83 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Šimon Holý, Alena Doláková, Alžběta Janáčková
Ohlédni se v hněvu
21:30
Reduta – Velký sál
Ohlédni se v hněvu
Filmová čítanka: Britská nová vlna
Režie: Tony Richardson / Velká Británie 1958 / 100 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
13. revír
21:30
Letní kino Smetanovy sady
13. revír
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Československo 1946 / 96 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Aleš Říman
Mimořádná událost
22:00
Letní kino Masarykovo náměstí
Mimořádná událost
Letní kino: Novinky
Režie: Jiří Havelka / Česká republika 2022 / 103 min. / DCP / česky / anglické titulky
Kapitán Volkonogov uprchl
22:30
Kino Hvězda
Kapitán Volkonogov uprchl
Východní přísliby
Režie: Natalja Merkulovová, Alexej Čupov / Estonsko, Rusko 2021 / 126 + 10 min. / 18 let / DCP / rusky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Poslouchej
23:30
Slovácké divadlo
Poslouchej
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: Ana Rocha de Sousaová / Portugalsko, Velká Británie 2019 / 74 + 10 min. / DCP / anglicky, portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Cesta do hlubin študákovy duše
23:30
Letní kino Smetanovy sady
Cesta do hlubin študákovy duše
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Protektorát Čechy a Morava 1939 / 94 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Aleš Říman
Samba
23:59
Letní kino Masarykovo náměstí
Samba
AČFK adieu
Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano / Francie 2014 / 120 min. / DCP / francouzsky / české titulky
Oheň, led a dynamit
23:59
Sportovní hala
Oheň, led a dynamit
Půlnoční delikatesy: Peklo pod Berlínem
Režie: Willy Bogner / SRN 1990 / 104 + 10 min. / DVD / anglicky / české titulky
Úvod: Jíří Flígl, Mojmír Sedláček
Večer Radia 1: DJ BLN
23:59
Klub Mír
Večer Radia 1: DJ BLN
Doprovodný program: Parties
240 min. / česky
Sobota 30.07.2022
Tajemný předmět touhy
8:30
Kino Hvězda
Tajemný předmět touhy
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Francie, Španělsko 1977 / 103 + 10 min. / 15 let / DCP / francouzsky, španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pablo De Vita
Svatba
9:30
Slovácké divadlo
Svatba
Východní přísliby
Režie: Wojciech Smarzowski / Polsko 2021 / 128 + 10 min. / 15 let / DCP / polsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Petr Vlček
Virtuální realita: Rytmus
10:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Patrick
10:00
Sportovní hala
Patrick
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: Goncalo Waddington / Portugalsko, SRN 2019 / 103 + 10 min. / 15 let / DCP / francouzsky, portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pavel Sladký
Free Cinema uvádí: Lunapark filmových vynálezů
10:00
Dětský/literární stan
Free Cinema uvádí: Lunapark filmových vynálezů
Doprovodný program: Dětský program
120 min. / česky
Málo víček, moc porna. Jak normalizační televize informovala o domácích a jak o zahraničních nešvarech
10:00
Stan ČT
Málo víček, moc porna. Jak normalizační televize informovala o domácích a jak o zahraničních nešvarech
Program České televize
60 min. / česky
Host: Jakub Hošek, Jakub Adamus
Martin Frič – 30. léta
10:00
Respekt stan
Martin Frič – 30. léta
Odborný program
90 min. / česky
Host: Radomír D. Kokeš, Petr Bednařík, Martin Kos
A pak přišla láska...
10:30
Klub kultury – Velký sál
A pak přišla láska...
České a slovenské novinky
Režie: Šimon Holý / Česká republika 2022 / 85 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Šimon Holý
Virtuální realita: Rytmus
11:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Šíleně šťastná
11:00
Reduta – Velký sál
Šíleně šťastná
AČFK adieu
Režie: Paolo Virzì / Itálie, Francie 2016 / 116 + 10 min. / HD file / italsky / české titulky
Úvod: Ondřej Moravec
Mléko
11:30
Kino Hvězda
Mléko
Host: Semih Kaplanoğlu
Režie: Semih Kaplanoğlu / Francie, Turecko, SRN 2008 / 102 + 45 min. / 35mm / turecky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Semih Kaplanoglu
Sexuální výchova na iVysílání
12:00
Stan ČT
Sexuální výchova na iVysílání
Program České televize
60 min. / česky
Host: Dorota Vašíčková, Erika Hníková, Terézia Ferjančeková
Společenství režisérů jako úspěšná butiková produkce
12:00
Respekt stan
Společenství režisérů jako úspěšná butiková produkce
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Jan Chramosta, Branko Černý, Jakub Venclík
Martin Frič
12:00
Foyer kina Hvězda
Martin Frič
Doprovodný program: Vernisáže
30 min. / česky
Udavač
12:30
Kino Mír
Udavač
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič, Carl Lamac / Výmarská republika 1931 / 70 + 10 min. / DVD / německy / české titulky
Úvod: Aleš Říman
Stand Up: Proti obtěžování na veřejnosti
12:30
Klub kultury – Malý sál
Stand Up: Proti obtěžování na veřejnosti
Odborný program
60 min. / česky
Host: Barbora Mudrová, Veronika Haumerová
Virtuální realita: Rytmus
13:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Život je krásný
13:00
Slovácké divadlo
Život je krásný
Příběh jednoho filmu
Režie: Frank Capra / USA 1946 / 130 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Strachy v nás
13:30
Sportovní hala
Strachy v nás
Východní přísliby
Režie: Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt / Polsko 2021 / 91 + 10 min. / DCP / polsky / anglické titulky, české titulky
Úvod: Petr Vlček
Virtuální realita: Rytmus
14:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Velká premiéra
14:00
Klub kultury – Velký sál
Velká premiéra
České a slovenské novinky
Režie: Miroslav Krobot / Česká republika 2022 / 89 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Ondřej Zima
Okupace byla internacionální pomoc
14:00
Stan ČT
Okupace byla internacionální pomoc
Program České televize
60 min. / česky
Host: Daniel Růžička
Reportérem na Ukrajině
14:00
Respekt stan
Reportérem na Ukrajině
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Ivana Svobodová, Darja Stomatová, Martin Dorazín
Hudebně divadelní parta Fčil a Tu: Pohádka O Koblížkovi
14:00
Dětský/literární stan
Hudebně divadelní parta Fčil a Tu: Pohádka O Koblížkovi
Doprovodný program: Dětský program
60 min. / česky
Jak ve virtuální realitě udělat z hluku symfonii?
14:00
Klub kultury – Malý sál
Jak ve virtuální realitě udělat z hluku symfonii?
Odborný program
90 min. / slovensky
Host: Michaela Pňačeková
Smutek
14:30
Reduta – Velký sál
Smutek
Host: Eliza Petkovová
Režie: Eliza Petkovová / Bulharsko, SRN 2016 / 92 + 45 min. / HD file / bulharsky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Eliza Petkovová
Však láska moje nezemře (hudba: Maud Nelissenová)
15:30
Kino Hvězda
Však láska moje nezemře (hudba: Maud Nelissenová)
Němý film s živou hudbou: Divy - bohyně italského němého filmu
Režie: Mario Caserini / Italské království 1913 / 78 + 10 min. / DCP / bez dialogů / anglické titulky, el. české titulky, italské mezititulky
Úvod: Radomír D. Kokeš, Viktor Palák
Free Cinema uvádí: Filmový workshop - filmové natáčení
15:30
Dětský/literární stan
Free Cinema uvádí: Filmový workshop - filmové natáčení
Doprovodný program: Dětský program
120 min. / česky
Virtuální realita: Rytmus
16:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Nová realita pro sociální služby: MILA - Vize pro seniory (kvalitní a důstojnější péče)
16:00
Respekt stan
Nová realita pro sociální služby: MILA - Vize pro seniory (kvalitní a důstojnější péče)
Odborný program
90 min. / česky
Host: Simona Bagarová, Alexandra Čubová
Evropské filmové ceny: Krátké filmy 1
16:00
Kino Mír
Evropské filmové ceny: Krátké filmy 1
P.S.
Belgie, Francie, Maďarsko, Moldávie, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko / 100 + 10 min. / HD file / různé / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Ondřej Moravec
Krajiny budoucnosti
16:00
Stan ČT
Krajiny budoucnosti
Program České televize
60 min. / česky
Host: Ivo Bystřičan, Václav Havelka, Lukáš Likavčan
Marťanské lodě
16:30
Slovácké divadlo
Marťanské lodě
České a slovenské novinky
Režie: Jan Foukal / Česká republika 2021 / 77 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Jan Foukal, Ondřej Zima
Virtuální realita: Rytmus
17:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Surovec
17:00
Sportovní hala
Surovec
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Mexiko 1952 / 82 + 10 min. / 15 let / DCP / španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pablo De Vita
CinEd s Elizou Petkovovou: Diskuze k metodickým materiálům filmu Smutek (seminář pro učitele a všechny zájemce o FAV)
17:00
Klub kultury – Malý sál
CinEd s Elizou Petkovovou: Diskuze k metodickým materiálům filmu Smutek (seminář pro učitele a všechny zájemce o FAV)
Industry program
90 min. / německy / tlumočení do češtiny
Host: Eliza Petkovová
Geneze
17:20
Reduta
Geneze
Doprovodný program: Vernisáže
30 min. / česky
Belle
17:30
Klub kultury – Velký sál
Belle
AČFK distribuce
Režie: Mamoru Hosoda / Japonsko 2021 / 122 + 10 min. / DCP / japonsky / české titulky
Úvod: Jan Jílek
Dita Pepe: Hranice lásky
17:45
Dětský/literární stan
Dita Pepe: Hranice lásky
Doprovodný program: Literární program
60 min. / česky
Dnes naposled
18:00
Reduta – Velký sál
Dnes naposled
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Československo 1958 / 96 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Aleš Říman
Princ Mamánek
18:00
Stan ČT
Princ Mamánek
Program České televize
60 min. / česky
Host: Jan Budař, Jakub Červenka
Panel připravovaných debutů
18:00
Respekt stan
Panel připravovaných debutů
Program Respektu
90 min. / česky
Atomu
18:30
Reduta – Komorní sál
Atomu
Virtuální realita: Rytmus
Francie 2020 / 30 min.
Atomu
19:00
Reduta – Komorní sál
Atomu
Virtuální realita: Rytmus
Francie 2020 / 30 min.
Slavnostní zahájení + Michael Kocáb - rocker versus politik
19:00
Kino Hvězda
Slavnostní zahájení + Michael Kocáb - rocker versus politik
České a slovenské novinky
Režie: Olga Sommerová / Česká republika, Slovensko 2022 / 107 + 45 min. / DCP / česky / el. anglické titulky
Host: Olga Sommerová, Michael Kocáb, Olga Malířová Špátová, Blanka Kulová, Silvia Panáková
Standa Biler: Destrukce
19:00
Dětský/literární stan
Standa Biler: Destrukce
Doprovodný program: Literární program
60 min. / česky
Cimbálová muzika Pozdní sběr
19:00
Vinný stan
Cimbálová muzika Pozdní sběr
Doprovodný program: Folklór
240 min. / česky
Klondike
20:00
Slovácké divadlo
Klondike
Východní přísliby
Režie: Maryna Er Horbačová / Ukrajina, Turecko 2022 / 100 + 10 min. / 18 let / DCP / čečensky, rusky, ukrajinsky, vlámsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Pavel Steidl: Recitál
20:00
Kostel Zvěstování Panny Marie
Pavel Steidl: Recitál
Doprovodný program: Koncerty
60 min. / česky
Videostop
20:00
Stan ČT
Videostop
Program České televize
90 min. / česky
Évonprs deníky
20:30
Sportovní hala
Évonprs deníky
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: Maureen Fazendeirová, Miguel Gomes / Portugalsko, Francie 2021 / 102 + 10 min. / DCP / portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pavel Sladký
Hrana zlomu
21:00
Klub kultury – Velký sál
Hrana zlomu
České a slovenské novinky
Režie: Emil Křižka / Česká republika 2021 / 89 + 45 min. / 18 let / DCP / česky / anglické titulky
Host: Emil Křižka, Ryszard Perzynski, Jakub Košťál
Oscar Shorts 2022 (hrané)
21:00
Respekt stan
Oscar Shorts 2022 (hrané)
Program Respektu
120 min. / různé / české titulky
Bratři Ebenové
21:00
Masarykovo náměstí
Bratři Ebenové
Doprovodný program: Koncerty
90 min. / česky
Místo nahoře
21:30
Reduta – Velký sál
Místo nahoře
Filmová čítanka: Britská nová vlna
Režie: Jack Clayton / Velká Británie 1958 / 118 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Kristian
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Kristian
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Protektorát Čechy a Morava 1939 / 96 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Aleš Říman
Él
22:30
Kino Hvězda
Él
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Mexiko 1953 / 92 + 10 min. / DCP / španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pablo De Vita
Prezidentka
23:00
Letní kino Masarykovo náměstí
Prezidentka
Letní kino: Novinky
Režie: Rudolf Havlík / Česká republika 2022 / 97 min. / DCP / česky
Ať žije nebožtík
23:30
Letní kino Smetanovy sady
Ať žije nebožtík
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Československo 1935 / 89 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Jáchym Šidlák
Sonáta
23:30
Slovácké divadlo
Sonáta
Východní přísliby
Režie: Bartosz Blaschke / Polsko 2021 / 118 + 10 min. / DCP / polsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Maciej Gil
Krvavý pátek
23:59
Sportovní hala
Krvavý pátek
Půlnoční delikatesy: Peklo pod Berlínem
Režie: Rolf Olsen / Itálie, NSR 1972 / 97 + 10 min. / 18 let / DCP / německy / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jiří Flígl, Mojmír Sedláček
DJs Ghándí, Redcliff (Acidelika, Spiritual Sound System / Pha) + support Mystic Sky
23:59
Klub Mír
DJs Ghándí, Redcliff (Acidelika, Spiritual Sound System / Pha) + support Mystic Sky
Doprovodný program: Parties
240 min. / česky
Neděle 31.07.2022
Vitalina Varelová
8:00
Reduta – Velký sál
Vitalina Varelová
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: Pedro Costa / Portugalsko 2019 / 122 + 10 min. / HD file / portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pavel Sladký
Hrdinové dělnické třídy
9:30
Slovácké divadlo
Hrdinové dělnické třídy
Východní přísliby
Režie: Miloš Pušić / Srbsko 2022 / 85 + 10 min. / 15 let / DCP / srbsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Virtuální realita: Rytmus
10:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Inspirativní přístupy k filmové a audiovizuální výchově
10:00
Klub kultury – Malý sál
Inspirativní přístupy k filmové a audiovizuální výchově
Industry program
120 min. / anglicky, česky / tlumočení do češtiny
Host: Claire Cooková, Annis Lucy Joslinová, Claire Marie Wearnová, František Topinka
Samba
10:00
Sportovní hala
Samba
AČFK adieu
Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano / Francie 2014 / 120 + 10 min. / DCP / francouzsky / české titulky
Úvod: Jana Bébarová
Med
10:00
Kino Hvězda
Med
Host: Semih Kaplanoğlu
Režie: Semih Kaplanoğlu / Francie, Turecko, SRN 2010 / 103 + 45 min. / 35mm / turecky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Semih Kaplanoglu
O koťátku, které zapomnělo mňoukat
10:00
Dětský/literární stan
O koťátku, které zapomnělo mňoukat
Doprovodný program: Dětský program
60 min. / česky
Přezůvky: Lukáš Hejlík
10:00
Respekt stan
Přezůvky: Lukáš Hejlík
Odborný program
90 min. / česky
Host: Lukáš Hejlík
Od bizarnosti ke světovosti
10:00
Stan ČT
Od bizarnosti ke světovosti
Program České televize
60 min. / česky
Host: Milan Kruml
Zapomenutí
10:30
Klub kultury – Velký sál
Zapomenutí
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Mexiko 1950 / 80 + 10 min. / 15 let / DCP / španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pablo De Vita
Virtuální realita: Rytmus
11:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Varhaník u sv. Víta (hudba: Maud Nelissenová)
11:00
Reduta – Velký sál
Varhaník u sv. Víta (hudba: Maud Nelissenová)
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Československo 1929 / 78 + 10 min. / HD file / bez dialogů / české mezititulky
Úvod: Aleš Říman
Huga čaga, huga, huga
11:30
Dětský/literární stan
Huga čaga, huga, huga
Doprovodný program: Dětský program
90 min. / česky
Girls in Film 2022 – filmové producentky
12:00
Respekt stan
Girls in Film 2022 – filmové producentky
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Julie Žáčková, Dagmar Sedláčková, Martina Knoblochová, Jitka Kotrlová, Silvie Michajlová
Grand Prix
12:00
Stan ČT
Grand Prix
Program České televize
60 min. / česky
Host: Jan Prušinovský, Ondřej Zima, Kateřina Ondřejková
Panství
12:30
Slovácké divadlo
Panství
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: Tiago Guedes / Portugalsko, Francie 2019 / 166 + 10 min. / DCP / portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek, Petr Šelepa
Evropské filmové ceny: Krátké filmy 2
12:30
Kino Mír
Evropské filmové ceny: Krátké filmy 2
P.S.
Albánie, Belgie, Francie, Kosovo, Nizozemsko, Španělsko / 95 + 10 min. / HD file / různé / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Ondřej Moravec
Virtuální realita: Rytmus
13:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Miss Viborg
13:00
Kino Hvězda
Miss Viborg
LFŠ uvádí
Režie: Marianne Blicherová / Dánsko 2022 / 100 + 10 min. / 15 let / DCP / dánsky, německy / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek, Silvie Suchnová
Workshop: Staň se promítačem
13:00
Galerie slováckých vín
Workshop: Staň se promítačem
Doprovodný program: Dětský program, Industry program
120 min. / anglicky, česky / tlumočení do češtiny
Host: Claire Cooková
Lekce filmu podle Elizy Petkovové
13:00
Klub kultury – Malý sál
Lekce filmu podle Elizy Petkovové
Odborný program
90 min. / německy / tlumočení do češtiny
Host: Eliza Petkova
Něha
13:30
Sportovní hala
Něha
Východní přísliby
Režie: László Csuja, Anna Nemesová / Maďarsko 2022 / 93 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky, maďarsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Virtuální realita: Rytmus
14:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Kdyby radši hořelo
14:00
Klub kultury – Velký sál
Kdyby radši hořelo
České a slovenské novinky
Režie: Adam Koloman Rybanský / Česká republika 2022 / 87 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Adam Koloman Rybanský, Lukáš Csicsely
Divadlo Facka: Tůdle Nůdle prchají z cirkusu
14:00
Dětský/literární stan
Divadlo Facka: Tůdle Nůdle prchají z cirkusu
Doprovodný program: Dětský program
50 min. / česky
Válečné zpravodajství ČT
14:00
Stan ČT
Válečné zpravodajství ČT
Program České televize
60 min. / česky
Host: Václav Černohorský
Fotografie nejen z Ukrajiny
14:00
Respekt stan
Fotografie nejen z Ukrajiny
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Karel Cudlín
Kapka medu
15:00
Reduta – Velký sál
Kapka medu
Filmová čítanka: Britská nová vlna
Režie: Tony Richardson / Velká Británie 1961 / 96 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Dvojité vidění: Písně Petra Linharta ve fotografiích Václava Müllera
15:00
Klub kultury - Galerie Vladimíra Hrocha
Dvojité vidění: Písně Petra Linharta ve fotografiích Václava Müllera
Doprovodný program: Vernisáže
30 min. / česky
Masterclass Márii Júdové: Tanec ve virtuální realitě
15:00
Klub kultury – Malý sál
Masterclass Márii Júdové: Tanec ve virtuální realitě
Odborný program
90 min. / slovensky
Host: Mária Júdová
Workshop: Vytvoř si svůj filmový experiment
15:30
Klub kultury – Salonek 3
Workshop: Vytvoř si svůj filmový experiment
Doprovodný program: Dětský program, Industry program
120 min. / anglicky, česky / tlumočení do češtiny
Host: Annis Lucy Joslinová, Claire Marie Wearnová
Free Cinema uvádí: Workshop filmového herectví
15:30
Dětský/literární stan
Free Cinema uvádí: Workshop filmového herectví
Doprovodný program: Dětský program
120 min. / česky
Sny o toulavých kočkách
16:00
Kino Mír
Sny o toulavých kočkách
AČFK distribuce
Režie: David Sís / Česká republika, Francie, USA 2021 / 96 + 10 min. / DCP / anglicky, česky / české titulky
Úvod: Jana Bébarová
Viridiana
16:00
Slovácké divadlo
Viridiana
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Španělsko 1961 / 91 + 10 min. / 15 let / DCP / španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pablo De Vita
Virtuální realita: Rytmus
16:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Nová realita pro kulturu: Kostel sv. Janů Opava – jak oživit zapomenutá památná místa
16:00
Respekt stan
Nová realita pro kulturu: Kostel sv. Janů Opava – jak oživit zapomenutá památná místa
Odborný program
90 min. / česky
Host: Dalibor Halátek, Kamil Vícha, Petr Linhart, Václav Müller
BANGER. (prezentace)
16:00
Stan ČT
BANGER. (prezentace)
Program České televize
60 min. / česky
Host: Adam Sedlák, Tomáš Baldýnský, Kryštof Zelenka, Oliver Torr
Assunta Spinová (hudba: Chief Bromden)
16:30
Kino Hvězda
Assunta Spinová (hudba: Chief Bromden)
Němý film s živou hudbou: Divy - bohyně italského němého filmu
Režie: Gustavo Serena, Francesca Bertiniová / Italské království 1915 / 73 + 10 min. / DCP / bez dialogů / anglické titulky, el. české titulky, italské mezititulky
Úvod: Radomír D. Kokeš, Viktor Palák
Virtuální realita: Rytmus
17:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Starosta, pastýř, vdova, drak
17:00
Sportovní hala
Starosta, pastýř, vdova, drak
Host: Eliza Petkovová
Režie: Eliza Petkovová / Bulharsko, SRN 2021 / 90 + 45 min. / DCP / bulharsky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Eliza Petkovová
Rudolf Lukeš: Filmové návrhy a leporela
17:00
Slovácké muzeum
Rudolf Lukeš: Filmové návrhy a leporela
Doprovodný program: Vernisáže
30 min. / česky
Poslouchej
17:30
Klub kultury – Velký sál
Poslouchej
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: Ana Rocha de Sousaová / Portugalsko, Velká Británie 2019 / 74 + 10 min. / DCP / anglicky, portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Rozhněvaní mladí muži u kuchyňského dřezu
17:30
Klub kultury – Malý sál
Rozhněvaní mladí muži u kuchyňského dřezu
Odborný program
90 min. / česky
Host: Iva Hejlíčková, Michael Málek
Bělíček & Veselý: Smutek v literatuře a hudbě
17:45
Dětský/literární stan
Bělíček & Veselý: Smutek v literatuře a hudbě
Doprovodný program: Literární program
60 min. / česky
Dívčí školní uniforma a samopal
18:00
Reduta – Velký sál
Dívčí školní uniforma a samopal
Neznámý vojín: Šindži Sómai
Režie: Šindži Sómai / Japonsko 1981 / 131 + 10 min. / Blu-ray / japonsky / české titulky, el. anglické titulky
Úvod: Jiří Flígl
Lekce filmu podle Michaely Pavlátové
18:00
Respekt stan
Lekce filmu podle Michaely Pavlátové
Odborný program
90 min. / česky
Host: Michaela Pavlátová
Diskuze: Jak učit umění?
18:00
Klub kultury – Salonek 3
Diskuze: Jak učit umění?
Industry program
90 min. / česky
Host: Adéla Komrzý, Jindřich Andrš, Tomáš Vaněk, Jan Strejcovský
Beat Saber
18:30
Reduta – Komorní sál
Beat Saber
Virtuální realita: Rytmus
Česká republika 2018 / 60 min.
Jakub König
18:30
Kopule Hvězdy
Jakub König
Doprovodný program: Koncerty
90 min. / česky
Pavel Pospěch: Neznámá společnost
19:00
Dětský/literární stan
Pavel Pospěch: Neznámá společnost
Doprovodný program: Literární program
60 min. / česky
Moje levá noha
19:00
Kino Hvězda
Moje levá noha
Host: Jim Sheridan
Režie: Jim Sheridan / Irsko, Velká Británie 1989 / 103 + 45 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Host: Jim Sheridan
Kunstkamera
20:00
Slovácké divadlo
Kunstkamera
České a slovenské novinky
Režie: Jan Švankmajer / Česká republika 2022 / 51 + 45 min. / DCP / bez dialogů
Host: Jaromír Kallista
Cimbálová muzika Josefa Marečka
20:00
Vinný stan
Cimbálová muzika Josefa Marečka
Doprovodný program: Folklór
180 min.
Obraz
20:00
Stan ČT
Obraz
Program České televize
Režie: Martin Frič / ČSSR 1964 / 21 min. / česky
Jakub König: Vřeteno
20:15
Dětský/literární stan
Jakub König: Vřeteno
Doprovodný program: Literární program
45 min. / česky
Odsouzený z Pinktownu
20:25
Stan ČT
Odsouzený z Pinktownu
Program České televize
Režie: Martin Frič / ČSSR 1965 / 28 min. / česky
Anděl zkázy
20:30
Sportovní hala
Anděl zkázy
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Mexiko 1962 / 93 + 10 min. / 15 let / DCP / španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pablo De Vita
Midi Lidi
20:30
Kolejní nádvoří
Midi Lidi
Doprovodný program: Koncerty
90 min. / česky
Jak se telefonuje
20:55
Stan ČT
Jak se telefonuje
Program České televize
Režie: Martin Frič / ČSSR 1967 / 13 min. / česky
Ti druzí
21:00
Klub kultury – Velký sál
Ti druzí
Východní přísliby
Režie: Aleksandra Terpińská / Polsko 2022 / 106 + 10 min. / 18 let / DCP / polsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Maciej Gil
Slamdance 2022 Short Films
21:00
Respekt stan
Slamdance 2022 Short Films
Program Respektu
120 min. / anglicky / české titulky
Boo
21:00
Klub Mír
Boo
Doprovodný program: Koncerty
90 min. / česky
Zločinec
21:10
Stan ČT
Zločinec
Program České televize
Režie: Martin Frič / ČSSR 1967 / 14 min. / česky
Cigareta Maca Friče
21:25
Stan ČT
Cigareta Maca Friče
Program České televize
Režie: Miroslav Hladký / ČSSR 1965 / 17 min. / česky
Osamělost přespolního běžce
21:30
Reduta – Velký sál
Osamělost přespolního běžce
Filmová čítanka: Britská nová vlna
Režie: Tony Richardson / Velká Británie 1962 / 104 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Císařův pekař - Pekařův císař
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Císařův pekař - Pekařův císař
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Československo 1951 / 144 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Jáchym Šidlák
Betlémské světlo
22:00
Letní kino Masarykovo náměstí
Betlémské světlo
Letní kino: Novinky
Režie: Jan Svěrák / Česká republika, Velká Británie 2022 / 99 min. / DCP / česky / anglické titulky
Diamantino
22:30
Kino Hvězda
Diamantino
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: Gabriel Abrantes, Daniel Schmidt / Brazílie, Francie, Portugalsko 2018 / 92 + 10 min. / DCP / portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Líza, liščí víla
23:30
Slovácké divadlo
Líza, liščí víla
AČFK adieu
Režie: Károly Ujj Mészáros / Maďarsko 2015 / 98 + 10 min. / DCP / japonsky, maďarsky / české titulky
Úvod: Ondřej Moravec
Hora
23:59
Letní kino Masarykovo náměstí
Hora
AČFK adieu
Režie: Jennifer Peedomová / Austrálie 2017 / 74 min. / DCP / anglicky / české titulky
Terror 2000 - Jednotka intenzivní péče Německo
23:59
Sportovní hala
Terror 2000 - Jednotka intenzivní péče Německo
Půlnoční delikatesy: Peklo pod Berlínem
Režie: Christoph Schlingensief / SRN 1992 / 79 + 10 min. / 15 let / DCP / německy / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jiří Flígl, Mojmír Sedláček
DJs Husha, Wawakal (Bassta Fidli Crew / UH) + support Llu
23:59
Klub Mír
DJs Husha, Wawakal (Bassta Fidli Crew / UH) + support Llu
Doprovodný program: Parties
240 min. / česky
Pondělí 01.08.2022
Evropské filmové ceny: Krátké filmy 1
8:00
Reduta – Velký sál
Evropské filmové ceny: Krátké filmy 1
P.S.
Belgie, Francie, Maďarsko, Moldávie, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko / 100 + 10 min. / HD file / různé / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Ondřej Moravec
Évonprs deníky
8:30
Kino Hvězda
Évonprs deníky
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: Maureen Fazendeirová, Miguel Gomes / Portugalsko, Francie 2021 / 102 + 10 min. / DCP / portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pavel Sladký
Ohlédni se v hněvu
9:00
Kino Mír
Ohlédni se v hněvu
Filmová čítanka: Britská nová vlna
Režie: Tony Richardson / Velká Británie 1958 / 100 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
R.M.N.
9:30
Slovácké divadlo
R.M.N.
Východní přísliby
Režie: Cristian Mungiu / Belgie, Francie, Rumunsko, Švédsko 2022 / 125 + 10 min. / 15 let / DCP / anglicky, maďarsky, německy, rumunsky / české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Virtuální realita: Rytmus
10:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Jak se učí o filmu učitelé?
10:00
Klub kultury – Malý sál
Jak se učí o filmu učitelé?
Industry program
120 min. / anglicky, česky / tlumočení do češtiny
Host: Chloé Guerber-Cahuzacová, Maciej Białoruski, Eva Spilková, František Topinka
Pískování se Zuzajdou
10:00
Dětský/literární stan
Pískování se Zuzajdou
Doprovodný program: Dětský program
120 min. / česky
Po stopách české detektivky
10:00
Respekt stan
Po stopách české detektivky
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Michal Sýkora, Jana Bébarová, Jakub Korda, Kamil Fila
Boxer
10:00
Sportovní hala
Boxer
Host: Jim Sheridan
Režie: Jim Sheridan / USA, Irsko 1997 / 113 + 45 min. / 15 let / DCP / anglicky / el. české titulky
Host: Jim Sheridan
Zrno
10:30
Klub kultury – Velký sál
Zrno
Host: Semih Kaplanoğlu
Režie: Semih Kaplanoğlu / Francie, Katar, Švédsko, Turecko, SRN 2017 / 128 + 45 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Host: Semih Kaplanoglu
Virtuální realita: Rytmus
11:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Lidé z maringotek
11:00
Reduta – Velký sál
Lidé z maringotek
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / ČSSR 1966 / 85 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Aleš Říman
Poslechy rozhlasových her a podcastů s Českým rozhlasem
11:00
Stan ČRo
Poslechy rozhlasových her a podcastů s Českým rozhlasem
Program Českého rozhlasu
150 min. / česky
Velká svoboda
11:30
Kino Hvězda
Velká svoboda
LFŠ uvádí
Režie: Sebastian Meise / Rakousko, SRN 2021 / 116 + 10 min. / 18 let / DCP / německy / české titulky
Úvod: Jan Jílek, Silvie Suchnová
„Kdo je to ten otrlý divák?“ – o braku, jeho kategoriích a divácích
12:00
Respekt stan
„Kdo je to ten otrlý divák?“ – o braku, jeho kategoriích a divácích
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Jiří Flígl, Anna Krejčířová
Ves v pohraničí
12:30
Kino Mír
Ves v pohraničí
P.S.
Režie: Jiří Krejčík / Československo 1947 / 93 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Petr Slinták
Protnuté hranice – evropský dokumentární film 1945-1956
12:30
Klub kultury – Malý sál
Protnuté hranice – evropský dokumentární film 1945-1956
Odborný program
90 min. / česky
Host: Lucie Česálková
Workshop: Z počátků kinematografie (CinEd)
13:00
Klub kultury – Salonek 3
Workshop: Z počátků kinematografie (CinEd)
Doprovodný program: Dětský program, Industry program
90 min. / česky
Host: Viktória Rampal Dzurenková, Ranjan Rampal
Virtuální realita: Rytmus
13:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Mléčná dráha
13:00
Slovácké divadlo
Mléčná dráha
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Francie, Itálie 1969 / 101 + 10 min. / 15 let / DCP / francouzsky, italsky, latinsky, španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pablo De Vita
Pokoj ve tvaru L
13:30
Sportovní hala
Pokoj ve tvaru L
Filmová čítanka: Britská nová vlna
Režie: Bryan Forbes / Velká Británie 1962 / 126 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Virtuální realita: Rytmus
14:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Svatba
14:00
Klub kultury – Velký sál
Svatba
Východní přísliby
Režie: Wojciech Smarzowski / Polsko 2021 / 128 + 45 min. / 15 let / DCP / polsky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Wojciech Smarzowski
Divadlo Letadlo: Výprava za ledním medvědem
14:00
Dětský/literární stan
Divadlo Letadlo: Výprava za ledním medvědem
Doprovodný program: Dětský program
50 min. / česky
Lekce filmu podle Jima Sheridana
14:00
Respekt stan
Lekce filmu podle Jima Sheridana
Odborný program
90 min. / anglicky
Host: Jim Sheridan
ArtCafé
14:00
Stan ČRo
ArtCafé
Industry program, Program Českého rozhlasu
90 min. / česky
Host: Terezie Křížkovská, Adéla Mrázová, Jakub Jiřiště, František Topinka
FAMU History: Moris Issa + Vlastimil Venclík
14:30
Reduta – Velký sál
FAMU History: Moris Issa + Vlastimil Venclík
FAMU History 4: Ztracená generace
ČSSR / 69 + 45 min. / HD file / česky
Host: Moris Issa, Vlastimil Venclík
Martin Frič – 1939–1948
14:30
Klub kultury – Malý sál
Martin Frič – 1939–1948
Odborný program
90 min. / česky
Host: Šárka Gmiterková, Petr Bednařík, Petr Bilík, Ivan Klimeš
Workshop: Jak představit film školákům?
15:00
Klub kultury – Salonek 3
Workshop: Jak představit film školákům?
Industry program
120 min. / anglicky, česky / tlumočení do češtiny
Host: Chloé Guerber-Cahuzacová
Tygřice (hudba: Blue Uandi)
15:30
Kino Hvězda
Tygřice (hudba: Blue Uandi)
Němý film s živou hudbou: Divy - bohyně italského němého filmu
Režie: Giovanni Pastrone (pod jménem Piero Fosco) / Italské království 1916 / 79 + 10 min. / HD file / bez dialogů / anglické titulky, el. české titulky, italské mezititulky
Úvod: Radomír D. Kokeš, Viktor Palák
Česká filmová pohádka: Jak si nevzít princeznu
15:30
Dětský/literární stan
Česká filmová pohádka: Jak si nevzít princeznu
Doprovodný program: Dětský program
Česká republika, Slovensko, SRN 2021 / 91 min. / česky
Virtuální realita: Rytmus
16:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Nová realita pro školství: Nové modely alternativního školství
16:00
Respekt stan
Nová realita pro školství: Nové modely alternativního školství
Odborný program
90 min. / česky
Host: Veronika Kotůlková, Ivona Dalziel Miklíková, Martin Pietraszek
Debata s investigativním týmem Radiožurnálu
16:00
Stan ČRo
Debata s investigativním týmem Radiožurnálu
Program Českého rozhlasu
60 min. / česky
Host: Markéta Chaloupská, Artur Janoušek, Martin Štorkán, Jakub Mikel
Výběr krátkých slovenských studentských snímků
16:00
Kino Mír
Výběr krátkých slovenských studentských snímků
Studentské filmy
Slovensko 2021 / 107 + 45 min. / HD file / slovensky
Host: Róbert Mihály, Diana Dzurillová
Přízrak svobody
16:30
Slovácké divadlo
Přízrak svobody
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Francie, Itálie 1974 / 104 + 10 min. / 15 let / DCP / francouzsky, italsky, latinsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pablo De Vita
Lekce filmu podle Semiha Kaplanoğlua
16:30
Klub kultury – Malý sál
Lekce filmu podle Semiha Kaplanoğlua
Odborný program
90 min. / turecky / tlumočení do češtiny
Host: Semih Kaplanoglu
Mosquito
17:00
Sportovní hala
Mosquito
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: João Nuno Pinto / Portugalsko 2020 / 122 + 10 min. / 15 let / DCP / portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek, Petr Šelepa
Virtuální realita: Rytmus
17:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Slovo
17:30
Klub kultury – Velký sál
Slovo
České a slovenské novinky
Režie: Beata Parkanová / Česká republika, Slovensko, Polsko 2022 / 98 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Beata Parkanová, Martin Finger, Vojtěch Frič
Moc folkloru
17:45
Smetanovy sady
Moc folkloru
Doprovodný program: Vernisáže
30 min. / česky
Zuzana Říhová: Cestou špendlíků nebo jehel
17:45
Dětský/literární stan
Zuzana Říhová: Cestou špendlíků nebo jehel
Doprovodný program: Literární program
60 min. / česky
Hrdinové hajzlíků
18:00
Reduta – Velký sál
Hrdinové hajzlíků
Neznámý vojín: Šindži Sómai
Režie: Šindži Sómai / Japonsko 1983 / 118 + 10 min. / HD file / japonsky / české titulky, el. anglické titulky
Úvod: Jiří Flígl
Rozhlasová hra o kapele ABBA. Legendární švédská čtyřka na Vltavě!
18:00
Stan ČRo
Rozhlasová hra o kapele ABBA. Legendární švédská čtyřka na Vltavě!
Program Českého rozhlasu
60 min. / česky
Host: Petr Marek, Pavel Klusák
Atomu
18:30
Reduta – Komorní sál
Atomu
Virtuální realita: Rytmus
Francie 2020 / 30 min.
Moc folkloru
18:30
Respekt stan
Moc folkloru
Odborný program
Režie: Barbora Čandová, Roman Zmrzlý / Česká republika 2022 / 30 min. / HD file / česky
Atomu
19:00
Reduta – Komorní sál
Atomu
Virtuální realita: Rytmus
Francie 2020 / 30 min.
Laterna magika - živá performance
19:00
Galerie slováckých vín
Laterna magika - živá performance
Industry program
90 min. / anglicky, česky
Host: Claire Cooková
Tmavomodrý svět
19:00
Kino Hvězda
Tmavomodrý svět
Host: Ondřej Vetchý
Režie: Jan Svěrák / Česká republika, Dánsko, Itálie, Velká Británie, SRN 2001 / 115 + 45 min. / Blu-ray / anglicky, česky
Host: Ondřej Vetchý
Cimbálová muzika Jaroslava Čecha
19:00
Vinný stan
Cimbálová muzika Jaroslava Čecha
Doprovodný program: Folklór
240 min. / česky
Tomáš Boček
19:00
Kopule Hvězdy
Tomáš Boček
Doprovodný program: Koncerty
90 min. / česky
Linda Bartošová: Novinářky
19:00
Dětský/literární stan
Linda Bartošová: Novinářky
Doprovodný program: Literární program
60 min. / česky
Talkshow Čelistí
19:30
Stan ČRo
Talkshow Čelistí
Program Českého rozhlasu
90 min. / česky
Host: Denisa Barešová, Šimon Holý, Michaela Pavlátová
Štěstí
20:00
Slovácké divadlo
Štěstí
Východní přísliby
Režie: Askar Uzabajev / Kazachstán 2022 / 131 + 10 min. / 18 let / DCP / kazašsky, rusky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Kamila Dolotina
Slam poetry exhibice
20:00
Respekt stan
Slam poetry exhibice
Doprovodný program: Literární program
120 min. / česky
BANGER.
20:30
Sportovní hala
BANGER.
České a slovenské novinky
Režie: Adam Sedlák / Česká republika 2022 / 105 + 45 min. / 18 let / DCP / česky / anglické titulky
Host: Adam Sedlák, Kryštof Zelenka, Oliver Torr, Sergei Barracuda
Zrní
20:30
Kolejní nádvoří
Zrní
Doprovodný program: Koncerty
90 min. / česky
Simona Babčáková a její improvizační skupina NO A!
21:00
Klub Mír
Simona Babčáková a její improvizační skupina NO A!
Doprovodný program: Divadla
90 min. / česky
Ve jménu otce
21:00
Klub kultury – Velký sál
Ve jménu otce
Host: Jim Sheridan
Režie: Jim Sheridan / Irsko, Velká Británie 1993 / 133 + 45 min. / 15 let / DCP / anglicky / el. české titulky
Host: Jim Sheridan
Baron Prášil
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Baron Prášil
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Protektorát Čechy a Morava 1940 / 93 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Aleš Říman
Varuj...!
22:00
Reduta – Velký sál
Varuj...!
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Československo 1946 / 85 + 10 min. / 35mm / slovensky
Úvod: Aleš Říman
Vltavská Četba s hvězdičkou: Jáchym Topol – Sestra
22:00
Stan ČRo
Vltavská Četba s hvězdičkou: Jáchym Topol – Sestra
Program Českého rozhlasu
30 min. / česky
Host: Jáchym Topol
Maraton studentských filmů 2022
22:00
Letní kino Masarykovo náměstí
Maraton studentských filmů 2022
Program České televize
240 min. / česky
Macho Man
22:30
Kino Hvězda
Macho Man
Půlnoční delikatesy: Peklo pod Berlínem
Režie: Alexander Titus Benda / NSR 1985 / 85 min. / 15 let / DVD / německy / tlumočení do češtiny
Host: Samantha Bifidus, Jíra Fostrá
Diskotéka
22:30
Respekt stan
Diskotéka
Program Respektu
120 min. / česky
Smutek a radost v životech žiraf
23:30
Slovácké divadlo
Smutek a radost v životech žiraf
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: Tiago Guedes / Portugalsko 2019 / 109 + 10 min. / DCP / portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Kluk ve světě příšer
23:59
Sportovní hala
Kluk ve světě příšer
AČFK adieu
Režie: Mamoru Hosoda / Japonsko 2015 / 119 + 10 min. / DCP / japonsky / české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Radio Wave v Míru: DJs Koxoy & Brigitte Noir
23:59
Klub Mír
Radio Wave v Míru: DJs Koxoy & Brigitte Noir
Doprovodný program: Parties
240 min. / česky
Úterý 02.08.2022
Místo nahoře
8:00
Reduta – Velký sál
Místo nahoře
Filmová čítanka: Britská nová vlna
Režie: Jack Clayton / Velká Británie 1958 / 118 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Písně o lásce
8:30
Kino Hvězda
Písně o lásce
Východní přísliby
Režie: Tomasz Habowski / Polsko 2021 / 90 + 10 min. / DCP / polsky / el. české titulky
Úvod: Maciej Gil
Smutek
9:00
Kino Mír
Smutek
Host: Eliza Petkovová
Režie: Eliza Petkovová / Bulharsko, SRN 2016 / 92 + 10 min. / HD file / bulharsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pavel Bednařík
Kdyby radši hořelo
9:30
Sportovní hala
Kdyby radši hořelo
České a slovenské novinky
Režie: Adam Koloman Rybanský / Česká republika 2022 / 87 + 10 min. / DCP / česky / anglické titulky
Úvod: Jaroslav Sedláček
Virtuální realita: Rytmus
10:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Dětský herecký workshop: O Budulínkovi
10:00
Dětský/literární stan
Dětský herecký workshop: O Budulínkovi
Doprovodný program: Dětský program
120 min. / česky
Lekce filmu podle Ondřeje Vetchého
10:00
Respekt stan
Lekce filmu podle Ondřeje Vetchého
Odborný program
90 min. / česky
Host: Ondřej Vetchý
Tajný deník
10:00
Slovácké divadlo
Tajný deník
Host: Jim Sheridan
Režie: Jim Sheridan / Irsko 2016 / 108 + 45 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Host: Jim Sheridan
Život je krásný
10:30
Klub kultury – Velký sál
Život je krásný
Příběh jednoho filmu
Režie: Frank Capra / USA 1946 / 130 + 10 min. / DCP / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Virtuální realita: Rytmus
11:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Paměť národa: Dezertér – příběh Alexeje Ženatého
11:00
Stan ČRo
Paměť národa: Dezertér – příběh Alexeje Ženatého
Program Českého rozhlasu
60 min. / česky
Host: Adam Drda
Krátké filmy Michaely Pavlátové
11:00
Reduta – Velký sál
Krátké filmy Michaely Pavlátové
Host: Michaela Pavlátová
Režie: Michaela Pavlátová / ČSFR, Česká republika / 62 + 45 min. / HD file / bez dialogů, česky
Host: Michaela Pavlátová
Na plný úvazek
12:00
Kino Hvězda
Na plný úvazek
LFŠ uvádí
Režie: Eric Gravel / Francie 2021 / 88 + 10 min. / DCP / francouzsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek, Silvie Suchnová
Workshop: Film nejsou jen digitální data, přijďte si na něj sáhnout!
12:00
Klub kultury – Salonek 3
Workshop: Film nejsou jen digitální data, přijďte si na něj sáhnout!
Doprovodný program: Dětský program, Industry program
150 min. / česky
Host: František Topinka, Theodora Pfeffermannová
Ať si jdou
12:00
Respekt stan
Ať si jdou
Odborný program
Režie: Robert Sedláček / Česká republika 2014 / 78 min. / HD file / česky
FAMU History 4: Ztracená generace (kinolektorát)
12:30
Kino Mír
FAMU History 4: Ztracená generace (kinolektorát)
FAMU History 4: Ztracená generace
130 min. / česky
Host: Jan Jendřejek
Poslechy rozhlasových her a podcastů s Českým rozhlasem
12:30
Stan ČRo
Poslechy rozhlasových her a podcastů s Českým rozhlasem
Program Českého rozhlasu
90 min. / česky
Hot TV: Teen seriály po česku
12:30
Klub kultury – Malý sál
Hot TV: Teen seriály po česku
Odborný program
90 min. / česky
Host: Lucia Kajánková, Jakub Haubert, Martina Jindrová, Vojtěch Franců, Jiří Hába
Hasan
13:00
Slovácké divadlo
Hasan
Host: Semih Kaplanoğlu
Režie: Semih Kaplanoğlu / Turecko 2021 / 147 + 45 min. / DCP / turecky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Semih Kaplanoglu
Virtuální realita: Rytmus
13:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Velká premiéra
13:30
Sportovní hala
Velká premiéra
České a slovenské novinky
Režie: Miroslav Krobot / Česká republika 2022 / 89 + 10 min. / DCP / česky / anglické titulky
Úvod: Jaroslav Sedláček
Virtuální realita: Rytmus
14:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Sonáta
14:00
Klub kultury – Velký sál
Sonáta
Východní přísliby
Režie: Bartosz Blaschke / Polsko 2021 / 118 + 45 min. / DCP / polsky / anglické titulky, el. české titulky
Host: Bartosz Blaschke
Ani spolu, ani bez sebe
14:00
Respekt stan
Ani spolu, ani bez sebe
Odborný program
90 min. / česky
Host: Martin M. Šimečka, Ľubomír Smatana
Moderní magická show
14:00
Dětský/literární stan
Moderní magická show
Doprovodný program: Dětský program
45 min. / česky
Billy lhář
14:30
Reduta – Velký sál
Billy lhář
Filmová čítanka: Britská nová vlna
Režie: John Schlesinger / Velká Británie 1963 / 94 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Balanc: Život jako film
14:30
Stan ČRo
Balanc: Život jako film
Program Českého rozhlasu
90 min. / česky
Host: Štěpán Smolík
Čapkovy povídky
15:00
Kino Mír
Čapkovy povídky
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Československo 1947 / 102 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Aleš Říman
Šindži Sómai jako souputník proměn japonského filmového průmyslu
15:00
Klub kultury – Malý sál
Šindži Sómai jako souputník proměn japonského filmového průmyslu
Odborný program
90 min. / česky
Host: Jiří Flígl
Nenechte se obtěžovat designem
15:00
Areál Egoé, Bílovice
Nenechte se obtěžovat designem
Odborný program
120 min. / česky
Madame Tallien, bohyně rozmaru a krásy (hudba: Viah)
15:30
Kino Hvězda
Madame Tallien, bohyně rozmaru a krásy (hudba: Viah)
Němý film s živou hudbou: Divy - bohyně italského němého filmu
Režie: Mario Caserini, Enrico Guazzoni / Italské království 1916 / 84 + 10 min. / HD file / bez dialogů / el. české titulky, italské mezititulky
Úvod: Radomír D. Kokeš, Viktor Palák
CinEd uvádí: Přetoč Lumièry
15:30
Dětský/literární stan
CinEd uvádí: Přetoč Lumièry
Doprovodný program: Dětský program
120 min. / česky
Virtuální realita: Rytmus
16:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Nová realita pro zemědělství a životní prostředí: Společně proti suchu a biodynamické zemědělství
16:00
Respekt stan
Nová realita pro zemědělství a životní prostředí: Společně proti suchu a biodynamické zemědělství
Odborný program
120 min. / česky
Host: Jiří Malík, Dagmar Michalíková, Marek Vybíral, Jiří Prachař
Při mně stůj
16:30
Slovácké divadlo
Při mně stůj
Východní přísliby
Režie: Tamara Dondurejová / Rusko 2022 / 76 + 10 min. / 15 let / DCP / rusky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Anton Dolin
Debata se zvláštním zpravodajem ČRo na Ukrajině Jaromírem Markem
16:30
Stan ČRo
Debata se zvláštním zpravodajem ČRo na Ukrajině Jaromírem Markem
Program Českého rozhlasu
60 min. / česky
Host: Jaromír Marek
Virtuální realita: Rytmus
17:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Sny o toulavých kočkách
17:00
Sportovní hala
Sny o toulavých kočkách
AČFK distribuce
Režie: David Sís / Česká republika, Francie, USA 2021 / 96 + 10 min. / DCP / anglicky, česky / české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Česko/slovenské okamžiky
17:00
Palackého náměstí
Česko/slovenské okamžiky
Doprovodný program: Vernisáže
30 min. / česky
Ztracená generace FAMU
17:00
Klub kultury – Malý sál
Ztracená generace FAMU
Odborný program
90 min. / česky
Host: Marie Barešová, Moris Issa, Vlastimil Venclík
Hranice lásky
17:30
Klub kultury – Velký sál
Hranice lásky
České a slovenské novinky
Režie: Tomasz Wiński / Česká republika, Polsko 2022 / 95 + 45 min. / 18 let / DCP / česky / anglické titulky
Host: Tomasz Wiński, Jiří Konečný, Tereza Nejedlá
Klára Goldstein & Radek Malý
17:45
Dětský/literární stan
Klára Goldstein & Radek Malý
Doprovodný program: Literární program
60 min. / česky
Stěhování
18:00
Reduta – Velký sál
Stěhování
Neznámý vojín: Šindži Sómai
Režie: Šindži Sómai / Japonsko 1993 / 125 + 10 min. / HD file / japonsky / české titulky, el. anglické titulky
Úvod: Jiří Flígl
Stopař: Interaktivní povídkový podcast o stopaři, který zásadně změní životy dvou lidí
18:00
Stan ČRo
Stopař: Interaktivní povídkový podcast o stopaři, který zásadně změní životy dvou lidí
Program Českého rozhlasu
60 min. / česky
Atomu
18:30
Reduta – Komorní sál
Atomu
Virtuální realita: Rytmus
Francie 2020 / 30 min.
Hot TV: What's the Buzz
18:30
Respekt stan
Hot TV: What's the Buzz
Odborný program
90 min. / česky
Host: Klára Feikusová, Jana Jedličková, Ondřej Kazík
Atomu
19:00
Reduta – Komorní sál
Atomu
Virtuální realita: Rytmus
Francie 2020 / 30 min.
Řeka
19:00
Kino Hvězda
Řeka
AČFK distribuce
Režie: Jennifer Peedomová / Austrálie 2021 / 75 + 10 min. / DCP / anglicky / české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Kateřina Nedbálková: Tichá dřina
19:00
Dětský/literární stan
Kateřina Nedbálková: Tichá dřina
Doprovodný program: Literární program
60 min. / česky
Horňáckými chodníčky Leoše Janáčka: Horňácká muzika Petra Mičky a Smyčcové kvarteto Jiřího Pospíchala
19:00
Skanzen Rochus
Horňáckými chodníčky Leoše Janáčka: Horňácká muzika Petra Mičky a Smyčcové kvarteto Jiřího Pospíchala
Doprovodný program: Folklór
80 min. / česky
České léto na Vltavě s Jáchymem Topolem a Monikou Načevou
19:30
Stan ČRo
České léto na Vltavě s Jáchymem Topolem a Monikou Načevou
Program Českého rozhlasu
60 min. / česky
Host: Monika Načeva, Jáchym Topol, Alexey Aslamas
Nová česká intimita
19:45
Klub kultury – Velký sál
Nová česká intimita
Odborný program
60 min.
Host: Šimon Holý, Tomasz Wiński, Adam Sedlák
Cimbálová muzika Josefa Marečka
20:00
Vinný stan
Cimbálová muzika Josefa Marečka
Doprovodný program: Folklór
180 min.
Moje slunce Mad
20:00
Slovácké divadlo
Moje slunce Mad
Host: Michaela Pavlátová
Režie: Michaela Pavlátová / Česká republika, Francie, Slovensko 2021 / 81 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Michaela Pavlátová
Buñuel, surrealistický filmař
20:30
Sportovní hala
Buñuel, surrealistický filmař
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Javier Espada / Španělsko 2021 / 83 + 10 min. / DCP / španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pablo De Vita
DVA
20:30
Kolejní nádvoří
DVA
Doprovodný program: Koncerty
90 min. / česky
Kapitán Volkonogov uprchl
21:00
Klub kultury – Velký sál
Kapitán Volkonogov uprchl
Východní přísliby
Režie: Natalja Merkulovová, Alexej Čupov / Estonsko, Rusko 2021 / 126 + 10 min. / 18 let / DCP / rusky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Anton Dolin
Libor Šmoldas Organ Trio
21:00
Klub Mír
Libor Šmoldas Organ Trio
Doprovodný program: Koncerty
90 min. / česky
Oscar Shorts 2022 (animované)
21:00
Respekt stan
Oscar Shorts 2022 (animované)
Program Respektu
120 min. / různé / české titulky
Dům pro dva
21:30
Reduta – Velký sál
Dům pro dva
Host: Ondřej Vetchý
Režie: Miloš Zábranský / ČSSR 1987 / 78 + 45 min. / 35mm / česky
Host: Ondřej Vetchý
Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář
21:30
Letní kino Smetanovy sady
Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Československo 1949 / 109 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Aleš Říman
Poslední závod
22:00
Letní kino Masarykovo náměstí
Poslední závod
Letní kino: Novinky
Režie: Tomáš Hodan / Česká republika 2022 / 102 min. / DCP / česky
Vltavská Četba s hvězdičkou: Jáchym Topol – Sestra
22:00
Stan ČRo
Vltavská Četba s hvězdičkou: Jáchym Topol – Sestra
Program Českého rozhlasu
30 min. / česky
Hora
22:30
Kino Hvězda
Hora
AČFK adieu
Režie: Jennifer Peedomová / Austrálie 2017 / 74 + 10 min. / DCP / anglicky / české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Viridiana
23:30
Slovácké divadlo
Viridiana
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Španělsko 1961 / 91 + 10 min. / 15 let / DCP / španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pablo De Vita
Loft: Nové sémě násilí
23:59
Sportovní hala
Loft: Nové sémě násilí
Půlnoční delikatesy: Peklo pod Berlínem
Režie: Eckhart Schmidt / NSR 1985 / 85 + 10 min. / 15 let / DVD / německy / české titulky
Úvod: Jiří Flígl, Mojmír Sedláček
Radio Wave v Míru: DJs Kewu & Steady
23:59
Klub Mír
Radio Wave v Míru: DJs Kewu & Steady
Doprovodný program: Parties
240 min. / česky
Středa 03.08.2022
Osamělost přespolního běžce
8:00
Reduta – Velký sál
Osamělost přespolního běžce
Filmová čítanka: Britská nová vlna
Režie: Tony Richardson / Velká Británie 1962 / 104 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Iva Hejlíčková
Slovo
8:30
Kino Hvězda
Slovo
České a slovenské novinky
Režie: Beata Parkanová / Česká republika, Slovensko, Polsko 2022 / 98 + 10 min. / DCP / česky / anglické titulky
Úvod: Jaroslav Sedláček
Evropské filmové ceny: Krátké filmy 2
9:00
Kino Mír
Evropské filmové ceny: Krátké filmy 2
P.S.
Albánie, Belgie, Francie, Kosovo, Nizozemsko, Španělsko / 95 + 10 min. / HD file / různé / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Ondřej Moravec
Strachy v nás
9:30
Slovácké divadlo
Strachy v nás
Východní přísliby
Režie: Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt / Polsko 2021 / 91 + 10 min. / DCP / polsky / anglické titulky, české titulky
Úvod: Petr Vlček
Virtuální realita: Rytmus
10:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Dětský herecký workshop: O Budulínkovi
10:00
Dětský/literární stan
Dětský herecký workshop: O Budulínkovi
Doprovodný program: Dětský program
120 min. / česky
Poslechy rozhlasových her a podcastů s Českým rozhlasem
10:00
Stan ČRo
Poslechy rozhlasových her a podcastů s Českým rozhlasem
Program Českého rozhlasu
180 min. / česky
Martin Frič – 1949–1968
10:00
Klub kultury – Malý sál
Martin Frič – 1949–1968
Odborný program
90 min. / česky
Host: Šárka Gmiterková, Vít Schmarc, Jaroslav Sedláček
Anton Dolin: Propaganda a svoboda ve filmu putinovského Ruska
10:00
Respekt stan
Anton Dolin: Propaganda a svoboda ve filmu putinovského Ruska
Odborný program
90 min. / rusky / tlumočení do češtiny
Host: Anton Dolin
Andaluský pes
10:00
Sportovní hala
Andaluský pes
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Francie 1929 / 16 + 10 min. / 15 let / DCP / bez dialogů / anglické titulky, el. české titulky, francouzské mezititulky
Úvod: Pablo De Vita
Zlatý věk
10:00
Sportovní hala
Zlatý věk
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Francie 1930 / 60 min. / 15 let / DCP / francouzsky / anglické titulky, el. české titulky
Šimon na poušti
10:00
Sportovní hala
Šimon na poušti
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Luis Buñuel / Mexiko 1965 / 45 min. / DCP / latinsky, španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka
10:30
Klub kultury – Velký sál
Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka
Host: Ondřej Vetchý
Režie: Jan Prušinovský / Česká republika 2012 / 108 + 45 min. / DCP / česky / anglické titulky
Host: Ondřej Vetchý
Kožené bundy
11:00
Reduta – Velký sál
Kožené bundy
Filmová čítanka: Britská nová vlna
Režie: Sidney J. Furie / Velká Británie 1963 / 107 + 10 min. / Blu-ray / anglicky / el. české titulky
Úvod: Michael Málek
Virtuální realita: Rytmus
11:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Život je krásný na pozadí (nejen) hollywoodských dějin
12:00
Klub kultury – Malý sál
Život je krásný na pozadí (nejen) hollywoodských dějin
Odborný program
90 min. / česky
Host: Radomír D. Kokeš
Nevěrné hry
12:00
Kino Hvězda
Nevěrné hry
Host: Michaela Pavlátová
Režie: Michaela Pavlátová / Česká republika, Slovensko 2003 / 93 + 45 min. / 35mm / česky
Host: Michaela Pavlátová
Tajemství krve
12:30
Kino Mír
Tajemství krve
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / Československo 1953 / 104 + 10 min. / 35mm / česky
Úvod: Aleš Říman
Virtuální realita: Rytmus
13:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Buñuel v želvím labyrintu
13:00
Slovácké divadlo
Buñuel v želvím labyrintu
Retrospektiva: Luis Buñuel
Režie: Salvador Simó / Španělsko 2018 / 80 + 10 min. / DCP / francouzsky, španělsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Pablo De Vita
Smutek a radost v životech žiraf
13:30
Sportovní hala
Smutek a radost v životech žiraf
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: Tiago Guedes / Portugalsko 2019 / 109 + 10 min. / DCP / portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Záložka
13:30
Stan ČRo
Záložka
Program Českého rozhlasu
60 min. / česky
Host: Matěj Dadák
Virtuální realita: Rytmus
14:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Nezanechat stopy
14:00
Klub kultury – Velký sál
Nezanechat stopy
Východní přísliby
Režie: Jan P. Matuszyński / Polsko 2021 / 160 + 10 min. / 15 let / DCP / polsky / české titulky
Úvod: Petr Vlček
Respekt Q&A s režisérem a autorem komiksů Vojtěchem Maškem
14:00
Respekt stan
Respekt Q&A s režisérem a autorem komiksů Vojtěchem Maškem
Program Respektu
90 min. / česky
Host: Vojtěch Mašek
Divadlo Koráb: Kocour v botách
14:00
Dětský/literární stan
Divadlo Koráb: Kocour v botách
Doprovodný program: Dětský program
50 min. / česky
Hot TV: Když jsou české televize konečně trendy...
14:00
Klub kultury – Malý sál
Hot TV: Když jsou české televize konečně trendy...
Odborný program
90 min. / česky
Host: Jana Jedličková
Očitý svědek
14:30
Reduta – Velký sál
Očitý svědek
České a slovenské novinky
Režie: Jiří Havelka / Česká republika 2021 / 93 + 45 min. / HD file / česky
Host: Jiří Havelka
Čekání na prezidenta
15:00
Stan ČRo
Čekání na prezidenta
Program Českého rozhlasu
60 min. / česky
Host: Tereza Matějčková, Petr Nováček, Magda Vašáryová
Sedm smrtelných hříchů: Lakomství (hudba: Franzie)
15:30
Kino Hvězda
Sedm smrtelných hříchů: Lakomství (hudba: Franzie)
Němý film s živou hudbou: Divy - bohyně italského němého filmu
Režie: Gustavo Serena / Italské království 1918 / 65 + 10 min. / HD file / bez dialogů / české mezititulky
Úvod: Radomír D. Kokeš, Viktor Palák
Workshop malování na tvář
15:30
Dětský/literární stan
Workshop malování na tvář
Doprovodný program: Dětský program
120 min. / česky
Virtuální realita: Rytmus
16:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
FAMU History: Agnieszka Hollandová
16:00
Kino Mír
FAMU History: Agnieszka Hollandová
FAMU History 4: Ztracená generace
ČSSR, Česká republika, Polsko / 98 + 10 min. / HD file / česky, polsky / české titulky
Úvod: Jan Jendřejek
Jak učit dějiny filmu na základních a středních školách?
16:00
Klub kultury – Salonek 3
Jak učit dějiny filmu na základních a středních školách?
Industry program
90 min. / česky
Host: Pavel Bednařík, Jiří Hruška
Nová realita pro zdravotnictví: Psychedelika a jejich potenciál (nejen) pro léčbu závislostí
16:00
Respekt stan
Nová realita pro zdravotnictví: Psychedelika a jejich potenciál (nejen) pro léčbu závislostí
Odborný program
90 min. / česky
Host: Eva Césarová
Mosquito
16:30
Slovácké divadlo
Mosquito
Terra Festivalis: Portugalsko
Režie: João Nuno Pinto / Portugalsko 2020 / 122 + 10 min. / 15 let / DCP / portugalsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Jan Jílek
Sedmé nebe live s Pavlem Klusákem
16:30
Stan ČRo
Sedmé nebe live s Pavlem Klusákem
Program Českého rozhlasu
60 min. / česky
Hot TV: Horizonty non-fikce
16:30
Klub kultury – Malý sál
Hot TV: Horizonty non-fikce
Odborný program
90 min. / česky
Host: Ondřej Kazík
Virtuální realita: Rytmus
17:00
Reduta – Komorní sál
Virtuální realita: Rytmus
Virtuální realita: Rytmus
60 min.
Hra o miliony
17:00
Sportovní hala
Hra o miliony
Půlnoční delikatesy: Peklo pod Berlínem
Režie: Tom Toelle / NSR 1970 / 96 + 10 min. / DVD / německy / el. české titulky
Úvod: Jiří Flígl, Mojmír Sedláček
Klondike
17:30
Klub kultury – Velký sál
Klondike
Východní přísliby
Režie: Maryna Er Horbačová / Ukrajina, Turecko 2022 / 100 + 10 min. / 18 let / DCP / čečensky, rusky, ukrajinsky, vlámsky / anglické titulky, el. české titulky
Úvod: Anton Dolin
Pavel Klusák: Gott, československý příběh
17:45
Dětský/literární stan
Pavel Klusák: Gott, československý příběh
Doprovodný program: Literární program
60 min. / česky
Nejlepší ženská mého života
18:00
Reduta – Velký sál
Nejlepší ženská mého života
Kdo, když ne... Martin Frič
Režie: Martin Frič / ČSSR 1968 / 84 + 10 min. / HD file / česky
Úvod: Aleš Říman
Filmová úroda od žáků Filmové tvorby na ZUŠ UH
18:00
Respekt stan
Filmová úroda od žáků Filmové tvorby na ZUŠ UH
Odborný program
60 min. / česky
Host: Zuzana Dubová
Poslechy rozhlasových her a podcastů s Českým rozhlasem
18:00
Stan ČRo
Poslechy rozhlasových her a podcastů s Českým rozhlasem